UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Jak się przygotować do skutercznej redukcji rozstępów? Umów sie na konsultacje kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej technologi usunięcia rozstępów. Nieestetyczne linie, które wyglądem przypominają blizny na skórze są problemem wielu kobiet i mężczyzn. Rozstępy najczęściej pojawiają się na udach, pośladkach i brzuchu, czyli miejscach szczególnie narażonych na rozciąganie się skóry- jak wybrać najlepszy zabieg? W Instytucie Salamandra każdego Klienta traktyjemy induywidualnie. 
 
 
Efekty usuwania rozstępów w Instytucie Salamandra:
 

Szczegóły

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy powstają na skutek rozciągnięcia się skóry w wyniku szybkiego przybrania na wadze, zmian kształtu sylwetki w okresie dojrzewania, a także w trakcie ciąży i budowania masy mięśniowej. Do pojawiania się rozstępów przyczynia się dystrofia włókien kolagenowych, które nie są odpowiednio sprężyste. Duży wpływ na pojawianie się rozstępów mają zmiany hormonalne. Rozstępy najczęściej występują na piersiach, brzuchu, pośladkach, udach i ramionach. Skóra ulega nadmiernemu rozciągnięciu, a produkcja włókien kolagenowych jest niewystarczająca oraz ulega osłabieniu – w wyniku którego zaczyna „pękać”. Osłabienie włókien kolagenowych może wystąpić już u nastolatków w okresie dojrzewania, jak i osób starszych.

Jaki zabieg na rozstępy wybrać? Laserowe usuwanie rozstępów czy nakłucia?
W Instytucie Salamandra pierwszym krokiem w redukcji rozstępów jest konsultacja kosmetologiczna podczas której przeprowadzamy szczegółowy wywiad i oceniamy stopień zaawansowania rozstępów. Na tej podstawie dobierany jest rodzaj zabiegu niwelujący rozstępy.

Jakie zabiegi na rozstępy są najbardziej skuteczne?
Zabieg urządzeniem Intraject w Instytucie Salamandra daje możliwość  synergicznego działania fali radiowej oraz nakłuć, co daje efekt zagęszczenia skóry poprzez mechaniczną i termiczną stymulację kolagenu. W trakcie zabiegu redukcji rozstępów w Instytucie Salamandra tworzą się mikroskrzepy bogate w czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy regeneracji skóry. Natomiast proces elektroporacji pozwala na dostarczenie składników aktywnych bezpośrednio do komórki. Efektem zabiegu jest ujędrnienie, zagęszczenie skóry oraz znaczna redukcja rozstępów. Na zakończenie kuracji możemy zastosować jeszcze laser frakcyjny Er-Yag 2940 nm, którym wykonujemy głęboki, termiczny peeling wygładzający i poprawiający koloryt skóry. To jedno z największych osiągnięć techniki laserowej w ostatnich latach w dziedzinie medycyny i kosmetologii estetycznej.

Ile zabiegów trzeba przeprowadzić, żeby uporać się z rozstępami?
Jest to kwestia indywidualna. Zalecana seria zabiegów w zależności od skali problemu i kondycji skóry.

Kiedy można zacząć stosować zabiegi?
Rozstępy po ciąży to częsty problem kobiet. Zabieg usuwania rozstępów w Instytucie Salamandra możemy rozpocząć gdy blizna po cesarskim cięciu będzie odpowiednio zabliźniona i gdy skończymy karmić dziecko.

Czy rozstępy można usuwać o każdej porze roku?
Walczyć z rozstępami możemy niezależnie od pory roku, jednak obszar skóry poddany zabiegowi usuwania rozstępów wymaga odpowiedniej pielęgnacji i ochronie przeciwsłonecznej.

Czy zabieg usuwania rozstępów jest bolesny?
Każdy z nas ma inny próg bólu i jest to kwestia bardzo indywidualna. Dlatego zawsze przed rozpoczęciem zabiegu stosujemy miejscowe znieczulenie. Nakładamy specjalny krem, który pozwala zmniejszyć do minimum dyskomfort klientki. Kosmetolog Instytutu Salamandra opracowuje tylko te miejsca, w których powinny zostać wykonane nakłucia, dzięki czemu można wykluczyć działanie w miejscach, które nie zostały znieczulone. To daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu naszym klientkom.

Usuwanie rozstępów - ile kosztuje?
INTRAJECT – zabieg niwelujący rozstępy to koszt od 790 zł za jeden obszar zabiegowy.
 

Twój problem w Instytucie Salamandra

Skóra odwodniona

Skóra  odwodniona Skóra odwodniona to częsty problem spotykany w gabinecie ... [więcej]

Brak jędrności

Zabiegi na brak jędrności skóry to sposób na spektakularne odmłodzenie skóry twarzy i ciała. ... [więcej]

Dłonie z oznakami starzenia

Laser X lase - Kalibrowane swiatło pulsacyjne CPL Laserowa mikrodermabrazja korundowa Mesotherm - ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]

Kriolipoliza - czy to zabieg dla Ciebie?

Poznaj 5 najważniejszych faktów o KRIOLIPOLIZIE⤵️   1⃣ Kriolipoliza to ... [więcej]

Opadające policzki - najskuteczniejszy zabieg

Opadające policzki zniekształcają owal twarzy, dodają wieku i nadają zmęczony wygląd. Są one... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE