UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Zabiegi na cellulit to skuteczny sposób na bezinwazyjne zwalczanie cellulitu na brzuchu, udach czy pośladkach. Usuwanie cellulitu laserem biostymulacyjnym, falami radiowymi czy akustycznymi pozwala wygładzić skórkę pomarańczową i zwiększyć jędrność skóry. W efekcie skóra wygląda znacznie zdrowiej i młodziej.
Dowiedz się, co to jest cellulit i jakie są jego przyczyny. Sprawdź, jakie efekty dają najskuteczniejsze zabiegi na cellulit i jakie są wskazania do ich wykonania. Poznaj powody, dla których warto zdecydować się na rozbijanie cellulitu za pomocą profesjonalnych zabiegów w Poznaniu.

Szczegóły

Co to jest cellulit?

Cellulit to widoczne zmiany wyglądu skóry związane z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Przejawia się pofałdowaniem skóry na guzkach i zgrubieniach. Zmiany najczęściej widoczne są na ramionach, udach, pośladkach, a także kolanach, biodrach, a nawet sutkach. Grudki tłuszczu uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne, powodując często bolesne objawy.

Jakie są przyczyny cellulitu?

Najważniejszą przyczyną powstawania cellulitu jest wysoki poziom estrogenów w organizmie kobiety. Jest to typowe dla dojrzewających dziewcząt, kobiet w ciąży i kobiet przed menopauzą. Istnieje też kilka czynników przyspieszających powstawanie cellulitu. Należą do nich niska aktywność fizyczna, nadwaga czy stres. Na powstawanie cellulitu wpływają również złe nawyki, takie jak zakładanie nogi na nogę podczas siedzenia. Tworzeniu się cellulitu sprzyjają również dieta bogata w sól i konserwanty oraz gorące kąpiele.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu na cellulit?

Cellulit dotyka zdecydowanej większości kobiet po 30 roku życia. Pierwsze wskazania do wykonania zabiegu mogą pojawić się wcześniej. Zabiegi możesz stosować zarówno na zaawansowany cellulit, jak i w początkowej jego fazie. Do najważniejszych objawów i zarazem wskazań do wykonania zabiegu na cellulit należą:
 • efekt skórki pomarańczowej,
 • widoczne pod skórą grudki,
 • pofałdowanie skóry,
 • bladość cery,
 • obrzęk,
 • utrata jędrności i elastyczności skóry,
 • ból po uszczypnięciu skóry,
 • rozstępy.

Jakie są efekty zabiegów na cellulit?

Najlepsze zabiegi na cellulit dają efekty już po pierwszym razie. Pozwalają rozbić cellulit wodny i lipidowy i poprawiają jędrność skóry. Najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania zabiegów to między innymi:
 • redukcja cellulitu,
 • przywrócenie skórze jędrności i elastyczności,
 • zwiększenie napięcia skóry,
 • niszczenie tkanki tłuszczowej i wysmuklenie poddanych zabiegom części ciała,
 • redukcja obrzęków i usunięcie zastojów limfatycznych,
 • usunięcie toksyn,
 • pobudzenie odżywienia i ukrwienia skóry,
 • przyspieszenie metabolizmu,
 • usunięcie nierówności skóry.

Czy zabiegi na cellulit są bezpieczne?

Nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu za pomocą zabiegów w naszej klinice jest całkowicie bezpieczne. Zabiegi na cellulit pozwalają uzyskać spektakularne efekty bez użycia skalpela. Nie wywołują efektów ubocznych, jakie mogą powstawać po interwencjach chirurgicznych. Zabiegi te są również bezbolesne i prowadzą do poprawy zarówno wyglądu, jak i stanu zdrowia skóry.

Profesjonalne zabiegi na cellulit Poznań – dlaczego warto?

Zabiegi nieinwazyjne w Instytucie Salamandra w Poznaniu to najskuteczniejsze metody zwalczania cellulitu. Warto z nich skorzystać, by osiągnąć spektakularne efekty bez dotyku skalpela już po pierwszym zabiegu. Nieinwazyjna likwidacja cellulitu w naszym Instytucie jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna. Zabiegi wykonujemy profesjonalnie, stosując najwyższe standardy i sterylne narzędzia. Poddając się profesjonalnym zabiegom, zyskujesz nie tylko efekt wygładzenia skóry i rozbicia cellulitu, ale też znaczną poprawę samopoczucia.

Wybierz skuteczne zabiegi na cellulit

Aby pozbyć się cellulitu na brzuchu, udach lub pośladkach, zdecyduj się na nieinwazyjne zabiegi w naszym Instytucie. Oferujemy laserowe usuwanie cellulitu oraz zabiegi falą radiową i akustyczną lub trening EMS, które pozwolą skutecznie zredukować efekt pomarańczowej skórki.
Dowiedz się, jak wyglądają nasze zabiegi na cellulit. Wybierz najlepsze zabiegi w poznańskim Instytucie Salamandra i widocznie wygładź swoją skórę.

Icoone laser – masaż próżniowy
Modelowanie sylwetki za pomocą Icoona z laserem biostymulacyjnym pozwala zwiększyć napięcie i elastyczność skóry oraz wysmuklić sylwetkę poprzez redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej. Zabieg pobudza również tworzenie nowych włókien kolagenowych oraz redukuje obrzęki i cellulit.
Wskazaniami do wykonania zabiegu Icoone mogą być cellulit lub trudna do usunięcia miejscowa tkanka tłuszczowa. Ponadto zabieg ten stosuje się również w przypadku wystąpienia obrzęków limfatycznych lub dla ujędrnienia luźnej skóry.
Icoone nie jest zabiegiem dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią, cierpiących na nowotwory lub niektóre choroby skóry. Przeciwwskazanie stanowią na przykład łuszczyca, choroby pęcherzowe skóry oraz jej stany zapalne lub uszkodzenia w obszarze zabiegowym.

Coaxmed – redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej
Urządzenie Coaxmed wykorzystuje aż trzy różne technologie do rozbijania cellulitu i miejscowej tkanki tłuszczowej. W efekcie skutecznie wygładza skórę, redukując pomarańczową skórkę na pośladkach, udach, brzuchu i ramionach. Zabiegi Coaxmed pobudzają też krążenie i produkcję kolagenu, przyczyniając się do przywrócenia jędrności i elastyczności skóry.
Główne wskazania do wykonania zabiegu to cellulit i skórka pomarańczowa, a także poluźniona skóra w obrębie zgromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej. Warto poddać się zabiegowi również w przypadku pojawiania się obrzęków.
Do przeciwwskazań do wykonania zabiegu Coaxmed należą przede wszystkim ciąża i karmienie, a także niektóre choroby. Należą do nich na przykład schorzenia wątroby, nowotwory oraz choroby autoimmunologiczne. Ponadto zabiegi te nie są zalecane osobom z rozrusznikiem serca.

Accent Prime – fala unipolarna
Accent Prime to nieinwazyjny zabieg, który znacząco poprawia elastyczność i napięcie skóry.
Ciepłe i zimne fale radiowe trwale niszczą i usuwają komórki tłuszczowe oraz pobudzają skórę do zwiększenia produkcji kolagenu. W efekcie zabiegu zostaje skorygowany owal twarzy. Poprawie ulega także jej koloryt. Zabieg można stosować na skórę twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.
Wskazania do wykonania Accent Prime to przede wszystkim utrata jędrności i elastyczności skóry oraz wystąpienie pierwszych zmarszczek. Zabieg ten można wykonać również wtedy, gdy zauważamy opadanie owalu twarzy i pojawianie się podwójnego podbródka.
Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża, infekcje, nowotwory, implanty metalowe, blizny i zmiany skórne w obszarze objętym interwencją.

Coaxmed – laser biostymulacyjny z vacum
Zabiegi Coaxmed stosują połączenie masażu próżniowego z laserem biostymulacyjnym i skutecznie rozbijają tkankę tłuszczową. Poprawiają też krążenie i metabolizm, usuwają z organizmu toksyny i zmniejszają obrzęki. Stosowane są między innymi w profilaktyce antycellulitowej.
Wskazaniem do wykonania zabiegu Coaxmed mogą być obrzęki limfatyczne, utrata jędrności skóry czy pierwsze oznaki cellulitu.
Zabiegom tym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Ponadto do przeciwwskazań zalicza się również choroby autoimmunologiczne, schorzenia wątroby i rozrusznik serca.

Storz Medical – fala akustyczna
Zabiegi Storz Medical pozwalają osiągnąć efekt liftingu skóry i modelowania sylwetki. Rozbijają tkankę tłuszczową i odprowadzają ją z organizmu, pozwalając na redukcję obwodu wybranych partii ciała.
Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu Storz Medical jest cellulit, również ten gęsty – III i IV stopnia. Zabieg ten jest również przeznaczony dla osób pragnących pozbyć się blizn, rozstępów, nadmiaru tkanki tłuszczowej czy nierówności skóry po liposukcji.
Niektóre przeciwwskazania do zabiegu Storz Medical to ciąża, karmienie piersią i choroby związane z krzepliwością krwi. Ponadto zabiegowi temu nie powinny poddawać się osoby cierpiące na nowotwór lub mające rozrusznik serca.

Trening EMS
Trening EMS ujędrnia i modeluje sylwetkę za pomocą lekkich ćwiczeń fizycznych połączonych z elektrostymulacją mięśni. Wzmacnia mięśnie i poprawia kondycję oraz zwiększa i pomaga utrzymać efekty zabiegów ujędrniających.
Wskazaniami do zastosowania treningu EMS mogą być cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej lub słaba kondycja fizyczna.
Treningi EMS nie są zalecane kobietom w ciąży, osobom cierpiącym na nowotwory, choroby serca, zaburzenia ciśnienia lub krzepnięcia i stany zapalne. Przeciwwskazaniem do uczestnictwa w treningach jest też posiadanie metalowych implantów lub implantów piersi, a także rozrusznika serca.

POZNAJ WIĘCEJ NASZYCH EFEKTÓW ZABIEGOWYCH

Twój problem w Instytucie Salamandra

Wiotka skóra

WIOTKA SKÓRA Procesy starzenia w skórze rozpoczynają się już około 25 roku życia... [więcej]

Rozstępy

Jak się przygotować do skutercznej redukcji rozstępów? Umów sie na konsultacje ... [więcej]

Usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Laser X lase - laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego [więcej]

Zmarszczki

Zabiegi na zmarszczki w Instytucie Salamandra to szeroka oferta zabiegów likwidujących ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Cellulit - rodzaje, skąd się bierze i jak z nim walczyć

Czyli wszystko to, co musisz o nim wiedzieć Rodzaje cellulitu postać twarda - najczęściej wystę... [więcej]

Cellulit - jak się go skutecznie pozbyć?

Zazwyczaj po okresie zimowym, kiedy przybieramy na wadze, a nasza aktywność fizyczna jest znacznie... [więcej]

Nowoczesne technologie w walce z cellulitem

Cellulit dokucza prawie większości kobiet, niezależnie od ich wieku i stopnia otyłości. Problem... [więcej]

Cellulit – (anty)trend sezonu bikini

Tegoroczna wiosna nas rozpieszcza. Majowe temperatury sięgały trzydziestu stopni i o ile ciepłe ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE