UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Lista zabiegów

WIOTKA SKÓRA

Procesy starzenia w skórze rozpoczynają się już około 25 roku życia. Wraz z upływem czasu skóra traci jędrność, sprężystość, gęstość ulega ścieńczeniu i atrofii. Wskutek działania grawitacji i braku naturalnego stelażu skóra zaczyna nieestetycznie opadać.
W Instytucie posiadamy wiele zabiegów wspomagających redukcję tego problemu.

CZYM JEST WIOTKA SKÓRA, PO CZYM POZNAĆ?

Wiotką skórę można łatwo rozpoznać po:
- cienkiej, nieelestycznej strukturze skóry
- opadających powiekach
- zaburzonym owalu twarzy
- obecności zmarszczek, bruzd i tak zwanych chomików
- atrofii tkanki tłuszczowej
- zmianie napięcia mięśniowego.

JAK POWSTAJE, PRZYCZYNY
Wiotczenie skóry jest efektem naturalnego procesu starzenia. Wraz z wiekiem zwalniają procesy naprawcze i regeneracyjne, a wzmagają się procesy degradacji. Włókna podporowe skóry (kolagen i elastyna), pełniące funkcję stelaża naszej skóry, ścieńczają i dezorganizują się, a także ulegają zniszczeniu. Prowadzi to do pojawienia się zmarszczek oraz bruzd. Na procesy degradacyjne zachodzące w naszej skórze ogromny wpływ ma gospodarka hormonalna, głównie estrogeny, których niedobór, powstający wraz z wiekiem, objawia się atrofią naskórka oraz widocznym zaburzeniem owalu twarzy. Poza naturalnymi procesami fizjologicznymi wpływ na utratę jędrności mają także dieta, używki, niedobory witaminowe oraz przebyte wyniszczające choroby. Kolejnym czynnikiem wpływającym na degradacyjne zmiany w skórze jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV przy jednoczesnym braku ochrony przeciwsłonecznej. Wówczas uwalniane mediatory stanu zapalnego wraz z wolnymi rodnikami niszczą struktury podporowe i prowadzą do przyspieszenia procesów starzenia.

WSKAZANIA DO ZABIEGU
-utrata jędrności i gęstości
-zaburzenia owalu twarzy
-zmarszczki i bruzdy
-”chomiki”

JAKICH EFEKTÓW MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ?
Dzięki indywidualnie dobranym programie zabiegowym jesteśmy w stanie poprawić gęstość oraz jędrność skóry, zredukować zmarszczki, zarysować owal twarzy, przywrócić prawidłowy poziom odżywienia i nawilżenia, a także zastymulować komórki do wzmożonych procesów regeneracyjnych.

JAKIE ZABIEGI DEDYKUJEMY WIOTKIEJ SKÓRZE?INTAJECT:
Zabieg mikronakłuć z jednoczesną emisją fali radiowej oraz elekroporacją zapewnia intensywną przebudowę oraz stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Dodatkowo w procesie mikrouszkodzenia uwalniane są czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy odnowy i regeneracji skóry właściwej oraz naskórka. Skóra po serii zabiegowej pracuje do 6 miesięcy.MESOTHERM
Podczas zabiegu skóra zasysana jest do wnętrza głowicy i poddawana mikronakłuciom oraz jednoczesnej emisji fali radiowej.Pozwala na precyzyjne opracowanie okolic oczu, bruzd nosowo wargowych oraz okolic ust. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.TERMOLIFTING:
Technologia wykorzystuje emisję fali radiowej monopolarnej (Coaxmed) lub unipolarnej (Alma Accent Prime). Głębokie ciepło diatermii powoduje obkurczenie i regenerację włókien kolagenowych, a efektem długofalowym jest remodeling twarzy, zarysowanie owalu oraz zagęszczenie skóry.

TLENOWY TERMOLIFTING:
Jest to termolifting falą radiową wzbogacony o infuzję tlenową. Przy pomocy tlenu medycznego pod ciśnieniem, wtłaczamy składniki aktywne w głębokie warstwy naskórka, zapewniając odowiednie nawilżenie, nawodnienie i wzmocnienie bariery obronnej skóry.LASEROWY TERMOLIFTING:
Wykorzystuje synergię technologii światła pulsacyjnego CPL wraz z laserem neodymowo-yagowym. Znosi skutki fotostarzenie oraz silnie pobudza skórę własciwą do regeneracji, przebudowy oraz produkcji włókien podporowych.

FOTOODMŁADZANIE Z VOLUMETRIĄ:
Technologia światła pulsacyjnego silnie modelująca owal twarzy, redukująca zmarszki. Działanie opiera się na podgrzewaniu wody w skórze, co daje natychmiastowy efekt skrócenia włókien kolagenowych, a w efekcie uniesienia i liftingu.

 

Twój problem w Instytucie Salamandra

Cellulit

Zabiegi na cellulit to skuteczny sposób na bezinwazyjne zwalczanie cellulitu na brzuchu, ... [więcej]

Zmarszczki

Zabiegi na zmarszczki w Instytucie Salamandra to szeroka oferta zabiegów likwidujących ... [więcej]

Skóra odwodniona

Skóra  odwodniona Skóra odwodniona to częsty problem spotykany w gabinecie ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]

Kriolipoliza - czy to zabieg dla Ciebie?

Poznaj 5 najważniejszych faktów o KRIOLIPOLIZIE⤵️   1⃣ Kriolipoliza to ... [więcej]

Opadające policzki - najskuteczniejszy zabieg

Opadające policzki zniekształcają owal twarzy, dodają wieku i nadają zmęczony wygląd. Są one... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE