UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Zabiegi na rozszerzone naczynka polegają na bezinwazyjnym zamykaniu i usuwaniu pękniętych naczynek za pomocą lasera. Pozwalają pozbyć się nieestetycznych zaczerwienień na policzkach, brodzie czy skrzydełkach nosa. Poprawa wyglądu cery widoczna jest już po pierwszym zabiegu.

Dowiedz się, czym są i skąd się biorą rozszerzone naczynka. Poznaj wskazania do wykonania naszych zabiegów i dowiedz się, jakich efektów możesz się spodziewać. Sprawdź też koniecznie, dlaczego warto wykonać laserowe usuwanie naczynek właśnie u nas.

Szczegóły

Czym są rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka to trwałe zmiany skórne, które dotykają głównie kobiet z cerą wrażliwą. Zwiastunem rozszerzonych naczyń włosowatych jest obecność rumienia, czyli zaróżowienia lub zaczerwienienia skóry. Utrwala się ono, by z czasem przekształcić się w kruche, pękające naczynka widoczne pod naskórkiem. Te zmiany skórne zwane są także teleangiektazjami.

Rozszerzone naczynka – przyczyny

Przyczyną występowania rozszerzonych naczynek jest estrogen. Hormon ten rozluźnia naczynia krwionośne obecne w skórze kobiet, co prowadzi do ich kruchości i pękania. Inne czynniki prowadzące do pękania naczynek to przede wszystkim:

 • niewłaściwa pielęgnacja skóry,
 • podatność genetyczna,
 • wpływ zanieczyszczonego środowiska,
 • promieniowanie UV,
 • długotrwałe narażenie skóry na silny mróz lub wiatr,
 • przyjmowanie leków na bazie sterydów,
 • stosowanie używek oraz kosmetyków zawierających alkohol,
 • gruboziarniste peelingi,
 • zmiany hormonalne w wyniku przyjmowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, ciąży, menopauzy czy menstruacji,
 • niektóre schorzenia, na przykład nadciśnienie tętnicze,
 • częste korzystanie z basenu (kontakt z wodą z chlorem).

Zabiegi na rozszerzone naczynka – wskazania

Zamykanie i usuwanie naczynek zalecane jest osobom z cerą wrażliwą lub naczynkową. Jest ona szczególnie podatna na zaczerwienienia i prześwitywanie pękniętych naczyń krwionośnych. Typowe objawy będące wskazaniami do wykonania zabiegów to:

 • trwałe zaczerwienienie lub zaróżowienie skóry policzków, skrzydełek nosa lub brody,
 • widoczne naczynia włosowate przypominające czerwone nitki lub pajączki.

Jakie efekty dają zabiegi na rozszerzone naczynka?

Zamykanie naczynek na twarzy i nogach to zabiegi dające widoczne efekty już po pierwszym razie. Wielkość efektu zależna jest od stopnia zaawansowania zmian oraz liczby zabiegów. Im silniejsza dolegliwość, tym bardziej zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów. Efekty, jakie daje laserowe zamykanie naczynek to:

 • widoczne zmniejszenie zaczerwienienia,
 • redukcja nieestetycznych pajączków,
 • złagodzenie uczucia pieczenia i swędzenia skóry,
 • poprawa samopoczucia w wyniku zwiększenia estetyki wyglądu skóry.

Czy zabiegi na rozszerzone naczynka są bezpieczne?

Zamykanie naczynek laserem to zabieg całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Istnieje nikłe ryzyko wystąpienia w jego następstwie blizn czy przebarwień. Lekki obrzęk lub zaczerwienie znika w przeciągu kilku godzin po zakończeniu zabiegu. Również ewentualny minimalny strupek znika po kilku tygodniach. Warto dodać, że zabiegi na rozszerzone naczynka są bezpieczne bez względu na kolor karnacji. Aby zapewnić klientkom maksymalne bezpieczeństwo, profesjonalnie dopasowujemy długość fali do jej cery.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi na rozszerzone naczynka w Poznaniu?

Zabiegi na rozszerzone naczynka w Instytucie Salamandra w Poznaniu są bezpieczne i pozwalają na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów. Dba o to nasza wyspecjalizowana kadra, która stosuje najwyższe standardy pracy.

Zamykanie naczynek w naszym Instytucie jest również bezbolesne. Ewentualny dyskomfort minimalizujemy dzięki głowicom chłodzącym skórę. Ponadto każdy zabieg zamykania naczynek na twarzy i nogach poprzedzamy ustalaniem parametrów urządzenia indywidualnie do danej cery. W ten sposób znacznie zwiększamy zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo klientów.

Pozbądź się czerwonych pajączków - wybierz najskuteczniejsze zamykanie naczynek na twarzy i ciele w Poznaniu

Usuwanie rozszerzonych naczynek w Instytucie Salamandra w Poznaniu to najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda zwalczania czerwonych pajączków. Możesz pozbyć się szpecącego zaczerwienienia i sprawić, że Twoja skóra stanie się jaśniejsza. W efekcie będziesz wyglądać zdrowiej, młodziej i piękniej.

Sprawdź, na czym polegają zabiegi na rozszerzone naczynka. Wybierz skuteczny i bezpieczny sposób na usuwanie pajączków na twarzy i nogach w Instytucie Salamandra w Poznaniu.

Laser X lase Nd Yag 1064 – zamykanie naczynek laserem ND Yag 1064

Zabieg laserem Nd Yag 1064 polega na termicznym obkurczaniu rozszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą ciepła emitowanego przez głowice urządzenia. Jego efektem jest wchłonięcie naczynek i redukcja zaczerwienienia skóry. Zabieg można wykonać na wybranej partii ciała lub na pojedynczym naczyniu.

Wskazaniem do poddania się laserowemu zamykaniu naczynek jest ich rozszerzenie widoczne na skórze w postaci pajączków lub zaczerwienienia.

Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża, nowotwory, blizny, cukrzyca czy epilepsja. Przeszkodą mogą być tez różne stany zapalne, urazy i schorzenia skóry w części objętej zabiegiem. Również nadwrażliwość skory na światło i niektóre leki wykluczają zastosowanie tej metody.

Twój problem w Instytucie Salamandra

Rozstępy

Jak się przygotować do skutercznej redukcji rozstępów? Umów sie na konsultacje ... [więcej]

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laser X lase - laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Poznaj sposoby na rozszerzone pory

Rozszerzone pory – dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?   Każdy z nas rodzi się z... [więcej]

Cera naczynkowa to problem dobrze znany wielu kobietom.

I nic dziwnego, gdyż teleangiektazje, czyli trwale rozszerzone naczynka krwionośne, występują g... [więcej]

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE