UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to nowoczesna i niezwykle skuteczną metoda usuwania niechcianego owłosienia za pomocą specjalnie przystosowanego lasera wytwarzającego wiązkę światła o określonej długości fali. Wiązki lasera wnikają głęboko w skórę i trwale niszczą strukturę włosa – jego cebulkę i  korzenie. Zabieg depilacji laserowej oferowany w naszym Instytucie Zdrowia i Urody Salamandra wykonujemy przy użyciu zaawansowanego technologicznie sprzętu, jest to procedura w pełni bezpieczna i bezinwazyjna.

Na czym polega i jak działa depilacja laserowa?

Zabieg laserowego usuwania zbędnego owłosienia bazuje na zjawisku selektywnej fototermolizy. Energia laserowa jest przekształcana w energię cieplną, która celnie usuwa niechciane owłosienie. Pigment włosa pochłania światło lasera i zamienia je w ciepło, które następnie uszkadza mieszek i brodawkę włosa. W efekcie po zabiegu liczba włosów jest zredukowana, pozostałe włosy są cieńsze, delikatniejsze i wolniej odrastają.

Dlaczego depilacja laserem musi być przeprowadzana kilkukrotnie?

Wymóg kilkukrotnego powtórzenia zabiegu warunkują fazy wzrostu włosa. Możemy wyróżnić trzy najważniejsze stadia wzrostu:
 • faza aktywnego wzrostu – anagen
 • faza przejściowa – katagen
 • faza spoczynku – telogen
Nie jest możliwym, aby całość owłosienia, które ma zostać usunięte, znajdowała się w tej samej fazie wzrostu. Działanie lasera jest skuteczne tylko w przypadku pierwszego z wymienionych stadiów. Część włosków, która podczas zabiegu znajduje się w dwóch pozostałych fazach uaktywnia się z czasem, dlatego tak ważnym jest, aby zabieg depilacji powtórzyć kilkukrotnie.
Ponadto ważnym aspektem jest kolor usuwanego owłosienia i karnacja pacjenta, bowiem najlepiej na działanie wiązek lasera reagują włosy ciemne i jasny odcień skóry. W przypadku włosków głęboko osadzonych i trudnodostępnych niezbędne jest wykonanie dodatkowego, jednorazowego zabiegu z użyciem specjalistycznej głowicy.

Jakie są rodzaje depilacji laserowej?

Zabieg może obejmować duże partie ciała: całe nogi bądź same łydki lub uda, plecy, przedramiona, klatkę piersiową czy brzuch. Laserowe usuwanie niepożądanego owłosienia doskonale sprawdza się także w przypadku delikatnej skóry twarzy, dla której dedykowane są zabiegi usuwania wąsika, brody, depilacja policzków czy baków. Zabiegi laserowe to także całkowicie bezpieczna metoda depilacji delikatnych okolic bikini, w tym bikini klasycznego, brazylijskiego i głębokiego, a także wrażliwej skóry pod pachami. Wyróżniamy depilację laserową podstawową, obejmującą całościowe usuwanie owłosienia a także zabiegi uzupełniające, pozwalające na utrzymanie efektu przez długie lata.

Jakie urządzenia i metody depilacji posiadamy?

Nasz Instytut zdrowia i urody Salamandra został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt – laser diodowy . Działanie laserowych głowic  bazuje na opisanym wcześniej zjawisku selektywnej fototermolizy. Naskórek w miejscach poddawanych laseroterapii pozostaje nienaruszony, a sam zabieg dzięki najnowszej technologii Motion Speed jest szybki i delikatny.
Dodatkowo dysponujemy laserem diodowym  ND:YAG 1064, stanowiącym doskonałe uzupełnienie podstawowej depilacji laserowej. Specjalna głowica Nd:Yag pozwala na usunięcie także włosów trudnodostępnych czy głęboko zlokalizowanych włosów hormonalnych. Zabieg z użyciem tego sprzętu przeprowadzany jest jednorazowo.

Jakie są zalety laserowego usuwania owłosienia?

Zabieg depilacji posiada szereg zalet, dzięki którym zabieg ten staje się coraz chętniej wykonywany i dający satysfakcjonujące efekty. Obecnie jest to najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązanie w walce z niechcianym owłosieniem. Do największych zalet laserowego usuwania owłosienia należy skuteczność, trwałość oraz bezpieczeństwo.
Skuteczność przejawia się w możliwości stosowania lasera na całej powierzchni ciała. Im włoski ciemniejsze, tym łatwiej reagują na wiązki lasera. Trwałość rezultatów to najbardziej oczekiwana cecha depilacji, która w tym przypadku dotyczy wielu lat gładkiej skóry (przy stosowaniu raz w roku zabiegów uzupełniających). Depilacja laserem to zabieg całkowicie bezpieczny, nie wywołujący skutków ubocznych, podrażnień ani uszkodzeń skóry. Ponadto depilację tego typu szczególnie poleca się osobom z tendencją do wrastania włosów, ponieważ dzięki nowoczesnej technologii lasera, już po pierwszym zabiegu skutecznie można usunąć stan zapalny w postaci grudek i krostek, a tym samym wyleczyć skórę. Dużą zaletą laserowej depilacji jest fakt, że nie powoduje ona bólu i dyskomfortu, jaki ma miejsce w przypadku depilatorów czy plastrów.

Jak należy się przygotować do zabiegu?

Zanim zabieg laserowego usuwania owłosienia zostanie wykonany, należy się do niego odpowiednio przygotować. Oto kilka najważniejszych zasad:
 • co najmniej pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami
 • miesiąc przed planowanym zabiegiem konieczne jest zaprzestanie depilacji metodami polegającymi na wyrywaniu włosków (depilator, wosk, pęseta oraz używanie kremów do depilacji)
 • przynajmniej dwa tygodnie przed zabiegiem trzeba zrezygnować ze smarowania skóry maściami i lekami
 • minimum kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z naturalnego opalania i wizyt w solarium, a w razie stosowania samoopalaczy depilacja laserem jest możliwa dopiero po dokładnym oczyszczeniu skóry
 • w przeddzień lub dzień przeprowadzenia zabiegu należy ogolić maszynką obszar ciała, który zostanie poddany zabiegowi depilacji
 • około miesiąca przed planowanym zabiegiem nie wolno stosować ziół fotouczulających (np. nagietek, skrzyp, pokrzywa itd.)
 • miesiąc przed zabiegiem nie wolno stosować antybiotyków.

Jak przebiega proces depilowania?

Proces depilacji laserowej rozpoczyna się od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego z pacjentem na temat ogólnego stanu zdrowia, przebytych chorób oraz zażywanych leków. Po tym, na niewielkim fragmencie skóry przeprowadzana jest próba laserowa, w celu zbadania reakcji na działanie lasera. Po pomyślnie przebytej próbie następuje właściwy zabieg. Dzięki naszej profesjonalnej aparaturze zabiegi przeprowadzamy niezwykle szybko i precyzyjnie. Zapewniamy komfortowe warunki i współpracę z najlepszymi specjalistami, dzięki czemu zabieg nie będzie nieprzyjemny czy krepujący.

Jak długo utrzymuje się efekt? Kiedy zabieg należy powtórzyć?

Zadowalające i długotrwałe efekty w walce z niechcianym owłosieniem można osiągnąć  po 5 – 6 seriach, stosowanych średnio co 6 tygodni. Jednak już po pierwszym zabiegu włoski są znacznie słabsze i rzadsze, a przebyta seria gwarantuje trwałe rezultaty utrzymujące się do kilkunastu miesięcy. Liczba zalecanych zabiegów oraz odstęp pomiędzy poszczególnymi zabiegami zależy od części ciała i rodzaju owłosienia. Aby zachować stałą gładkość ciała zaleca się średnio jeden zabieg uzupełniający w ciągu roku.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po zabiegu zaleca się stosowanie konkretnych produktów łagodzących ewentualne podrażnienia. Istnieje bowiem możliwość, że kilka godzin po depilacji pojawią się niewielkie nabrzmienia lub obrzęki okołomieszkowe. Warto powstrzymać się wtedy od gorących kąpieli, wizyt w saunie, stosowania produktów kosmetycznych zawierających alkohol, peelingów i samoopalaczy a przede wszystkim – zaprzestać opalania się w solarium i ekspozycji wydepilowanej skóry na promienie słoneczne.

Jakie są przeciwwskazania?

Może wystąpić szereg czynników, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Należą do nich:
 • ciąża, karmienie piersią
 • stosowanie niektórych leków i ziół
 • wykonana w okresie ostatnich 4 tygodni depilacja metodą wyrywania włosków (pęseta, wosk, depilator)
 • opalenizna
 • choroby nowotworowe
 • opryszczki, zmiany wirusowe
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
 • padaczka
 • terapia retinoidami
 • zażywanie leków światło uczulających, w tym niektórych leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów, antybiotyków
 • terapia lekami obniżającymi krzepliwość krwi
 • około miesiąca przed zabiegiem nie wolno stosować preparatów z kwasami AHA i BHA

Skorzystaj z naszych usług już dziś

Decydując się na zabieg w naszym Instytucie Salamandra, wybierasz komfort i wygodę. Dzięki nam zawsze będziesz mieć pewność, że Twoje ciało jest gładkie i zadbane. Pomożemy Ci trwale pozbyć się owłosienia i zapomnisz o innych metodach depilacji maszynką, woskiem czy depilatorem. Zadzwoń już teraz i umów wizytę – to najlepszy krok do pięknej i gładkiej skóry na długi czas!

Sprawdź aktualną promocje na serię depilacji laserowej LINK
  
Umów się już dziś! +48 725 551 661

Zabiegi kosmetologii estetycznej w Instytucie Salamandra

Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Sposób na nieudane tatuaże i makijaż permanentny. Nieestetyczne tatuaże i makijaż permanentny ... [więcej]

Laserowe zamykanie naczynek

Sposób na zlikwidowanie nieestetycznych naczynek i pajączków. Na czym polega zabieg? Zabieg ... [więcej]

Terapia trądziku

Zmiany trądzikowe pod kontrolą. Uporaj się ze stanami zapalnymi, bakteriami powodującymi ... [więcej]

Walka z rozstępami i bliznami

Gładsza, ujędrniona skóra bez blizn i rozstępów. Ciąża, znaczny wzrost lub spadek wagi, stres... [więcej]

Zobacz na naszym blogu

Usuwanie przebarwień

Przyczyny, laserowe zabiegi, rekomendacje, efekty Likwidacja przebarwień – jakie zabiegi na ... [więcej]

Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Czy skóra może być opalona? Skóra opalona to przeciwskazanie do zabiegu depilacji ... [więcej]

Depilacja laserowa latem – czy to możliwe?

W okresie dużego nasłonecznienia depilacja laserowa jest możliwa, ale z dużymi ograniczeniami. ... [więcej]

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Q&A - usuwanie makijażu permanentnego Jak usunąć makijaż permanentny? Nieumiejętnie wykonany ... [więcej]


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE