UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Co to jest i kiedy powstaje cellulit?

Cellulit to inaczej zaburzenie prawidłowego rozmieszczenia tkanek tłuszczowych, któremu towarzyszą zmiany obrzękowo-włókniste, zachwiania mikrokrążenia i odkładanie się toksycznych substancji w tkance podskórnej. Powstaje wówczas, gdy dochodzi do zaburzeń przepływu krwi i limfy, w konsekwencji czego dochodzi do miejscowego odkładania się produktów odpadowych przemiany materii.
Cellulit jest problemem złożonym, dotykającym około 85% kobiet. Najczęściej wyłaniający się w okolicach ud, pośladków, czasem także na podbrzuszu oraz górnej części ramion. W związku ze złożonością patologii mu towarzyszących, proces jego redukcji jest długi i przebiega w kilku etapach.

Jakie są stadia cellulitu?

Cellulit nie tworzy się nagle. Możemy wyróżnić następujące stadia rozwojowe:
 • stadium zerowe – to faza, w której skóra nie wykazuje żadnych zaburzeń, jest gładka, a ujęcie jej w fałd nie wykazuje żadnych grudek
 • pierwsze stadium – to faza, w której skóra pokrywa się nierównościami, nie są one jednak widoczne gołym okiem. Dopiero, gdy zostaje ujęta w fałd, grudki stają się widoczne
 • drugie stadium – to faza, w której grudki skórki pomarańczowej zaczynają być widoczne gołym okiem, szczególnie w pozycji stojącej lub przy napięciu mięśni
 • trzecie stadium – to faza, w której symptomy są widoczne w każdej pozycji
 • czwarte stadium – to faza, w której skórka pomarańczowa jest bardzo wyraźnie widoczna w każdej pozycji i mocno deformuje sylwetkę

Jakie są metody jego likwidacji?

W naszym Instytucie stosujemy dwie metody podstawowe, pozwalające na skuteczną redukcję cellulitu, a także oferujemy zabiegi uzupełniające. Do podstawowych zabiegów należy innowacyjna metoda masażu próżniowego , polegająca na wykorzystaniu specjalnie przystosowanych głowic masujących. Drugą, rekomendowaną przez nas techniką jest metoda, wykorzystująca fale radiowe do skutecznej niwelacji cellulitu. Urządzenie bazuje na 3 technologiach: kriolipolizie, sonotermolipolizie oraz drenażu limfatycznym.

Na czym polega proces redukcji cellulitu?

Zabiegi redukcji cellulitu w Instytucie Salamandra pozwalają na aktywację usuwania zaległej tkanki tłuszczowej, luźnej skóry i obrzęków limfatycznych. Powodują wzrost sprężystości skóry, który przebiega równolegle z pobudzeniem metabolizmu komórkowego i tworzeniem nowych włókien kolagenowych. Procesy likwidacji cellulitu przebiegają inaczej dla poszczególnych metod, o czym można dowiedzieć się na podstronach dotyczących osobno omawianych technologii.

Jakie są efekty i po jakim czasie będą widoczne?

Efekt oferowanych przez nas zabiegów to widocznie gładsza i jędrniejsza skóra bez cellulitu! Zaleca się wykonywanie serii zabiegów w zależności od technologii, którą zastosujemy.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg przy użyciu Icoone trwa od 40 do 60 minut. Pełen zabieg CoaxMed, bazujący na wszystkich 3 technologiach trwa do 2 godzin. Zabiegi cząstkowe mogą trwać odpowiednio krócej.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zabiegi redukujące szpecącą skórkę pomarańczową nie wymagają specjalnych przygotowań.

Jak przebiega zabieg usuwania cellulitu?

W zależności od wyboru metody usuwania cellulitu, zabiegi różnią się przebiegiem. Każdą procedurę poprzedza wywiad ze specjalistą, który ocenia ewentualne przeciwskazania. Następnie przystępuje do właściwych czynności metodą wskazanych technologii.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Aby utrzymać efekty zabiegów usuwania cellulitu, zalecamy aby regularnie dbać o zdrowy tryb życia: unikać palenia tytoniu, stosować zdrową dietę, a także podjąć aktywność fizyczną. Ważne, aby zrezygnować z noszenia zbyt obcisłych ubrań, które utrudniają przepływ i pośrednio przyczyniają się do powstawania nowych ognisk cellulitu i pofałdowań skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi usuwania cellulitu nie są dla Ciebie, jeśli:
 • jesteś w ciąży lub karmisz piersią;
 • chorujesz na nowotwór;
 • chorujesz na epilepsję;
 • posiadasz wszczepiony rozrusznik serca;
 • posiadasz metalowe implanty w okolicy miejsca poddanego zabiegowi;
 • wykazujesz problemy dermatologiczne;
 • cierpisz na choroby układu krążenia;
 • posiadasz schorzenia autoimmunologiczne.


Skutecznie zredukuj cellulit z nami

Wybierając zabiegi usuwania cellulitu w naszym Instytucie zdrowia i urody Salamandra, masz pewność sukcesu w walce z niechcianą skórką pomarańczową! Dzięki nam Twoje ciało znów stanie się atrakcyjne, powabne i gładkie! Skończy się wstydliwy problem grudek na udach, pośladkach i brzuchu, wreszcie zechcesz eksponować swoje ciało – szorty, sukienki mini czy bikini już nigdy nie będą stanowiły problemu! Zadzwoń już teraz i umów wizytę – to najlepszy krok do idealnie wymodelowanej sylwetki!

Zabiegi modelowania sylwetki i fitness w Instytucie Salamandra

Rozbijanie tkanki tłuszczowej

Droga do smukłej sylwetki i jędrnej skóry. Zabiegi rozbijania tkanki tłuszczowej w Instytucie ... [więcej]

Modelowanie sylwetki

Walka z tkanką tłuszczową i cellulitem. Pozbądź się nadprogramowych centymetrów bez ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Redukcja zmarszczek bez igieł i skalpela czy to możliwe?

Poznaj skuteczne metody odmłodzenia skóry twarzy Redukcja zmarszczek bez igieł i skalpela czy to ... [więcej]

Redukcja zmarszczek – poznaj najlepsze sposoby!

Mówi się, że to największy wróg młodości i piękna. Gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki ... [więcej]

Jaki zabieg wykonać przed Świętami?

Jaki zabieg wykonać przed Świętami? Infuzja tlenowa  To nieinwazyjna metoda odmładzania sk&... [więcej]

Metamorfoza laureatki konkursu „Projekt Piękno”

Czas przedstawić metamorfozę laureatki konkursu „Projekt Piękno” na 5 urodziny ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE