UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Lista zabiegów

Uporaj się ze stanami zapalnymi, bakteriami powodującymi wypryski, nadaktywnymi gruczołami łojowymi i zaczerwienieniem skóry. Przywróć skórze równowagę i świeży wygląd dzięki zabiegom niwelującym trądzik, blizny i rumień w Instytucie Salamandra.

Jak rozpocząć terapie zmian trądzikowych? Umów się na analizę kosmetologiczną twarzy połączoną z badaniem Visia, a następnie zostanie dla Ciebie opracowany indywidualny plan zabiegowy w celu zniwelowania problemu.

Szczegóły

Czym jest trądzik?

Trądzik jest jednym z najczęściej spotykanych schorzeń skórnych, dotyczących zarówno osób młodszych, jak i dojrzałych. Rozpoczyna się zazwyczaj w wieku nastoletnim, jego przebieg potrafi być wieloletni i bardzo uciążliwy. Skóra trądzikowa charakteryzuje się skłonnością do przetłuszczania (głównie w tzw. strefie T, czyli okolicy czoła, nosa i brody), obecnością zaskórników otwartych i zamkniętych, rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych i łojotokiem (wzmożonym wydzielaniem łoju). Po czasie pojawiają się zmiany zapalne, które mogą pozostawić trwałe, szpecące ślady - blizny, przebarwienia, ubytki naskórka.

Przyczyny powstawania trądziku

Proces powstawania trądziku jest bardzo złożony, a jednoznaczna etiopatogeneza nie jest wyjaśniona. Najczęściej trądzik jest wywołany przez kilka czynników. 
Jako główne przyczyny najczęściej wyróżnia się:
 • Czynniki genetyczne,
 • Nadmierne rogowacenie oraz przerost ujść gruczołów łojowych,
 • Wpływ hormonów, przede wszystkim androgenowych,
 • Kolonizacja ujść gruczołów łojowych przez bakterie beztlenowe Cutibacterium acnes, 
 • Dieta bogata w dużą ilość cukru, żywność przetworzoną i tłuszcze,
 • Nadmierny, silny, przewlekły stres.
Proces powstawania trądziku 

Początek trądziku przypada najczęściej w wieku nastoletnim, u osób dorosłych jest jednym z objawów zaburzeń hormonalnych lub problemom trawiennym. 
Pierwszym objawem jest pojawianie się zaskórników otwartych i zamkniętych - w skórze dochodzi do nieprawidłowego rogowacenia i nadmiernego wydzielania łoju, czego skutkiem jest zaczopowanie ujścia gruczołu łojowego. Jeżeli w ujściu dodatkowo znajdą się bakterie beztlenowe,rozpoczyna się stan zapalny oraz powstają krosty, grudki, guzki i cysty.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegów:
 • stany zapalne, grudki, krosty, cysty,
 • nadmierne przetłuszczanie się skóry,
 • zaskórniki otwarte i zamknięte,
 • skóra podrażniona, wrażliwa,
 • przesuszenie z powodu zbyt agresywnych środków leczniczych i pielęgnacyjnych,
Dobór zabiegów terapeutycznych zależy od wyjściowego stanu skóry, obecności zmian zapalnych, nasilenia problemu, a także ogólnego stanu zdrowia i przyjmowanych leków. 

Efekty, jakie dają zabiegi na trądzik:
W zależności od doboru technologii możemy uzyskać efekt:
 • zmniejszenia ilości wyprysków, stanów zapalnych,
 • zwężenia ujść gruczołów łojowych,
 • normalizacji rogowacenia ujść gruczołów łojowych, 
 • zmniejszenia ilości zaskórników, widocznego oczyszczenia i odświeżenia skóry,
 • zmniejszenia ilości bakterii Cutibacterium acnes,
 • ścieńczenia warstwy rogowej naskórka,
 • przywrócenia prawidłowego nawilżenia skóry oraz odbudowy ochronnego płaszcza hydrolipidowego,
 • odświeżenia kolorytu oraz redukcji blizn i przebarwień pozapalnych.
Czy zabiegi na trądzik są skuteczne?

Staramy się dobierać terapie zabiegowe indywidualnie dla każdego klienta, po wnikliwej i szczegółowej analizie skóry połączonej z weryfikacją dotychczasowej pielęgnacji domowej, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższy poziom wykonywanych przez nas zabiegów w Instytucie Salamandra. Każdy klient Instytutu Salamandra otrzymuje harmonogram, zalecenia pozabiegowe oraz plan pielęgnacji, co pozwala na uzyskanie najlepszych relultatów i zniwelowania problemu. 

Zabiegi na trądzik
 • Medyczny peeling kawitacyjny IntraJect - zabieg złuszczający martwy naskórek bez przerwania jego ciągłości. Możemy w ten sposób pozbyć się zaskórników, sebum i zanieczyszczeń. Zmniejszamy również widoczność rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. Dzięki jednoczesnej stymulacji krążenia, uzyskujemy bardziej promienny, świeży wygląd.
 • Mikrodermabrazja korundowo - laserowa - mechaniczne złuszczanie naskórka, polegające na kontrolowanym jego ścieraniu przez strumień korundu (tlenku glinu, obojętnego dla skóry). Głównym efektem zabiegu jest zmniejszenie grubości warstwy rogowej, wygładzenie struktury naskórka oraz zmniejszenie ilości wyprysków.  
 • Kalibrowane światło laserowe CPL - Krótkie fale świetlne są pochłaniane przez bakterie beztlenowe, dzięki czemu redukuje ich liczbę. Fale o większej długości rozgrzewają cząsteczki wody w skórze właściwej i powodują obkurczenie gruczołów łojowych, wpływając na zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Aktywacja fibroblastów pobudza syntezę kolagenu, co skutkuje zwiększeniem jędrności i gęstości skóry i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych.
 • Kwasy medyczne - złuszczają zrogowaciały naskórek, działają regulująco na nadmierne wydzielanie sebum, ograniczają liczbę bakterii beztlenowych oraz pobudzają skórę do procesów naprawczych. Dysponujemy wieloma rodzajami kwasów w różnych stężeniach, dzięki czemu możemy indywidualnie dopasować terapię do stanu skóry.
 • Laser X-LASE QSwitch Nd:Yag 1064 nm - peeling węglowy - dogłębnie oczyszcza pory skóry, peelinguje, zapobiegając odkładaniu się mas rogowych w ujściach gruczołów łojowych, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych.  Na skórę aplikujemy zewnętrzny chromofor w postaci preparatu węglowego, który stanowi cel dla wiązki laserowej, która rozgrzewa i dokładnie złuszcza skórę.

Efekty indywidualnie opracowanych terapii zabiegowych w Instytucie Salamandra 

Twój problem w Instytucie Salamandra

Rozstępy

Jak się przygotować do skutercznej redukcji rozstępów? Umów sie na konsultacje ... [więcej]

Przebarwienia i rumień

Usuwanie przebarwień laserem lub terapia kwasowa w Instytucie Salamandra w Poznaniu to nowoczesne i... [więcej]

Cellulit

Zabiegi na cellulit to skuteczny sposób na bezinwazyjne zwalczanie cellulitu na brzuchu, ... [więcej]

Wiotka skóra

WIOTKA SKÓRA Procesy starzenia w skórze rozpoczynają się już około 25 roku życia... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Zaostrzenie zmian trądzikowych, co je może powodować?

Zaostrzenie zmian trądzikowych, co je może powodować?       Poznaj powody, kt... [więcej]

Pielęgnacja skóry ze zmianami trądzikowymi

Jak prawidłowo oczyszczać skórę, czego unikać, czego nie wolno stosować, a po co warto ... [więcej]

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE