UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Pionowe zmarszczki biegnące od nosa do kącików ust to wymowna oznaka starzenia, której nie można zapobiec. Można jednak skorzystać z zabiegów, które pozwolą je zredukować. Za pomocą odpowiednich technik bruzdy można wypełnić, a skórę w ich okolicy ujędrnić oraz pobudzić do produkcji kolagenu. W efekcie twarz wygląda o wiele młodziej, a zmarszczki stają się znacznie mniej widoczne.
Dowiedz się, w jaki sposób i dlaczego powstają bruzdy nosowo-wargowe. Poznaj też wskazania do przeprowadzenia zabiegu i efekty, jakich możesz się po nim spodziewać.

Szczegóły

Czym są bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe to pionowe zmarszczki okolic ust i nosa. Ciągną się od kącików ust do nosa i z biegiem czasu stopniowo się pogłębiają, dodając twarzy lat. Z czasem starzejąca się skóra twarzy zbiera się nad bruzdami w formie fałd. W efekcie, przez pogłębiające się bruzdy i coraz bardziej widoczne fałdy, zniekształca się wyraz twarzy i zaczyna ona przypominać tak zwany „małpi pyszczek”.

Przyczyny powstawania bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy nosowo-wargowe powstają w wyniku działania sił grawitacji. Czynniki, które przyspieszają ich powstawanie to między innymi utrata jędrności skóry, powodowana przez upływ czasu i stres. Dodatkowo na pogłębianie się zmian mają wpływ zmiany hormonalne i nagłe chudnięcie. Bruzdy mogą pojawiać się jeszcze szybciej u osób, które często stosują używki, rzadko nawilżają skórę i zapewniają sobie zbyt małe dawki snu. Szybkość powstawania bruzd zależy też w pewnej mierze od czynników niezależnych od nas, gdyż może być zapisana w naszych genach.

Proces powstawania bruzd nosowo-wargowych

Bruzdy nosowo-wargowe zaczynają powstawać między 20 a 40 rokiem życia. Zazwyczaj zaczynają być bardziej widoczne po 25 roku życia i z czasem pogłębiają się. Począwszy od około 25 roku życia skóra zaczyna bowiem tracić kolagen, który poprawia jej jędrność. Wiotczejąca skóra twarzy i coraz bardziej opadające policzki stopniowo uwydatniają bruzdy. Proces ten postępuje naturalnie i nie da się go powstrzymać za pomocą zwykłej codziennej pielęgnacji.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu na bruzdy nosowo-wargowe

Zabiegi na bruzdy nosowo-wargowe wykonuje się wówczas, gdy nieinwazyjne metody pielęgnacji cery przestają przynosić efekty. Jeśli na Twojej twarzy pojawiły się widoczne bruzdy, które pogłębiają się od dłuższego czasu, możesz rozważyć któryś z dostępnych zabiegów. Nie zatrzymają one wprawdzie naturalnego procesu starzenia się skóry, ale pozwolą Ci znacznie wygładzić cerę. To najlepszy wybór, jeśli pragniesz uelastycznić i wygładzić swoją skórę oraz pozbyć się bruzd. Usuwanie bruzd nosowo-wargowych zaleca się także osobom, które pragną przywrócić swoim rysom symetrię zaburzoną ich nierównym rozmieszczeniem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegów na bruzdy nosowo-wargowe

Każdy z zabiegów na bruzdy nosowo-wargowe jest inny, dlatego też inne są przeciwwskazania do ich wykonania. Z reguły jednak zabiegów tych nie wykonuje się kobietom w ciąży lub karmiącym. Przeciwwskazaniem do niektórych zabiegów jest też obecność trwałych wypełnień w okolicach ust i nosa. Również choroby nowotworowe i autoimmunologiczne lub aktywne opryszczki uniemożliwiają poddanie się takiej formie odmładzania.

Efekty, jakie dają zabiegi na bruzdy nosowo-wargowe

W zależności od rodzaju zabiegu i głębokości zmian, efekty wygładzenia bruzd mogą być widoczne od razu lub po kilku zabiegach. W przypadku wypełniania bruzd kwasem hialuronowym lub bezoperacyjnego liftingu Iccone czy CoaxMed skutki widoczne są od razu po zabiegu. Szybkie efekty przynoszą też zabiegi unipolarną falą radiową czy zabiegi silnej lub globalnej odnowy.
Wygładzanie bruzd nosowo-wargowych ujędrnia i uelastycznia skórę twarzy w drażliwych okolicach ust i nosa. Zabiegi te wspomagają też regenerację skóry i produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie likwidują płytsze zmarszczki i spłycają te głębokie, łagodzą rysy twarzy i sprawiają, że wygląda ona o wiele młodziej. Przy bardzo głębokich bruzdach zaleca się powtórzenie zabiegu po kilku tygodniach. Pozwala to osiągnąć pełniejszy i trwalszy efekt.

Czy zabiegi na bruzdy nosowo-wargowe są bezpieczne?

Zabiegi na bruzdy nosowo-wargowe są bezpieczne pod warunkiem, że wykonywane są przez wykwalifikowanego specjalistę. Bazując na swej profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu potrafi on zadbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale i komfort klienta.
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie ludzkim, jest więc przez niego tolerowany jak własna tkanka. Dlatego też wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym jest jedną z najbezpieczniejszych metod ich likwidacji. Również mikronakłucia skóry nie powodują skutków ubocznych, za to korzystnie wpływają na stan skóry. Nieinwazyjne usuwanie bruzd nosowo-wargowych pozwala również zachować naturalną mimikę twarzy. Poddającym się im osobom nie grozi zatem zesztywnienie mięśni mimicznych.

Dlaczego warto zdecydować się na usunięcie bruzd nosowo-wargowych?

Likwidacja bruzd nosowo-wargowych cieszy się rosnącą popularnością zarówno w Polsce jak i na świecie. Zabiegi te pozwalają bowiem osiągnąć szereg korzyści dla swojej urody i samopoczucia. Najważniejsze powody, dla których warto skorzystać z tej nieinwazyjnej możliwości, to:
  • zauważalnie młodszy wygląd twarzy,
  • znaczne spłycenie bruzd,
  • zniwelowanie cienia, który dodatkowo optycznie pogłębia bruzdy,
  • wrażenie znacznie bardziej wypoczętej twarzy,
  • poprawa samopoczucia i pozytywnej oceny swojego wizerunku.

Zabiegi na bruzdy nosowo-wargowe Poznań – wygładź swoją cerę i pozbądź się uciążliwych oznak starości

Zabiegi umożliwiające usuwanie bruzd nosowo-wargowych pozwalają w bezpieczny sposób zlikwidować widoczne oznaki starzenia się twarzy. Wypełnianie bruzd kwasem hialuronowym czy mikronakłucia skutecznie redukują fałdy nosowo-wargowe i wygładzają skórę. W efekcie twarz wygląda znacznie młodziej, subtelniej i piękniej.
Skontaktuj się z nami i sprawdź, na czym polegają nasze zabiegi. Postaw na nieinwazyjne usuwanie bruzd nosowo-wargowych i ciesz się młodym wyglądem dłużej.
Intraject – zabieg silnej odnowy
Intraject to nieinwazyjny zabieg twarzy i ciała, który pozwala uzyskać gładszą i młodziej wyglądającą skórę. Działa jak bezoperacyjny lifting, a jego pierwsze efekty zauważalne są od razu. Pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu oraz do odnowy komórek, a także zwiększa zdolność skóry do absorpcji składników odżywczych zawartych w kosmetykach.
Zabiegowi temu warto poddać się, jeśli zauważasz u siebie zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe lub blizny potrądzikowe oraz gdy Twoja skóra twarzy wyraźnie traci na elastyczności i jędrności. Zabieg ten może też pomóc pozbyć się uciążliwego trądziku.
Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu Intraject to: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, metalowe implanty, rozrusznik serca, łuszczyca, miażdżyca, opryszczka i inne infekcje skórne w miejscu przeznaczonym do wykonania zabiegu.
Mesotherm – globalny zabieg silnej odnowy
Mesotherm to nieinwazyjny zabieg pozwalający cieszyć się efektem dogłębnej odbudowy i oczyszczenia skóry. Ten bezbolesny zabieg zalecany jest osobom o każdym typie cery, w tym z cerą atopową. Efektem jest wzmocniona, gładsza i pozbawiona przebarwień skóra twarzy, szyi i dekoltu.
Niektóre wskazania do wykonania zabiegu to pierwsze oznaki starzenia, takie jak wiotczejąca skóra szyi i twarzy. Warto również skorzystać z niego w przypadku przebarwień słonecznych, bruzd nosowo-wargowych, blizn trądzikowych, nadmiernego rogowacenia naskórka lub łojotoku.
Najważniejsze przeciwwskazania do poddania się zabiegowi Mesotherm to bliznowce, opryszczka, trądzik ropny lub niedawno przebyta operacja twarzy.
Accent Prime – fala radiowa unipolarna
Accent Prime to nieinwazyjny zabieg, który znacząco poprawia elastyczność i napięcie skóry.
Ciepłe i zimne fale radiowe trwale niszczą i usuwają komórki tłuszczowe oraz pobudzają skórę do zwiększenia produkcji kolagenu. W efekcie zabiegu zostaje skorygowany owal twarzy. Poprawie ulega także jej koloryt. Zabieg można stosować na skórę twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.
Wskazania do wykonania Accent Prime to przede wszystkim utrata jędrności i elastyczności skóry oraz wystąpienie pierwszych zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych. Zabieg ten można wykonać również wtedy, gdy zauważamy opadanie owalu twarzy i pojawianie się podwójnego podbródka.
Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża, infekcje, nowotwory, implanty metalowe, blizny i zmiany skórne w obszarze objętym interwencją.
CoaxMed – bezoperacyjny lifting
CoaxMed pozwala osiągnąć efekt bezoperacyjnego liftingu, poprawiając elastyczność skóry i unosząc kontur twarzy. Pomaga zredukować zmarszczki poprzez oddziaływanie na tkanki głębokich warstw skóry. Wyraźnie poprawia kondycję skóry twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.
Zabieg ten stosowany jest przede wszystkim, gdy w wyniku starzenia zaczynają być widoczne zmiany rysów twarzy. Ponadto wskazaniem do wykonania zabiegu są zmarszczki na czole i wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe, zwiotczenie skóry, podwójny podbródek czy opadający owal twarzy.
Przeciwwskazaniem do CoaxMed są między innymi ciąża oraz choroby takie jak nowotwory czy cukrzyca. Ponadto nie należy wykonywać zabiegu w trakcie występowania stanów zapalnych skóry lub opryszczki. Przeciwwskazanie stanowi też niedawno przebyty zabieg wstrzykiwania wypełniaczy w okolicę zabiegową.
Icoone – bezoperacyjny lifting
Icoone to zabieg masujący skórę, który pozwala skutecznie pozbyć się cellulitu, tłuszczu, zwisającej skóry czy zmarszczek. Redukuje również blizny i obrzęki limfatyczne oraz wyraźnie poprawia kondycję skóry. Pozwala zapobiegać powstawaniu nowych i głębokich zmarszczek, takich jak bruzda nosowo-wargowa.
Główne wskazania do zabiegu Icoone to utrata elastyczności i zwiotczenie skóry oraz opadający owal twarzy. Warto poddać się zabiegowi, jeśli zauważasz, że Twoja skóra w okolicach nosa, ust, oczu lub na szyi traci jędrność. Dodatkowo wskazaniem do wykonania Icoone mogą być zaparcia, sztywność mięśni i zapalenia ścięgien.
Niektóre przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża, karmienie piersią, padaczka, nowotwory, albinizm i choroby autoimmunologiczne, jak na przykład łuszczyca. Ponadto nie powinny poddawać mu się osoby z aktywną opryszczką, niezagojonymi ranami lub implantami w obszarze zabiegowym. Wykluczające są też poważniejsze zaburzenia pracy wątroby i nerek.
 

Twój problem w Instytucie Salamandra

Brak jędrności

Zabiegi na brak jędrności skóry to sposób na spektakularne odmłodzenie skóry twarzy i ciała. ... [więcej]

Usuwanie owłosienia

Laser X-lase diodowy Laser X- Lase Nd Yag 1064 - usuwanie pojedynczych włosów Depilacja ... [więcej]

Kurze łapki

Zabiegi na kurze łapki pozwalają pozbyć się zmarszczek, które postarzają wygląd twarzy ... [więcej]

Cellulit

Zabiegi na cellulit to skuteczny sposób na bezinwazyjne zwalczanie cellulitu na brzuchu, ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]

Kriolipoliza - czy to zabieg dla Ciebie?

Poznaj 5 najważniejszych faktów o KRIOLIPOLIZIE⤵️   1⃣ Kriolipoliza to ... [więcej]

Opadające policzki - najskuteczniejszy zabieg

Opadające policzki zniekształcają owal twarzy, dodają wieku i nadają zmęczony wygląd. Są one... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE