UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Zabiegi na zmarszczki w Instytucie Salamandra to szeroka oferta zabiegów likwidujących zmarszczki i efekty starzenia. To bezpieczne i skuteczne sposoby na zmarszczki w okolicach oczu, ust i nosa oraz na czole. Umożliwiają też wygładzenie skóry na dekolcie i szyi, odejmując lat i przywracając skórze jędrność i młodszy wygląd.
Dowiedz się, czym są i jak powstają zmarszczki. Sprawdź, jakie efekty dają nasze zabiegi i jakie są wskazania do ich wykonania. Dowiedz się też, czy zabiegi przeciwzmarszczkowe są bezpieczne i dlaczego warto z nich korzystać.

Szczegóły

Co to są zmarszczki?

Zmarszczki to załamania na powierzchni starzejącej się skóry, które pojawiają się około 25 roku życia. Powstają nieuchronnie, głównie na skórze twarzy, szyi i dekoltu, i pogłębiają się wraz z wiekiem. Ich powstawaniu nie zapobiegają nawet najlepsze kosmetyki i codzienna pielęgnacja. Najlepszym sposobem pozbycia się tych oznak starzenia są profesjonalne zabiegi.

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczki na twarzy, dekolcie i szyi powstają na skutek wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. W wyniku działania mięśni mimicznych twarzy jako pierwsze uwidaczniają się zmarszczki mimiczne. Należą do nich między innymi kurze łapki, lwia zmarszczka czy poziome zmarszczki na czole.
Najważniejszym czynnikiem zewnętrznym powodującym powstawanie zmarszczek jest natomiast grawitacja. Prowadzi ona do opadania skóry i tworzenia się fałd. Inne czynniki przyspieszające powstawanie zmarszczek to działanie promieni UV, zmniejszający się poziom hormonów płciowych i kolagenu oraz predyspozycje genetyczne.

Jakie efekty dają zabiegi na zmarszczki?

Profesjonalne zabiegi pozwalają zlikwidować wszystkie rodzaje zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Wykazują wysoką skuteczność w spłycaniu nawet najgłębszych bruzd i wygładzaniu płytkich i średnich zmarszczek. Efekty, jakie pozwalają uzyskać zabiegi w Instytucie Salamandra, to:
 • wygładzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu,
 • ujędrnienie wiotkiej skóry,
 • przywrócenie jej sprężystości,
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny,
 • stymulacja regeneracji skóry,
 • poprawa gęstości skóry,
 • korekcja bruzd i zmarszczek,
 • korzystne pogrubienie skóry,
 • zwiększenie możliwości absorpcji składników odżywczych z kosmetyków przez skórę,
 • efekt młodszej i świeżej skóry w miejsce dawnych zmarszczek.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegów na zmarszczki?

Zabiegi na zmarszczki zaleca się osobom po 30 roku życia. Wtedy pojawiają się pierwsze widoczne zagięcia na szyi i dekolcie, które starzeją się najszybciej. Po 35 roku życia pojawiają się poważniejsze wskazania do wykonania zabiegu na zmarszczki twarzy. Należą do nich:
 • wyraźna utrata jędrności i elastyczności skóry,
 • widoczne zmarszczki w różnych okolicach twarzy,
 • płytkie lub głębsze bruzdy,
 • złe samopoczucie psychiczne wynikające z obserwowania szpecących efektów starzenia.

Czy zabiegi przeciwzmarszczkowe są bezpieczne?

Zabiegi likwidujące zmarszczki wykonywane w Instytucie Salamandra są w pełni bezpieczne, gdyż przeprowadza je wykwalifikowany specjalista z zachowaniem wszelkich standardów. Doświadczenie, sterylne narzędzia, zaawansowane technologie i wysokiej jakości substancje to gwarancja bezpieczeństwa naszych klientów. Ponadto nasze zabiegi przeciwzmarszczkowe na twarz, szyję i dekolt nie powodują zamrożenia mimiki twarzy. Większość z nich jest bezbolesna i nie wymaga stosowania znieczulenia.

Dlaczego warto usunąć zmarszczki za pomocą profesjonalnych zabiegów?

Zabiegi na zmarszczki to skuteczny sposób na wygładzanie twarzy, szyi i dekoltu. Żaden krem, olejek czy masaż nie zapewni efektów, jakie daje profesjonalny i skuteczny zabieg kosmetyczny. Może on natomiast wzmocnić działanie kremów na zregenerowaną skórę. Wygładzanie cery oraz redukcja zmarszczek i bruzd znacząco wpływa też na poprawę samopoczucia. Dzięki naszym wysokim standardom i trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, poddając się zabiegom w naszym Instytucie zyskujesz gwarancję spektakularnego efektu bez ryzyka utraty zdrowia.

Wybierz zabiegi na zmarszczki w Poznaniu – osiągnij skuteczne wygładzenie twarzy i młodszy wygląd

Oferujemy nieinwazyjne zabiegi liftingujące na twarz, szyję i dekolt z użyciem najnowszych technologii. Polecamy także mało inwazyjne zabiegi na zmarszczki w postaci bezpiecznego botoksu. Najlepsze zabiegi na twarz ujędrnią Twoją skórę i wygładzą ją lepiej niż jakikolwiek krem.
Wybierz skuteczne zabiegi na twarz, które pozwolą Ci pozbyć się zmarszczek i odzyskać młodszy, bardziej promienny wygląd.
Intraject – radiofrekwencja mikroigłowa z falą radiową
Intraject to nieinwazyjny zabieg twarzy i ciała, który pozwala uzyskać gładszą i młodziej wyglądającą skórę. Działa jak bezoperacyjny lifting, a jego pierwsze efekty zauważalne są od razu. Pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu oraz do odnowy komórek, a także zwiększa zdolność skóry do absorpcji składników odżywczych zawartych w kosmetykach.
Zabiegowi temu warto poddać się, jeśli zauważasz u siebie zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe lub blizny potrądzikowe oraz gdy Twoja skóra twarzy wyraźnie traci na elastyczności i jędrności. Zabieg ten może też pomóc pozbyć się uciążliwego trądziku.
Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu Intraject to: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, metalowe implanty, rozrusznik serca, łuszczyca, miażdżyca, opryszczka i inne infekcje skórne w miejscu przeznaczonym do wykonania zabiegu.
Laser X – laser frakcyjny
Zabieg laserem frakcyjnym X-lase Er Yag 2940 nm pozwala skutecznie zredukować zmarszczki i wygładzić skórę. Co więcej, pomaga też pozbyć się blizn, przebarwień i znamion oraz przywrócić skórze młodszy wygląd i blask.
Wskazaniem do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym są przede wszystkim małe i średnie zmarszczki, blizny potrądzikowe i znamiona soczewicowate. Należą do nich również szorstka, matowa skóra, rozszerzone pory oraz nadmierne rogowacenie skóry.
Wśród przeciwwskazań do poddania się zabiegowi laserem frakcyjnym można wymienić między innymi ciążę, karmienie piersią, opryszczkę i inne infekcje skórne oraz epilepsję. Ponadto z zabiegów tych powinny zrezygnować osoby przyjmujące niektóre leki, w tym z witaminą A.
Mesotherm – globalny zabieg silnej odnowy
Mesotherm to nieinwazyjny zabieg pozwalający cieszyć się efektem dogłębnej odbudowy i oczyszczenia skóry. Ten bezbolesny zabieg zalecany jest osobom o każdym typie cery, w tym z cerą atopową. Efektem jest wzmocniona, gładsza i pozbawiona przebarwień skóra twarzy, szyi i dekoltu.
Niektóre wskazania do wykonania zabiegu to pierwsze oznaki starzenia, takie jak wiotczejąca skóra szyi i twarzy. Warto również skorzystać z niego w przypadku przebarwień słonecznych, bruzd nosowo-wargowych, blizn trądzikowych, nadmiernego rogowacenia naskórka lub łojotoku.
Najważniejsze przeciwwskazania do poddania się zabiegowi Mesotherm to bliznowce, opryszczka, trądzik ropny lub niedawno przebyta operacja twarzy.
CoaxMed – bezoperacyjny lifting
CoaxMed pozwala osiągnąć efekt bezoperacyjnego liftingu, poprawiając elastyczność skóry i unosząc kontur twarzy. Pomaga zredukować zmarszczki poprzez oddziaływanie na tkanki głębokich warstw skóry. Wyraźnie poprawia kondycję skóry twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.
Zabieg ten stosowany jest przede wszystkim, gdy w wyniku starzenia zaczynają być widoczne zmiany rysów twarzy. Ponadto wskazaniem do wykonania zabiegu są zmarszczki na czole i wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe, zwiotczenie skóry, podwójny podbródek czy opadający owal twarzy.
Przeciwwskazaniem do CoaxMed są między innymi ciąża oraz choroby takie jak nowotwory czy cukrzyca. Ponadto nie należy wykonywać zabiegu w trakcie występowania stanów zapalnych skóry lub opryszczki. Przeciwwskazanie stanowi też niedawno przebyty zabieg wstrzykiwania wypełniaczy w okolicę zabiegową.

Laser X lase CPL – fotoodmładzanie
Fotoodmładzanie laserem X lase CPL pozwala przywrócić skórze świeży, promienny wygląd oraz pobudzić ją do regeneracji. Laser likwiduje płytkie zmarszczki i przebarwienia oraz stymuluje wydzielanie kolagenu, zwiększając przez to jędrność skóry.
Wskazaniem do wykonania zabiegu może być na przykład trądzik różowaty lub rumień. Ponadto warto z niego skorzystać, jeśli naszym problemem są rozszerzone naczynka lub pory, piegi czy nieestetyczne przebarwienia posłoneczne.
Do niektórych przeciwwskazań do wykonania zabiegu fotoodmładzania należą ciąża, karmienie piersią, nowotwory, łuszczyca i inne choroby autoimmunologiczne oraz problemy z ciśnieniem. Ponadto nie należy poddawać się fotoodmładzaniu w okresie występowania infekcji skórnych lub w trakcie terapii antybiotykowej lub witaminą A.

 
Umów się na darmową konsutlację, a my dobierzemy sposób na usunięcie Twoich zmarszczek!
 
Umów się już dziś! +48 725 551 661

Twój problem w Instytucie Salamandra

Trądzik

Uporaj się ze stanami zapalnymi, bakteriami powodującymi wypryski, nadaktywnymi gruczołami ł... [więcej]

Brak jędrności

Zabiegi na brak jędrności skóry to sposób na spektakularne odmłodzenie skóry twarzy i ciała. ... [więcej]

Skóra zanieczyszczona i poszarzała

Laser X lase - peeling węglowy Oxy jet - infuzja tlenowa Intraject – medyczny peeling ... [więcej]

Usuwanie owłosienia

Laser X-lase diodowy Laser X- Lase Nd Yag 1064 - usuwanie pojedynczych włosów Depilacja ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Pielęgnacja okolicy oka

Często skóra wokół oczy jest odwodniona, zmęczona. Pojawiają się obrzęki, wiotkość górnej... [więcej]

Redukcja zmarszczek – poznaj najlepsze sposoby!

Mówi się, że to największy wróg młodości i piękna. Gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki ... [więcej]

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE