UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Zabiegi na miejscową tkankę tłuszczową pozwalają pozbyć się uporczywego otłuszczenia w wybranych partiach ciała. Ich celem jest likwidacja tkanki tłuszczowej na brzuchu, plecach, udach, pośladkach czy na twarzy. W Instytucie Salamandra w Poznaniu skutecznie i bezinwazyjnie usuwamy szpecące fałdy tłuszczu. W tym celu stosujemy szereg bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Należą do nich między innymi fale radiowe, ultradźwięki i lasery.
Dowiedz się, czym jest miejscowa tkanka tłuszczowa i jakie są wskazania do wykonania zabiegu. Poznaj efekty, jakie przynoszą nasze zabiegi. Sprawdź też, czy są one bezpieczne i dlaczego warto z nich skorzystać.

Szczegóły

Czym jest miejscowa tkanka tłuszczowa?

Miejscowa tkanka tłuszczowa to inaczej miejscowa otyłość. Dolegliwość ta dotyka przede wszystkim osoby szczupłe, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Komórki tłuszczowe odkładające się w organizmie kumulują się w określonych miejscach, tworząc nieestetyczne fałdy. Pojawiają się one często w okolicach brzucha, kolan, ramion, a także twarzy i podbródka.
Dodatkowo u kobiet tłuszcz gromadzi się najczęściej w okolicach bioder i ud, zaś u mężczyzn – brzucha i piersi. Miejscowej tkance tłuszczowej często towarzyszy cellulit i wiotkość skóry.

Zabiegi na miejscową tkankę tłuszczową – wskazania

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej zalecana jest osobom, które bezskutecznie próbowały pozbyć się tłuszczu innymi sposobami. Ćwiczenia fizyczne i diety przeważnie nie pomagają pozbyć się miejscowego otłuszczenia. Dlatego najlepszym sposobem na pozbycie się go są profesjonalne zabiegi. Wskazania do poddania się im to przede wszystkim:
 • wiotkie fałdy skóry,
 • obwisłe ramiona,
 • otłuszczenie okolic pod oczami,
 • drugi podbródek,
 • tkanka tłuszczowa gromadząca się punktowo mimo szczupłej sylwetki.

Jakie efekty dają miejscowe zabiegi na tkankę tłuszczową?

Zabiegi na miejscową tkankę tłuszczową pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty. Najważniejszym z nich jest redukcja tkanki tłuszczowej, zabiegi te osiągają jednak również wiele dodatkowych korzyści. Stabilne efekty zabiegów widoczne są po kilku lub kilkunastu powtórzeniach. Efekty, jakie pozwalają uzyskać zabiegi na miejscową tkankę tłuszczową to:
 • rozbicie tkanki tłuszczowej,
 • ujędrnienie skóry,
 • usunięcie cellulitu lub jego zmniejszenie,
 • likwidacja zastojów limfatycznych,
 • poprawa ukrwienia skóry,
 • wygładzenie fałdów skóry,
 • zwiększenie tempa metabolizmu,
 • usuwanie toksyn z organizmu.

Czy zabiegi na miejscową tkankę tłuszczową są bezpieczne?

Bezinwazyjne usuwanie tłuszczu to najbezpieczniejszy sposób na walkę z otyłością miejscową. Rozbijanie tkanki tłuszczowej wykonuje się z wykorzystaniem przebadanych klinicznie technologii i urządzeń. Zabiegowe rozbijanie komórek tłuszczowych nie powoduje wystąpienia efektów ubocznych ani nie pociąga za sobą konieczności długotrwałej rekonwalescencji. Po zabiegach może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, znika ono jednak po kilku minutach.

Zabiegi na miejscową tkankę tłuszczową Poznań – dlaczego warto?

Istnieje wiele powodów przemawiających za stosowaniem zabiegów na miejscowe otłuszczenie w Instytucie Salamandra w Poznaniu. Po pierwsze, zabiegi te stosują zaawansowane technologie, które pozwalają skutecznie rozbić i usunąć tkankę tłuszczową. Po drugie, są to zabiegi bezpieczne i nieszkodliwe, a wręcz poprawiają kondycję skóry. Wreszcie, nie powodują one bólu ani powikłań i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Wybierając zabieg redukcji tkanki tłuszczowej, zyskujesz zatem gwarancję maksymalnego komfortu w trakcie i po zabiegu.

Wybierz skuteczne zabiegi na usuwanie miejscowej tkanki tłuszczowej – osiągnij maksymalne ujędrnienie Twojej skóry

Zabiegi usuwania miejscowej tkanki tłuszczowej to skuteczne i bezbolesne metody walki ze szpecącym otłuszczeniem. Umożliwiają one szybkie osiągnięcie spektakularnych i trwałych rezultatów. Są całkowicie bezpieczne i pozwalają przywrócić skórze piękniejszy wygląd. Efektem końcowym jest gładsza skóra i o lepsze samopoczucie.
Sprawdź, na czym polegają nasze zabiegi ujędrniające na miejscową tkankę tłuszczową. Przyjdź na konsultacje, a doradzimy Ci, który z nich pozwoli Ci skutecznie pozbyć się fałd tłuszczu.

Coaxmed – ultradźwięki i fala radiowa monopolarna
Zabiegi urządzeniem Coaxmed pozwalają bezinwazyjnie zniszczyć i usunąć z organizmu nadmiar komórek tłuszczowych. Wygładzają i ujędrniają skórę oraz poprawiają jej odżywienie, ukrwienie i metabolizm. Pobudzają też produkcję kolagenu pomagając zwiększyć elastyczność skóry.
Główne wskazania do wykonania zabiegu technologią Coaxmed to cellulit, zastoje limfatyczne i miejscowa tkanka tłuszczowa.
Do przeciwwskazań zaliczają się ciąża, karmienie piersią, nowotwory, choroby wątroby i autoimmunologiczne, a także wszczepiony rozrusznik serca.

Coaxmed – laser biostymulujący i vacum
Zabiegi Coaxmed stosują połączenie masażu próżniowego z laserem biostymulacyjnym i skutecznie rozbijają tkankę tłuszczową. Poprawiają też krążenie i metabolizm, usuwają z organizmu toksyny i zmniejszają obrzęki. Stosowane są między innymi w profilaktyce antycellulitowej.
Wskazaniem do wykonania zabiegu Coaxmed mogą być obrzęki limfatyczne, utrata jędrności skóry czy pierwsze oznaki cellulitu.
Zabiegom tym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się również choroby autoimmunologiczne, schorzenia wątroby i rozrusznik serca.

Accent Prime – ultradźwięki i fala radiowa unipolarna
Accent Prime to nieinwazyjny zabieg, który znacząco poprawia elastyczność i napięcie skóry.
Ciepłe i zimne fale radiowe trwale niszczą i usuwają komórki tłuszczowe oraz pobudzają skórę do zwiększenia produkcji kolagenu. W efekcie zabiegu zostaje skorygowany owal twarzy. Poprawie ulega także jej koloryt. Zabieg można stosować na skórę twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.
Wskazania do wykonania Accent Prime to przede wszystkim utrata jędrności i elastyczności skóry oraz wystąpienie pierwszych zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych. Zabieg ten można wykonać również wtedy, gdy zauważamy opadanie owalu twarzy i pojawianie się podwójnego podbródka.
Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża, infekcje, nowotwory, implanty metalowe, blizny i zmiany skórne w obszarze objętym interwencją.

Kriolipoliza – redukcja miejscowej otyłości
Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg polegający na chłodzeniu i niszczeniu zbędnych komórek tłuszczowych. W ten sposób redukuje się nadmierne miejscowe otłuszczenie na plecach, brzuchu, bokach czy udach oraz efektownie modeluje sylwetkę.
Wskazaniem do wykonania zabiegu jest obecność miejscowej tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała.
Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy to ciąża i karmienie piersią, a także niektóre choroby. Wśród nich wymienić należy między innymi alergie, urazy i stany zapalne skóry, nowotwory, epilepsję, łuszczycę, cukrzycę, hemofilię oraz choroby nerek i wątroby.

Storz Medical – fala akustyczna
Zabiegi Storz Medical pozwalają osiągnąć efekt liftingu skóry i modelowania sylwetki. Rozbijają tkankę tłuszczową i odprowadzają ją z organizmu, pozwalając na redukcję obwodu wybranych partii ciała.
Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu Storz Medical jest cellulit, również ten gęsty – III i IV stopnia. Zabieg ten jest również przeznaczony dla osób pragnących pozbyć się blizn, rozstępów, nadmiaru tkanki tłuszczowej czy nierówności skóry po liposukcji.
Niektóre przeciwwskazania do zabiegu Storz Medical to ciąża, karmienie piersią i choroby związane z krzepliwością krwi. Ponadto zabiegowi temu nie powinny poddawać się osoby cierpiące na nowotwór lub mające rozrusznik serca.

Trening EMS
Trening EMS ujędrnia i modeluje sylwetkę za pomocą lekkich ćwiczeń fizycznych połączonych z elektrostymulacją mięśni. Wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję oraz zwiększa i pomaga utrzymać efekty zabiegów ujędrniających.
Wskazaniami do zastosowania treningu EMS mogą być cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej lub słaba kondycja fizyczna.
Treningi EMS nie są zalecane kobietom w ciąży, osobom cierpiącym na nowotwory, choroby serca, zaburzenia ciśnienia lub krzepnięcia i stany zapalne. Przeciwwskazaniem do uczestnictwa w treningach jest też posiadanie metalowych implantów lub implantów piersi, a także rozrusznika serca.POZNAJ WIĘCEJ NASZYCH EFEKTÓW ZABIEGOWYCH

 

Twój problem w Instytucie Salamandra

Zmarszczki

Zabiegi na zmarszczki w Instytucie Salamandra to szeroka oferta zabiegów likwidujących ... [więcej]

Rozstępy i blizny

Instytut Salamandra w Poznaniu oferuje bezpieczne i nieinwazyjne usuwanie rozstępów i blizn... [więcej]

Skóra zanieczyszczona i poszarzała

Laser X lase - peeling węglowy Oxy jet - infuzja tlenowa Intraject – medyczny peeling ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]

Kriolipoliza - czy to zabieg dla Ciebie?

Poznaj 5 najważniejszych faktów o KRIOLIPOLIZIE⤵️   1⃣ Kriolipoliza to ... [więcej]

Opadające policzki - najskuteczniejszy zabieg

Opadające policzki zniekształcają owal twarzy, dodają wieku i nadają zmęczony wygląd. Są one... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE