UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Zabiegi trychologiczne to nieinwazyjne, lecz skuteczne metody walki z wypadaniem włosów. Pozwalają wzmocnić włosy, a nawet przyspieszyć ich odrastanie. Polegają na kompleksowym oczyszczaniu skóry głowy i intensywnym odżywianiu cebulek włosów, co korzystnie wpływa na ich kondycję i pobudza włosy do wzrostu.

Poznaj przyczyny łysienia oraz wskazania do poddania się zabiegom na wypadające włosy. Dowiedz się, jakie przynoszą efekty i sprawdź, czy są bezpieczne oraz dlaczego warto wykonać je w Instytucie Salamandra.

Szczegóły

Czym jest alopecja?

Alopecja to zjawisko przyspieszonego i postępującego łysienia, które dotykać może zarówno kobiety, jak i mężczyzn. U osób borykających się z tym problemem włosy wypadają w zbyt dużych ilościach, pozostawiając po sobie zakola i przerzedzenia. Łysienie może dotyczyć całej głowy lub rozkładać się nierównomiernie na niektórych jej obszarach. W przeciwdziałaniu wypadaniu włosów stosuje się terapię trychologiczną.

Przyczyny wypadania włosów

Intensywne wypadanie włosów może mieć różnorodne przyczyny. Należą do nich przede wszystkim choroby i przyjmowane leki, ale i wiele innych czynników. Do powodów łysienia zaliczyć można:

 • wahania hormonalne,
 • niewłaściwą, ubogą w żelazo dietę,
 • podatność genetyczną,
 • zaczopowane mieszki włosowe,
 • nieodpowiednią pielęgnację włosów,
 • agresywne działanie kosmetyków i zabiegów fryzjerskich,
 • ciążę i czas karmienia piersią,
 • silny stres.

Zabiegi na wypadanie włosów – wskazania

Wskazania do wykonania zabiegów na wypadanie włosów mogą pojawić się u różnych osób w różnym czasie. Częstym momentem, gdy zaczynają wypadać włosy jest na przykład ciąża lub okres ciężkiej choroby.

Wśród wskazań do wykonania zabiegu wzmacniającego włosy wymienić można:

 • łysienie plackowate, polegające na wypadaniu włosów w ogniskach łysienia,
 • łysienie androgenowe, dotykające głównie mężczyzn po 50 roku życia,
 • nadmierne wypadanie włosów w młodym wieku i nie tylko,
 • osłabienie włosów po chorobie,
 • łysienie po ciąży,
 • bolesna skóra głowy połączona z wypadaniem włosów.

Jakie efekty dają zabiegi na wypadanie włosów?

Pierwsze efekty zabiegów na wypadanie włosów pojawiają się już po 3-4 tygodniach od zabiegu. Największą skuteczność zapewnia wykonanie serii kilku zabiegów w ustalonych ze specjalistą odstępach czasu. Do efektów, jakie pozwalają uzyskać profesjonalne zabiegi zalicza się:

 • hamowanie wypadania włosów,
 • odrastanie włosów,
 • pogrubianie, zagęszczanie i wzmacnianie włosów,
 • poprawa stanu skóry głowy,
 • oczyszczenie włosów i skory głowy z zalegających zanieczyszczeń i obumarłego naskórka,
 • poprawa kondycji włosów,
 • regulacja wydzielania sebum przez skórę głowy,
 • zdrowsze mieszki włosowe.

Efekty zabiegów warto wspierać odpowiednia dietą, pielęgnacją i przyjmowaniem zaleconych witamin.

Czy zabiegi na wypadanie włosów są bezpieczne?

Zabiegi na porost włosów są bezpieczne i nie stwarzają ryzyka dla zdrowia. Poprawiają za to kondycję skóry i stan włosów, czego dowodem jest pojawianie się młodych baby hair. Stosowane przez nas technologie są też bezbolesne i całkowicie bezinwazyjne, nie wymagają więc przechodzenia okresu rekonwalescencji i nie wiążą się z możliwością wystąpienia komplikacji.

Zabiegi na wypadanie włosów – dlaczego warto?

Profesjonalne zabiegi na porost włosów cieszą się rosnącą popularnością i przynoszą wiele korzyści oraz widoczne efekty. Dogłębnie oczyszczają i odżywiają skórę głowy, docierając do cebulek włosów i poprawiając ich kondycję. W ten sposób pobudzają włosy do wzrostu i pozwalają cieszyć się gęstszą fryzurą. Efekty te zapewniają nowoczesne, zaawansowane technologie, które gwarantują również wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegów.

Wybierz zabiegi trychologiczne w Poznaniu i pobudź swoje włosy do wzrostu

Wybierz nieinwazyjne zabiegi wzmacniające włosy i skórę głowy i zapewnij swoim włosom intensywne odżywienie. Zabiegi te są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i powodują poprawę kondycji zarówno włosów, jak i skóry głowy. To skuteczne metody na wypadanie włosów, które przynoszą efekty już po pierwszym razie.

Dowiedz się, na czym polegają zabiegi na wypadające włosy i przyjdź na profesjonalne badanie diagnostyczne. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni zabieg, byś mógł mieć więcej włosów na głowie.

Diagnostyka trychologiczna

Diagnostyka trychologiczna polega na przesiewowym badaniu skóry głowy i włosów w celu określenia ich kondycji i potrzeb. Pozwala dobrać odpowiednie spersonalizowane metody walki z łysieniem. W ramach szczegółowego wywiadu określa się też ogólny stan zdrowia klienta, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Medyczny trychologiczny peeling kawitacyjny z infuzją tlenową

Trychologiczny peeling z infuzją tlenową pobudza krążenie skóry głowy i intensywnie ją dotlenia. Wprowadza do skóry substancje aktywne i w efekcie prowadzi do zahamowania wypadania włosów.

Głównym wskazaniem do wykonania peelingu jest łysienie, jednak warto poddać się mu również gdy występują dolegliwości takie jak łupież, łuszczyca, łojotok, świąd lub łojotokowe czy atopowe zapalenie skóry głowy. Metoda ta zalecana jest także w przypadku zwiększonej suchości skóry głowy.

Przeciwwskazania do wykonania peelingu to ciąża, choroby i urazy skóry głowy.

Medyczny trychologiczny peeling kawitacyjny z mikronakłuwaniem

Peeling kawitacyjny z mikronakłuwaniem skóry głowy to sposób na oczyszczenie i dotlenienie skóry głowy oraz na pobudzenie jej do lepszego wchłaniania składników odżywczych kosmetyków i mieszanek. Zabieg oczyszcza zaczopowane mieszki włosowe, poprawia kondycję włosów, zmniejsza produkcję łoju i stymuluje wzrost nowych włosów.

Wskazania do wykonania zabiegu to między innymi przetłuszczająca się skóra głowy, osłabienie włosów, ich wypadanie po ciąży i karmieniu, łuszczyca, łupież oraz łysienie androgenowe i nieandrogenowe.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża oraz urazy i choroby skóry głowy.

Medyczny trychologiczny peeling kawitacyjny z mikronakłuwaniem i elektroporacją

Peeling kawitacyjny połączony z mikronakłuwaniem i elektroporacją pozwala na kompleksowe pobudzenie cebulek włosów do wzrostu. Dokładnie oczyszcza, dogłębnie nawilża i odżywia skórę i komórki włosów wprowadzając w nie składniki koktajli witaminowych. W zależności od składu zastosowanych mieszanek, pozwala osiągnąć nieco inne efekty.

Wskazania do wykonania zabiegu to między innymi łojotok, świąd skóry głowy, jej suchość, wypadanie lub osłabienie włosów, a także łupież.

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu należy wymienić alergię na którykolwiek ze składników koktajli, ciążę oraz urazy i choroby skóry głowy.

Twój problem w Instytucie Salamandra

Zmarszczki

Zabiegi na zmarszczki w Instytucie Salamandra to szeroka oferta zabiegów likwidujących ... [więcej]

Rozstępy i blizny

Instytut Salamandra w Poznaniu oferuje bezpieczne i nieinwazyjne usuwanie rozstępów i blizn... [więcej]

Skóra odwodniona

Skóra  odwodniona Skóra odwodniona to częsty problem spotykany w gabinecie ... [więcej]

Dłonie z oznakami starzenia

Laser X lase - Kalibrowane swiatło pulsacyjne CPL Laserowa mikrodermabrazja korundowa Mesotherm - ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]

Kriolipoliza - czy to zabieg dla Ciebie?

Poznaj 5 najważniejszych faktów o KRIOLIPOLIZIE⤵️   1⃣ Kriolipoliza to ... [więcej]

Opadające policzki - najskuteczniejszy zabieg

Opadające policzki zniekształcają owal twarzy, dodają wieku i nadają zmęczony wygląd. Są one... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE