Rozszerzone pory to problem, który dotyka większość społeczeństwa. Mogą pojawić się na każdym rodzaju skóry. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy z nas rodzi się z określoną liczbą porów, której nie można zmienić. Skóra dorosłego człowieka charakteryzuje się porowatą fakturą, ponieważ pory stanowią niezwykle ważną funkcję detoksykacyjną oraz termoregulacyjną, co oznacza, że pory mogą ulegać rozszerzeniu w okresie letnim, wilgotnym środowisku czy podczas wysiłku fizycznego.
Rozszerzone pory – przyczyny Rozszerzone pory to poszerzone ujścia gruczołów łojowych, które wyglądają jak nieestetyczne dziurki. W stanach patologicznych następuje zwiększona ilość wytwarzanego łoju i potu, co bezpośrednio przyczynia się do pojawienia się wgłębień.
Problem rozszerzonych porów najczęściej wynika z łojotoku, czyli nadmiernego wydzielania łoju. Oprócz tego wysoko na liście znajdują się genetyka czy nadmierna keratynizacja. Również nieodpowiednia pielęgnacja, brak codziennej ochrony przeciwsłonecznej, nadmierny stres czy zaburzenia gospodarki hormonalnej przyczyniają się do pogłębienia problemu. Rozszerzone pory powstają w wyniku nieodpowiedniej diety oraz zaburzeniu snu czy braku regeneracji.
Rozszerzone pory – czym są i jak się ich pozbyć Wskazaniem do stosowania zabiegów na poszerzone pory jest nadmierny, uciążliwy łojotok, znaczące zanieczyszczenie porów, zaskórniki otwarte, jak i zamknięte, które mogą być bezpośrednią przyczyną występowania trądziku. Całkowita redukcja widoczności porów jest niemożliwa. Jednakże efekt obkurczenia i zwężenia jest widoczny od razu po zabiegu lub w przypadku bardziej inwazyjnych zabiegów – po okresie rekonwalescencji.
Zastosowanie zabiegów, które zredukują wielkość oraz widoczność porów przyczynią się do poprawy ogólnego stanu skóry poprzez zmniejszenie nadmiernego wydzielania łoju, ilości zaskórników zamkniętych i otwartych, nadmiernego wyświecania się skóry.
Rozszerzone pory to problem, który na różnych etapach życia dotyka praktycznie każdego człowieka. Bagatelizowana i nieleczona nadreaktyność gruczołów łojowych sprawia, że pory staja się trwałe powiększone oraz uszkodzone, przez co skóra wydaje się być zaniedbana i zanieczyszczona. Zabiegi wykorzystujące zastosowanie fali radiowej czy mikronakłuć zapewnią realne efekty niwelujące problem.
Rozszerzone pory – zabiegiMesotherm – mikrodermabrazja laserowo-korundowaZabieg normalizujący wykonywany za pomocą urządzenia Mesotherm w Instytutcie Salamandra oczyszcza pory, usuwa zaskórniki i działa wygładzająco na drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe i zrogowacenia naskórka. Mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje tlenek glinu, który jest całkowicie łagodny dla skóry. Wygładzanie skóry przy użyciu drobnego piasku korundowego (z jednoczesną aplikacją wiązki światła laserowego o niskiej mocy) likwiduje szorstkość i nierówności skóry, pobudza i delikatnie stymuluje skórę do naturalnych zabiegów regeneracyjnych.
Mikronakłucia z falą radiową – Mesotherm i Intraject
Mikronakłucia stymulują skórę do przebudowy, zagęszczają jej strukturę, przez co wpływają na pogrubienie warstwy rogowej. To w połączeniu z falą radiową (efekt podgrzania wody) daje realne efekty w postaci redukcji wielkości gruczołów łojowych oraz zmniejszonego wydzielania sebum.
CPL w połączeniu z peelingiem węglowymTechnologia CPL zapewnia termiczne obkurczenie ujść gruczołów łojowych, niszczenie bakterii beztlenowych, z kolei peeling węglowy zapewni złuszczenie martwych komórek naskórka oraz oczyszczenie i detoksykację porów.
Laser Frakcyjny Er Yag 2940 nmLaser frakcyjny Er-Yag 2940 nm to jedno z największych osiągnięć techniki laserowej w ostatnich latach i należy do najczęściej wykorzystywanych w medycynie i kosmetologii estetycznej. Głowica frakcyjna Er-Yag daje doskonałe rezultaty w odmładzaniu, usuwaniu blizn i rozstępów. Poprawia strukturę i koloryt skóry, zapewnia efekt liftingu twarzy, umożliwia też terapię szyi, dekoltu i ramion. Usuwa lub zmniejsza blizny potrądzikowe oraz skazy naskórka, a także redukuje rozszerzone pory.
Fala radiowa – Accent Prime i CoaxMed
Fala radiowa przepływając przez nasze tkanki, działa na zasadzie diatermii. Zjawisko polega na kontrolowanym podgrzaniu głębokich warstw skóry oraz wody, która znajduję się w przestrzeniach międzykomórkwych. Podgrzanie wody prowadzi do obkurczenia ujść gruczołów łojowych, działa sebostatycznie jednocześnie dając efekt zmniejszenia widoczności porów.