UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Zabiegi odmładzające twarz, szyję i dekolt pozwalają spektakularnie wygładzić i ujędrnić skórę. Ich naturalne efekty widoczne są natychmiast, a stosowane metody są bezpieczne dla zdrowia. Odmładzanie twarzy bez skalpela to rewolucja na polu plastyki twarzy. Pozwala uporać się z obwisłą skórą, opadniętymi policzkami i bruzdami o wiele lepiej niż kremy.

Sprawdź, czym są zabiegi odmładzające, jakie dają efekty i jakie są wskazania do ich wykonania. Dowiedz się też, dlaczego skóra się starzeje i dlaczego warto poddawać ją bezpiecznym zabiegom odmładzającym.

Szczegóły

Co to są zabiegi odmładzające?

Zabiegi odmładzające to niechirurgiczne metody usuwania oznak starzenia się skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabiegi liftingujące na twarz wykorzystują najnowsze technologie takie jak laser biostymulacyjny, radiofrekwencję igłową czy drenaż limfatyczny. Stosowane są nie tylko jako sposoby na odmłodzenie skóry, ale także jako metody niefarmakologicznego leczenia trądziku.

Jak starzeje się skóra?

Zabiegi odmładzające są odpowiedzią na potrzeby osób, które doświadczają oznak starzenia się skóry. Pojawiają się one już około 25 roku życia, a silnie zaznaczają około 30-35 roku życia. Z czasem spada produkcja kolagenu i elastyny oraz hormonów płciowych. Utrwalają się zmarszczki mimiczne i powstają bruzdy nosowo-wargowe i marionetkowe. Skóra wiotczeje, traci jędrność i elastyczność, a owal twarzy opada. Pojawia się też drugi podbródek. Warto dodać, że cienka skóra szyi starzeje się szybciej niż skóra twarzy.

Jakie są przyczyny starzenia się skóry?

Przyczyny starzenia się skóry to przede wszystkim geny i działanie grawitacji. Do wewnętrznych czynników wpływających na starzenie się skóry zaliczamy też spadek produkcji estrogenów. Są one odpowiedzialne między innymi za jej jędrność, nawilżenie i produkcję łoju. Na skórę niekorzystnie oddziałuje też niewysypianie się, używki, stres i nadmierne dawki promieniowania słonecznego.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegów odmładzających?

Zabiegi odmładzające przeznaczone są dla osób, które pragną uporać się z oznakami starzenia się skóry. Zalecamy je zarówno w przypadku pierwszych, jak i zaawansowanych zmian związanych z upływem czasu. Poszczególne zabiegi z naszej oferty dedykowane są specyficznym problemom skóry. Wskazania do poddania się im to między innymi:

 • pierwsze lub zaawansowane oznaki starzenia skóry,
 • utrata jędrności i elastyczności skóry,
 • zwiotczenie i poluźnienie skóry,
 • zwiększona suchość skóry,
 • drugi podbródek,
 • trądzik i blizny potrądzikowe,
 • płytkie i głębokie zmarszczki,
 • głębokie bruzdy,
 • szara zmęczona twarz,
 • opadanie skóry na policzkach i w okolicach żuchwy.

Jakie efekty dają zabiegi odmładzające?

Odmładzanie skóry twarzy, szyi i dekoltu pozwala uzyskać efekt bezoperacyjnego liftingu. Efekty zabiegów widoczne są już po kilku minutach od zakończenia zabiegu. Często zaleca się wykonywanie serii zabiegów dla uzyskania trwalszej poprawy wyglądu skóry. Najważniejsze efekty, jakie pozwalają osiągnąć zabiegi odmładzające, to:

 • dogłębna silna odbudowa skóry twarzy,
 • odnowa kolagenu,
 • zwiększenie produkcji elastyny i kwasu hialuronowego,
 • zwiększona absorpcja składników odżywczych z kosmetyków,
 • podniesiony kontur twarzy,
 • poprawa stanu włókien kolagenowych,
 • poprawa kolorytu twarzy,
 • poprawa gęstości skóry na szyi i dekolcie,
 • wygładzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu,
 • zmniejszenie widoczności porów,
 • leczenie trądziku.

Czy zabiegi odmładzające są bezpieczne?

Zabiegi odmładzające twarz, dekolt i skórę szyi są nieinwazyjne i bezpieczne dla zdrowia. Odmładzanie twarzy bez skalpela jest bezbolesne i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. W wielu przypadkach po zabiegach twarz jest lekko zaczerwieniona, efekt ten ustępuje jednak niemal natychmiast. Zabiegi odmładzające nie powodują też zesztywnień mięśni i problemów z mimiką.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi odmładzające?

Zabiegi odmładzające to coraz częściej wybierane sposoby na cofnięcie oznak starzenia. To najskuteczniejsze z bezinwazyjnych metod odmładzania. Nie wymagają użycia skalpela, dlatego nie powodują konieczności przechodzenia przez okres rekonwalescencji. Są też bezbolesne, a ich efekty wyglądają naturalnie i są zauważalne natychmiastowo. Delikatna plastyka twarzy bez skalpela pozwala poczuć się o wiele młodziej dzięki gładszej i o wiele młodziej wyglądającej skórze.

Wybierz nieinwazyjne zabiegi na twarz, szyję i dekolt i zapewnij sobie młodszy wygląd

Zabiegi odmładzające twarz, szyję i dekolt to skuteczny sposób na przywrócenie młodego wyglądu bez skalpela. Fotoodmładzanie i nieinwazyjne zabiegi liftingujące pozwalają osiągnąć spektakularne efekty. Jędrna skóra, uniesiony kontur twarzy, zredukowane zmarszczki i bruzdy to tylko niektóre z nich. Najlepsze zabiegi na twarz pozwolą Ci wyglądać o wiele młodziej tuż po wyjściu z gabinetu.

Sprawdź, na czym polegają nasze zabiegi. Wybierz ten, który pozwoli Ci pozbyć się niedoskonałości i oznak starzenia i umów się na wizytę.

Intraject – zabieg silnej odnowy

Intraject to nieinwazyjny zabieg twarzy i ciała, który pozwala uzyskać gładszą i młodziej wyglądającą skórę. Działa jak bezoperacyjny lifting, a jego pierwsze efekty zauważalne są od razu. Pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu oraz do odnowy komórek, a także zwiększa zdolność skóry do absorpcji składników odżywczych zawartych w kosmetykach.

Zabiegowi temu warto poddać się, jeśli zauważasz u siebie zmarszczki, bruzdy nosowo-wargowe lub blizny potrądzikowe oraz gdy Twoja skóra twarzy wyraźnie traci na elastyczności i jędrności. Zabieg ten może też pomóc pozbyć się uciążliwego trądziku.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu Intraject to: ciąża, karmienie piersią, nowotwory, metalowe implanty, rozrusznik serca, łuszczyca, miażdżyca, opryszczka i inne infekcje skórne w miejscu przeznaczonym do wykonania zabiegu.

Mesotherm – globalny zabieg silnej odnowy

Mesotherm to nieinwazyjny zabieg pozwalający cieszyć się efektem dogłębnej odbudowy i oczyszczenia skóry. Ten bezbolesny zabieg zalecany jest osobom o każdym typie cery, w tym z cerą atopową. Efektem jest wzmocniona, gładsza i pozbawiona przebarwień skóra twarzy, szyi i dekoltu.

Niektóre wskazania do wykonania zabiegu to pierwsze oznaki starzenia, takie jak wiotczejąca skóra szyi i twarzy. Warto również skorzystać z niego w przypadku przebarwień słonecznych, bruzd nosowo-wargowych, blizn trądzikowych, nadmiernego rogowacenia naskórka lub łojotoku.

Najważniejsze przeciwwskazania do poddanai się zabiegowi Mesotherm to bliznowce, opryszczka, trądzik ropny lub niedawno przebyta operacja twarzy.

Laser X lase CPL – fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie laserem X lase CPL pozwala przywrócić skórze świeży, promienny wygląd oraz pobudzić ja do regeneracji. Laser likwiduje płytkie zmarszczki i przebarwienia oraz stymuluje wydzielanie kolagenu, zwiększając przez to jędrność skóry.

Wskazaniem do wykonania zabiegu może być na przykład trądzik różowaty lub rumień. Ponadto warto z niego skorzystać, jeśli naszym problemem są rozszerzony naczynka lub pory, piegi czy nieestetyczne przebarwienia posłoneczne.

Do niektórych przeciwwskazań do wykonania zabiegu fotoodmładzania należą ciąża, karmienie piersią, nowotwory, łuszczyca i inne choroby autoimmunologiczne oraz problemy z ciśnieniem. Ponadto nie należy poddawać się fotoodmładzaniu w okresie występowania infekcji skórnych lub w trakcie terapii antybiotykowej lub witaminą A.

Laser X lase resurfacing skóry

Laserowy resurfacing skóry pozwala pozbyć się nawet głębokich zmarszczek mimicznych i bruzd, skutecznie wygładzając cerę. Ponadto pobudza głębokie warstwy skóry do regeneracji i produkcji fibroblastów i kolagenu, w efekcie zwiększając jej jędrność. Zabieg ten może być stosowany na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Wskazaniem do wykonania zabiegu laserowego resurfacingu skóry są oznaki starzenia się skóry po 35 roku życia. Należą do nich wiotczenie skóry, utrata jędrności oraz zmarszczki i inne zmiany skórne.

Do przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu zalicza się ciążę, karmienie, choroby autoimmunologiczne i nadwrażliwość na światło. Nie należy poddawać się zabiegowi również w przypadku infekcji skórnych lub posiadania metalowych implantów.

Accent Prime – fala radiowa unipolarna

Accent Prime to nieinwazyjny zabieg, który znacząco poprawia elastyczność i napięcie skóry.

Ciepłe i zimne fale radiowe trwale niszczą i usuwają komórki tłuszczowe oraz pobudzają skórę do zwiększenia produkcji kolagenu. W efekcie zabiegu zostaje skorygowany owal twarzy. Poprawie ulega także jej koloryt. Zabieg można stosować na skórę twarzy, szyi, podbródka i dekoltu.

Wskazania do wykonania Accent Prime to przede wszystkim utrata jędrności i elastyczności skóry oraz wystąpienie pierwszych zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych. Zabieg ten można wykonać również wtedy, gdy zauważamy opadanie owalu twarzy i pojawianie się podwójnego podbródka.

Najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu to ciąża, infekcje, nowotwory, implanty metalowe, blizny i zmiany skórne w obszarze objętym interwencją.

Laser X-lase Nd: Yag 1064 – thermolifting z wykorzystaniem dwóch technologii: Nd: Yag 1064 i CPL

Zabiegi termoliftingu z zastosowaniem podwójnej technologii laserowej pozwalają wymodelować owal twarzy oraz skórę szyi i dekoltu. Poprawiają jędrność i gęstość skóry oraz silnie pobudzają ją do regeneracji. Pomagają też zamknąć rozszerzone naczynka i przywrócić skórze naturalny koloryt.

Zabiegi termoliftingu laserowego przeznaczone są dla cery dojrzałej kobiet po 35 roku życia. Wskazania do ich wykonania to wiotczejąca, opadająca skóra, utrata gęstości w okolicach żuchwy, policzków i na dekolcie. Inne wskazania to między innymi trądzik, rozszerzone pory lub naczynka czy rumień.

Przeciwwskazaniem do wykonaniu zabiegu może być ciąża, karmienie lub szereg dolegliwości. Zaliczają się do nich między innymi nowotwory, infekcje i zmiany skórne czy choroby autoimmunologiczne. Ponadto nie należy wykonywać zabiegu w okresie kuracji niektórymi lekami, na przykład z witaminą A.

Zabiegi kosmetologii estetycznej w Instytucie Salamandra

Laseroterapia

Laserowe usuwanie przebarwień (naskórkowych i rumienia oraz przebarwień głębokich) Laserowe ... [więcej]

Laserowe usuwanie włókniaków i rubinków

Szybki sposób na nieestetyczne narośle i zmiany na skórze. Dzięki odpowiedniej długości fali i... [więcej]

Zabiegi regenerujące

Wygładzenie, ujędrnienie i zatrzymanie młodości na dłużej. Zabiegi regenerujące to zastrzyk ... [więcej]

Redukcja zmarszczek

Doskonałe wsparcie w walce ze zmarszczkami. Zabiegi skupiające się na redukcji zmarszczek ... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Zabiegi na twarz, które przynoszą najlepsze efekty

Poznaj zabiegi na twarz, które przynoszą najlepsze efekty. Skóra dojrzała - jak zmienia ... [więcej]

Nieinwazyjne zabiegi na twarz – praktyczny poradnik

Nie zawsze domowa pielęgnacja jest w stanie opóźnić procesy starzenia, odpowiednio nawilżyć ... [więcej]

Zabiegi kosmetyczne, które można wykonać latem

Lato rządzi się swoimi prawami i mimo że jest jedną z ulubionych pór roku Polaków, to niesie ... [więcej]

Sposoby redukcji tkanki tłuszczowej i poprawę jędrności skóry

Wiosna to idealny moment na przygotowanie ciała na lato. Co zrobić, kiedy po zimie (lub ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE