UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Zabiegi oczyszczające skutecznie odświeżają skórę i pozwalają pozbyć się zalegających w jej głębi zanieczyszczeń. Pomagają usunąć wypryski, wągry i wiele innych zmian skórnych. W efekcie sprawiają, że cera wygląda znacznie piękniej, zdrowiej i promienniej. Co więcej, zabiegi oczyszczające pozwalają zapobiec dalszym poważniejszym zmianom wywoływanym przez złogi w porach.

Dowiedz się, czym są zabiegi oczyszczające skórę, po co się je stosuje i komu są zalecane. Poznaj ich efekty i dowiedz się, dlaczego warto z nich skorzystać.

Szczegóły

Czym jest zabiegowe oczyszczanie skóry?

Zabiegi oczyszczające skórę to peeling kawitacyjny i oczyszczanie manualne. Polegają na usunięciu z powierzchni skóry i porów wszelkich zanieczyszczeń. Zabieg rozpoczyna się od demakijażu, a następnie skórę poddaje się peelingowi. Rozpulchniona skóra zostaje oczyszczona ultradźwiękowo lub ręcznie, a na koniec poddana delikatnej pielęgnacji.

Dlaczego skóra potrzebuje oczyszczania?

Codziennie w porach naszej skóry gromadzą się zatykające je złogi. Tworzą je toksyny, brud i substancje organiczne, takie jak łój, pot czy złuszczony naskórek. W zanieczyszczonej skórze tworzą się zaskórniki, wypryski, krostki, grudki i prosaki. Zalegający łój gromadzi się także wokół mieszków włosowych, wywołując ich stany zapalne.

Oczyszczona ze złogów skóra jest zdrowsza i wygląda piękniej i bardziej świeżo. Jest też bardziej matowa, gdyż zabiegi pozwalają wyregulować proces wydzielania łoju.

Jakie są wskazania dla wykonania zabiegu oczyszczania skóry?

Manualne lub kawitacyjne oczyszczanie twarzy to forma pielęgnacji, której poddać się może niemal każdy. Szczególnie wskazana jest osobom cierpiącym z powodu trądziku pospolitego. Wskazaniem do wykonania oczyszczania skóry jest też obecność zaskórników, grudek lub prosaków.

Tego rodzaju zabiegi są doskonałym sposobem na czystą i świeżą skórę dla osób z cerą suchą, tłustą lub mieszaną. Czasem oczyszczanie skóry jest też formą przygotowania jej do kolejnych zabiegów. To również zabieg dla osób palących, których cera zanieczyszczona jest toksynami pochodzenia nikotynowego, oraz dla osób z łuszczącą się skórą.

Jakie efekty daje zabieg oczyszczania twarzy?

Profesjonalne oczyszczanie skóry pozwala osiągnąć widoczne i odczuwalne efekty. Skutki zabiegów są zauważalne natychmiast po tym, jak skóra odpocznie po zabiegu. Ręczne lub ultradźwiękowe oczyszczanie twarzy daje następujące efekty:

 • oczyszczenie porów ze starego naskórka, łoju, potu i szkodliwych substancji powodujących powstawanie wyprysków i zmian skórnych,
 • dezynfekcja skóry poprzez usunięcie komórek grzybowych i bakteryjnych,
 • zwiększenie absorpcji przez skórę korzystnie działających substancji z kosmetyków,
 • skóra wolna od zaskórników, grudek i prosaków,
 • bardziej regularny proces przetłuszczania się cery,
 • mniej widoczne pory i zminimalizowany efekt błyszczenia się skóry, zwłaszcza w strefie T.

Dla pełniejszego efektu możesz połączyć oczyszczanie manualne z peelingiem kawitacyjnym.

Czy oczyszczanie skóry jest bezpieczne?

Zarówno oczyszczanie manualne, jak i peeling kawitacyjny to zabiegi nieinwazyjne i bezpieczne dla zdrowia. Twarz po oczyszczeniu jest wprawdzie zaczerwieniona i lekko opuchnięta, ale efekt ten jest krótkotrwały i przejściowy. Oczyszczanie skóry nie tylko nie stwarza zagrożenia, ale znacząco poprawia jej stan i zmniejsza ryzyko powstawania dalszych zmian skórnych.

Dlaczego warto stosować zabiegi oczyszczające skórę?

Profesjonalny zabieg oczyszczania twarzy pozwala cieszyć się świeżą i zdrowszą skórą oraz zapobiec powstawaniu problemów skórnych. Wykonanie peelingu kawitacyjnego czy oczyszczania manualnego powoduje szereg korzyści dla skóry i samopoczucia klienta. Należą do nich:

 • dogłębnie oczyszczona i odświeżona cera,
 • widocznie zmniejszone pory,
 • mniejsze ryzyko wystąpienia dalszych zmian skórnych,
 • piękniejszy wygląd skóry bez zaskórników, wyprysków, grudek i prosaków,
 • wrażenie bardziej wypoczętej skóry.

Zabiegi oczyszczające skórę Poznań – pozwól swojej skórze poczuć ulgę i świeżość

Zabieg oczyszczania twarzy to skuteczny sposób na odblokowanie porów i przywrócenie skórze świeżości. Zanieczyszczona twarz to problem, z którym borykamy się wszyscy. Miejskie powietrze, kosmetyki, toksyny i złogi łoju pogarszają stan Twojej skóry. Możesz jednak znacząco poprawić jej kondycję, zapobiec powstawaniu krost, wyprysków czy zaskórników i przywrócić jej zdrowy, świeży wygląd.

Postaw na skuteczne oczyszczanie twarzy manualne lub ultradźwiękami. Poczuj się świeżo i zobacz, jak Twoja skóra staje się bardziej matowa i piękna.

Oczyszczanie peelingiem kawitacyjnym

Peeling kawitacyjny to metoda oczyszczania pozwalająca skutecznie pozbyć się zrogowaciałego naskórka i złogów w porach skórnych. W efekcie skóra staje się bardziej gładka i matowa oraz wygląda znacznie bardziej świeżo.

Wskazania do wykonania oczyszczania peelingiem kawitacyjnym to przede wszystkim zaskórniki, zatkane pory i krostki. Warto skorzystać z zabiegu również wtedy, gdy Twoja skóra jest zmęczona, przetłuszczona, poszarzała lub nadmiernie się łuszczy. Peeling kawitacyjny mogą też wykonywać osoby z trądzikiem pospolitym i różowatym oraz z cerą wrażliwą i naczynkową.

Niektóre z przeciwwskazań do wykonania zabiegu oczyszczania peelingiem kawitacyjnym to ciąża, karmienie, choroby nowotworowe, problemy żylne, infekcje skórne czy też epilepsja.

Oczyszczanie manualne

Oczyszczanie manualne pozwala wyraźnie odświeżyć i oczyścić cerę. Efekt ten uzyskuje się poprzez odblokowanie porów i usunięcie martwego naskórka z wybranej strefy. Oczyszczaniu ręcznemu można poddawać skórę twarzy, szyi, dekoltu lub pleców.

Wskazaniem do wykonania zabiegu może być przetłuszczająca się lub zszarzała skóra. To zabieg szczególnie dla osób o cerze tłustej lub mieszanej oraz dla osób z zaskórnikami, prosakami czy grudkami.

Zabiegowi oczyszczania manualnego nie powinny poddawać się kobiety w ciąży lub karmiące. Ponadto nie wykonuje się go u osób ze skórą wrażliwą lub naczynkową, aktywną opryszczką czy infekcjami skórnymi. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest też trądzik różowaty lub ropowiczy.

Oczyszczanie manualne z peelingiem kawitacyjnym

Oczyszczanie manualne z peelingiem kawitacyjnym zaleca się osobom, którym zależy na najbardziej dogłębnym oczyszczeniu skóry. Pozwala ono zarówno pozbyć się warstwy rogowej naskórka, jak i usunąć zanieczyszczenia zalegające w porach.

Zabieg ten mogą wykonywać osoby z cerą tłustą lub mieszaną, a także te borykające się z trądzikiem. Główne wskazania do wykonania oczyszczania to zaskórniki, prosaki oraz inne wykwity skórne.

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu oczyszczania kawitacyjno-manualnego wymienia się przede wszystkim infekcje skórne, w tym aktywne opryszczki. Nie zaleca się wykonywania tego zabiegu również kobietom w ciąży i karmiącym, chorym na nowotwory i cierpiącym na niektóre inne schorzenia.

Zabiegi kosmetologii estetycznej w Instytucie Salamandra

Zabiegi regenerujące

Wygładzenie, ujędrnienie i zatrzymanie młodości na dłużej. Zabiegi regenerujące to zastrzyk ... [więcej]

Zabiegi liftingująco-ujędrniające

Skuteczny sposób na widoczne odmłodzenie skóry. Głębokie zmarszczki, poluźnienie skóry ... [więcej]

Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Sposób na nieudane tatuaże i makijaż permanentny. Nieestetyczne tatuaże i makijaż permanentny ... [więcej]

Diagnoza skóry

Poznaj swoją skórę od podszewki! Weź udział w konsultacji kosmetologicznej połączonej z ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

5 najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry

Jakie błędy popełniamy najczęściej w pielęgnacji skóry? Jakie błędy popełniamy najczęś... [więcej]

Zabiegi na twarz, które przynoszą najlepsze efekty

Poznaj zabiegi na twarz, które przynoszą najlepsze efekty. Skóra dojrzała - jak zmienia ... [więcej]

Jak usunąć przebarwienia na dłoniach?

Poznaj skuteczne sposoby walki z plamami starczymi Jakie są przyczyny plam na dłoniach?   ... [więcej]

Nieinwazyjne zabiegi na twarz – praktyczny poradnik

Nie zawsze domowa pielęgnacja jest w stanie opóźnić procesy starzenia, odpowiednio nawilżyć ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE