UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Skóra szyi i dekoltu wyraźnie starzeje się z biegiem lat. Już po 30 roku życia zalecane jest stosowanie profesjonalnych zabiegów liftingujących. Te nieinwazyjne metody znacznie przewyższają skutecznością działanie kremów antystarzeniowych. Pobudzają one skórę do produkcji kolagenu, przez co ujędrniają ją i wygładzają pojawiające się na niej zmarszczki.

Dowiedz się, czym są zabiegi liftingujące na dekolt i szyję i jakie przynoszą efekty. Sprawdź, jak wygląda przebieg starzenia się skóry. Dowiedz się też, czy zabiegi te są bezpieczne i dlaczego warto się im poddać.

Szczegóły

Co to są zabiegi liftingujące na dekolt i szyję?

Zabiegi liftingujące na dekolt i szyję to nieinwazyjne sposoby likwidacji oznak starzenia się tych partii skóry. Wykorzystują między innymi ultradźwięki i fale radiowe, które docierają do głębokich warstw skóry. Zabiegi te prowadzą do trwałej poprawy kondycji tkanki łącznej skóry. Pozwalają zwiększyć jej jędrność i wygładzić zmarszczki na szyi i dekolcie. Stymulują też skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które są zbawienne dla przywrócenia jej młodszego wyglądu.

Przyczyny starzenia się skóry szyi i dekoltu

Główne przyczyny starzenia się skóry szyi i dekoltu to działanie grawitacji i obniżający się z wiekiem poziom hormonów płciowych. Skóra szyi i dekoltu jest bardziej podatna na starzenie niż skóra twarzy. Zawiera mniejszą liczbę gruczołów łojowych i włókien kolagenowych i jest cieńsza niż skóra twarzy.

Proces jej starzenia się przyspiesza, gdy zaniedbujemy pielęgnację skóry. Powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry może również przyspieszać nieprawidłowa postawa czy kierunek wmasowywania kremu.

Zabiegi liftingujące szyję i dekolt – wskazania

Skutki starzenia się skóry szyi i dekoltu zaczynają być zauważalne po 30 roku życia. Dlatego też zabiegi liftingujące szyję i dekolt zaleca się kobietom dojrzałym. Główne wskazania do wykonania bezinwazyjnego liftingu skóry szyi i dekoltu to:

 • spadek jędrności skóry,
 • widoczne zwiotczenie,
 • pojawiające się zmarszczki na szyi i dekolcie,
 • utrata elastyczności skóry,
 • zwiększona suchość skóry na szyi i dekolcie.

Jakie efekty dają zabiegi liftingujące na szyję i dekolt?

Efekty bezskalpelowego liftingu skóry szyi i dekoltu zauważalne są od razu po zakończeniu zabiegu. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Efekty są najmocniej widoczne po około miesiącu od zakończenia serii. Najważniejsze zmiany, jakie wywołują zabiegi, to:

 • wygładzenie skóry poprzez spłycenie lub redukcję zmarszczek,
 • wzmocnienie i ujędrnienie wiotkiej i luźnej skóry,
 • poprawa jej koloru,
 • zwiększona gęstość i elastyczność,
 • większe napięcie,
 • likwidacja obrzęków limfatycznych,
 • głębokie złuszczenie,
 • stymulacja produkcji elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego,
 • poprawa mikrokrążenia krwi,
 • zwiększona absorpcja składników odżywczych z kosmetyków.

Czy zabiegi liftingujące na szyję i dekolt są bezpieczne?

Zabiegi liftingujące skórę szyi i dekoltu są bezpieczne, o ile wykonuje je wykwalifikowany specjalista. Zwykle nie powodują skutków ubocznych poza niegroźnym zaczerwienieniem poddanych mu obszarów skóry. Zaczerwienienie jest jednak efektem chwilowym i znika po kilku godzinach od zabiegu. Lifting szyi i dekoltu wykonywany ultradźwiękami czy falami radiowymi jest nieinwazyjny i nieszkodliwy dla zdrowia.

Dlaczego warto wybrać zabiegi liftingujące na szyję i dekolt?

Szyja i dekolt starzeją się jeszcze szybciej i bardziej zauważalnie niż twarz. To po tych okolicach najłatwiej rozpoznać wiek kobiety. Niestety, nawet najlepsze kremy nie zapobiegną wiotczeniu skóry. Dlatego też aby przedłużyć jej młody wygląd, warto stosować profesjonalne zabiegi liftingujące. Zwiększają one jędrność i elastyczność skóry dekoltu i szyi, przywracając im młodość. Warto korzystać z zabiegów również dlatego, że są to całkowicie nieinwazyjne metody odmładzania. Pozwalają więc odjąć lat skórze bez użycia skalpela.

Zabiegi liftingujące na szyję i dekolt Poznań – podaruj młodość swojej skórze

Zabiegi liftingujące na szyję i dekolt to przełom w rozwoju technologii antystarzeniowych. Pozwalają skutecznie przywrócić cienkiej i wrażliwej skórze dekoltu i szyi młodość, jędrność i piękno. Działają na głębokie warstwy skóry, regenerując ją i znacząco poprawiając jej kondycję. Lifting bez skalpela odmładza najbardziej podatne na starzenie strefy skóry i pozwala zatrzymać ich piękny wygląd na dłużej.

Sprawdź, na czym polega bezinwazyjny lifting skóry szyi i dekoltu. Wybierz zabieg liftingujący, który odmłodzi Twoją skórę, zwiększając jej jędrność i elastyczność.

Intraject – zabieg silnej odnowy

Intraject to nieinwazyjny zabieg twarzy i ciała, który pozwala uzyskać gładszą i młodziej wyglądającą skórę. Działa jak bezoperacyjny lifting, a jego pierwsze efekty zauważalne są od razu. Pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu oraz do odnowy komórek, a także zwiększa zdolność skóry do absorpcji składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

Zabiegowi temu warto poddać się, jeśli zauważasz u siebie zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe lub blizny potrądzikowe oraz gdy Twoja skóra twarzy lub szyi wyraźnie traci na elastyczności i jędrności. Zabieg ten może też pomóc pozbyć się uciążliwego trądziku.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu Intraject to: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, metalowe implanty, rozrusznik serca, łuszczyca, miażdżyca, opryszczka i inne infekcje skórne w miejscu przeznaczonym do wykonania zabiegu.

Accent Prime – fala radiowa unipolarna

Accent Prime to nieinwazyjny zabieg, który znacząco poprawia elastyczność i napięcie skóry.

Ciepłe i zimne fale radiowe trwale niszczą i usuwają komórki tłuszczowe oraz pobudzają skórę do zwiększenia produkcji kolagenu. W efekcie zabiegu zostaje skorygowany owal twarzy. Poprawie ulega także jej koloryt. Zabieg można stosować na skórę twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.

Wskazania do wykonania Accent Prime to przede wszystkim utrata jędrności i elastyczności skóry oraz wystąpienie pierwszych zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych. Zabieg ten można wykonać również wtedy, gdy zauważamy opadanie owalu twarzy i pojawianie się podwójnego podbródka.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża, infekcje, nowotwory, implanty metalowe, blizny i zmiany skórne w obszarze objętym interwencją.

CoaxMed – bezoperacyjny lifting

CoaxMed pozwala osiągnąć efekt bezoperacyjnego liftingu, poprawiając elastyczność skóry i unosząc kontur twarzy. Pomaga zredukować zmarszczki poprzez oddziaływanie na tkanki głębokich warstw skóry. Wyraźnie poprawia kondycję skóry twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.

Zabieg ten stosowany jest przede wszystkim, gdy w wyniku starzenia zaczynają być widoczne zmiany rysów twarzy. Ponadto wskazaniem do wykonania zabiegu są zmarszczki na czole i wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe, zwiotczenie skóry, podwójny podbródek czy opadający owal twarzy.

Przeciwwskazaniem do CoaxMed są między innymi ciąża oraz choroby takie jak nowotwory czy cukrzyca. Ponadto nie należy wykonywać zabiegu w trakcie występowania stanów zapalnych skóry lub opryszczki. Przeciwwskazanie stanowi też niedawno przebyty zabieg wstrzykiwania wypełniaczy w okolicę zabiegową.

Zabiegi kosmetologii estetycznej w Instytucie Salamandra

Zabiegi na twarz

Mesotherm – globalny zabieg silnej odnowy Coaxmed- bezoperacyjny lifting – termolifting ... [więcej]

Depilacja laserowa

Trwałe i bezbolesne usuwanie owłosienia. Co to jest depilacja laserowa? Depilacja laserowa to ... [więcej]

Laserowe usuwanie przebarwień i rumienia

Skuteczny sposób na ujednolicenie lub usunięcie przebarwień. Na czym polega zabieg? Laserowe ... [więcej]

Zabiegi regenerujące

Wygładzenie, ujędrnienie i zatrzymanie młodości na dłużej. Zabiegi regenerujące to zastrzyk ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

5 najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry

Jakie błędy popełniamy najczęściej w pielęgnacji skóry? Jakie błędy popełniamy najczęś... [więcej]

Zabiegi na twarz, które przynoszą najlepsze efekty

Poznaj zabiegi na twarz, które przynoszą najlepsze efekty. Skóra dojrzała - jak zmienia ... [więcej]

Jak usunąć przebarwienia na dłoniach?

Poznaj skuteczne sposoby walki z plamami starczymi Jakie są przyczyny plam na dłoniach?   ... [więcej]

Nieinwazyjne zabiegi na twarz – praktyczny poradnik

Nie zawsze domowa pielęgnacja jest w stanie opóźnić procesy starzenia, odpowiednio nawilżyć ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE