UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Instytut Salamandra w Poznaniu oferuje bezpieczne i nieinwazyjne usuwanie rozstępów i blizn. Profesjonalne zabiegi laserowe pozwalają usunąć rozstępy po ciąży czy nagłym przyroście masy, a także pozbyć się blizn po trądziku. Za pomocą zaawansowanych technologii możliwa jest też redukcja głębokich blizn po urazach i operacjach. Efektem poddania się zabiegom jest znacznie gładsza i zdrowiej wyglądająca skóra.

Dowiedz się, czym są i skąd się biorą blizny i rozstępy. Poznaj wskazania do wykonania zabiegów i efekty, jakie pozwalają uzyskać. Sprawdź też, czy zabiegowa likwidacja tych zmian skórnych jest bezpieczna i dlaczego warto poddać się jej właśnie u nas.

Szczegóły

Co to są rozstępy?

Rozstępy to podłużne bliznowate zmiany widoczne na skórze. Najczęstsze miejsca, w których występują, to uda, pośladki, ramiona, barki, brzuch, piersi, a nawet plecy. Problem rozstępów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Niewielkie rozstępy z czasem stają się coraz bardziej widoczne i zmieniają swoją barwę z różowej, przez perłowo białą, aż po brązową.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy pojawiają się wówczas, gdy skóra nie nadąża za wzrostem tkanki mięśniowej lub tłuszczowej. Najczęstszą przyczyną ich powstawania jest więc zbyt nagłe rozciągnięcie skóry. Może ono wystąpić na skutek:
 • nagłej utraty lub przybrania na wadze,
 • ciąży,
 • intensywnych treningów na rozbudowę mięśni,
 • powiększania piersi.
Inne przyczyny powstawania rozstępów to między innymi:
 • zmiany hormonalne,
 • czynniki genetyczne,
 • zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej,
 • przyjmowanie leków zawierających kortykoidy.

Co to są blizny?

Blizny to zmiany na skórze, które powstają na skutek przerwania jej ciągłości i gojenia się tkanek. Blizny mają najczęściej kolor perłowobiały lub różowy. Barwę tę zawdzięczają tkance łącznej włóknistej, która wypełnia ubytek powstały w skórze właściwej.

Przyczyny powstawania blizn

Blizny powstają najczęściej na skutek urazów, operacji i zabiegów chirurgicznych, a także trądziku. Pojawiają się, gdy przerwana zostaje głębsza warstwa skóry i zwyczajne procesy regeneracyjne są niewystarczające do zasklepienia rany. Wówczas naskórek łuszczy się i zastępowany jest nową tkanką. Podczas bliznowacenia może dojść do narośnięcia większej ilości tkanki włóknistej niż zniszczonej. Wówczas tworzą się blizny przerostowe. Blizny zanikowe zaś stanowią zagłębienie w zdrowej tkance.

Zabiegi na rozstępy i blizny – wskazania

Rozstępy i blizny podlegają leczeniu, zwłaszcza w swej początkowej fazie. Mogą wówczas zostać całkowicie usunięte. W późniejszych fazach można je zaś przynajmniej częściowo zredukować. Wskazania do wykonania zabiegów na rozstępy i blizny to:
 • blizny pourazowe,
 • blizny potrądzikowe,
 • blizny przerostowe i zanikowe,
 • rozstępy w początkowej fazie,
 • głębokie rozstępy.
Dodatkowo zabiegi te zalecane są osobom prowadzącym intensywne treningi siłowe. Wzmacniają wówczas efekty diety i ćwiczeń, zapobiegając powstawaniu rozstępów.

Jakie efekty dają zabiegi na rozstępy i blizny?

Usuwanie rozstępów i blizn laserem lub radiofrekwencją mikroigłową pozwala całkowicie lub częściowo pozbyć się tych nieestetycznych zmian skórnych. Skuteczność zabiegów zależy od stopnia zaawansowania zmian, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Największą poprawę przynoszą najczęściej serie kilku zabiegów w odstępach czasu określonych przez specjalistę. Najważniejsze efekty, jakie zapewniają zabiegi usuwające rozstępy i blizny to:
 • przebudowa kolagenu w głębokich warstwach skóry i jej odnowa,
 • zagęszczenie skóry,
 • eliminacja lub redukcja blizn i rozstępów na ciele,
 • likwidacja blizn potrądzikowych,
 • ujędrnienie skóry,
 • wygładzenie skóry,
 • ujednolicenie kolorytu skóry.

Czy zabiegi na rozstępy i blizny są bezpieczne?

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn oraz zabiegi wykonywane urządzeniami wykorzystującymi radiofrekwecję mikroigłową to bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi, które mogą przywrócić skórze piękniejszy wygląd bez ryzyka dla zdrowia. Są też bardziej komfortowe niż chirurgiczne usuwanie rozstępów, gdyż nie wymagają przechodzenia długiego okresu rekonwalescencji. Zabieg usuwania rozstępów lub blizn może być lekko bolesny, dlatego w celu podniesienia komfortu klienta stosuje się znieczulenie miejscowe.

Zabiegi na rozstępy i blizny Poznań – dlaczego warto?

Laserowa likwidacja blizn i rozstępów w Instytucie Salamandra w Poznaniu to skuteczne i bezpieczne metody zwalczania zmian skórnych. Pozwalają one uzyskać spektakularne efekty już po pierwszym zabiegu i cieszyć się znacznie gładszą, zdrowiej wyglądającą skórą. Aby zapewnić ten efekt stosujemy wyłącznie zaawansowane technologicznie, skuteczne metody i niezawodne urządzenia, dbając o wysoki komfort naszych klientów.

Wybierz laserowe zabiegi na rozstępy i blizny w Poznaniu – usuń niedoskonałości i przywróć skórze piękny wygląd

Usuń nieestetyczne blizny lub rozstępy na pośladkach, brzuchu czy plecach za pomocą bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów w naszym Instytucie. Oferujemy skuteczne zabiegi, które pozwolą wyrównać koloryt skóry i przywrócić jej piękno. Dowiedz się, na czym polegają nasze zabiegi i wybierz najlepszy sposób na piękniejszą skórę.

Intraject – zabieg niwelujący rozstępy lub frakcyjne mikronakłuwanie
Stymulacja tkanek nakłucia i fale radiowe pobudzenie do produkcji kolagenu pobudzenie skóry do regenracji, ujędrnia, zagęszcza, likwiduje rozstępy
Wskazaniami do wykonania zabiegu są blizny i rozstępy, a także zwiotczenie skóry w okolicach brzucha, ud, pośladków czy piersi.
Najważniejsze przeciwwskazania to ciąża i karmienie piersią, nowotwory oraz schorzenia, urazy i infekcje skórne. Czynniki wykluczające możliwość poddania się zabiegom to również między innymi zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, wszczepiony rozrusznik serca czy implanty.

Laser frakcyjny Er Yag 2940 nm

Zabiegi laserem frakcyjnym pozwalają w nieinwazyjny sposób pozbyć się lub widocznie zredukować rozstępy, blizny, zmarszczki i przebarwienia. Wyrównują koloryt skóry, zapewnią efekt liftingu oraz wspomagają regenerację komórek skóry.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu laserem frakcyjnym to blizny potrądzikowe, niezbyt głębokie zmarszczki, posłoneczne zmiany skórne i znamiona soczewicowate. Dodatkowo zabieg ten zaleca się w przypadku matowej, szorstkiej skóry lub rozszerzonych porów.
Do przeciwwskazań zalicza się między innymi ciążę, karmienie piersią, epilepsję, choroby skóry oraz stosowanie terapii lekami z witaminą A.

Umów się z nami na konsultacje, a stworzymy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie problemu.
 
 

Twój problem w Instytucie Salamandra

Skóra zanieczyszczona i poszarzała

Laser X lase - peeling węglowy Oxy jet - infuzja tlenowa Intraject – medyczny peeling ... [więcej]

Rozszerzone naczynka

Zabiegi na rozszerzone naczynka polegają na bezinwazyjnym zamykaniu i usuwaniu pękniętych ... [więcej]

Brak jędrności

Zabiegi na brak jędrności skóry to sposób na spektakularne odmłodzenie skóry twarzy i ciała. ... [więcej]

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laser X lase - laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]

Kriolipoliza - czy to zabieg dla Ciebie?

Poznaj 5 najważniejszych faktów o KRIOLIPOLIZIE⤵️   1⃣ Kriolipoliza to ... [więcej]

Opadające policzki - najskuteczniejszy zabieg

Opadające policzki zniekształcają owal twarzy, dodają wieku i nadają zmęczony wygląd. Są one... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE