UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje dodatkowe

MesoTherm — zabieg odnawiająco-odmładzający

To nowatorska metoda progresywnej regeneracji skóry zapewniająca wyjątkową odnowę. Ekskluzywny i zaawansowany technologicznie zabieg spektakularnej poprawy kondycji i odmładzania skóry.

Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem nowatorskiego urządzenia MesoTherm, który polega na mechanicznym mikronakłuwaniu oraz diatermii. Przeprowadzone badania kliniczne dowodzą, że połączenie obu tych technologii skutecznie i silnie odnawia i regeneruje każdy typ skóry, szczególnie wymagającej intensywnej terapii odmładzającej. Zabieg leczy zaburzenia i zmiany pojawiające się na obszarze skóry na ciele i twarzy, takie jak: zaburzenia złuszczania naskórka, łojotok, rozszerzone pory, nadmierne rogowacenie naskórka, trądzik, zwiotczenia skóry, zmiany grawitacyjne, przyspieszone procesy starzenia, blizny, przebarwienia i rozstępy.

MesoTherm jest połączeniem 6 różnych technologii:
  • mikrodermabrazji korundowej wysokiej mocy połączonej z laserem biostymulacyjnym
  • falą radiową monopolarną
  • mikronakłuwaniem z vacuum
  • elektroporacjami
  • oxyelektroporacjami
  • drenażem limfatycznym
Urządzenie MesoTherm otrzymało europejski certyfikat medyczny CE.

Istotą zabiegów wykonywanych aparaturą MesoTherm jest połączenie kilku działań. Każdą z procedur można dowolnie łączyć, aby zapewnić efekty, których oczekuje klient oraz dostosować je do potrzeb skóry.

Procedura Abralase: złuszczanie + laser biostymulacyjny

Za pomocą sterylnej głowicy następuje aplikacja mikrocząsteczek tlenku glinu na powierzchnię skóry. W momencie uderzenia cząsteczek o powierzchnię skóry, do urządzenia zostają zassane martwe komórki naskórka. Równocześnie emitujący światło lasera diodowego wnika w głębsze partie skóry. Znajdujące się w tkankach cytochromy pochłaniają energię lasera, by przekształcić energię świetlną w energię komórkową. Przepływ światła reguluje przepuszczalność keratynocytów, w efekcie odżywia, poprawia pracę i normalizuje obrót komórkowy, a dzięki temu pobudza produkcję nowych komórek naskórka. Funkcję mikrodermabrazji, która znajduje się w aparacie Mesotherm, można stosować dla każdego fototypu skóry, również dla fototypów IV, V i VI, dla których nie jest wskazane wykonywanie zabiegu laserowego resurfacingu czy peelingów chemicznych.

Po zastosowaniu tej metody mogą wystąpić działania niepożądane w postaci lekkiego rumienia oraz uczucia kłucia w czasie terapii.

Procedura Tightening / ujędrnianie: radiofrekwencja igłowa z vacuum

To zabieg, który łączy w sobie falę radiową monopolarną oraz mikronakłuwania specjalną głowicą z mikrogiłami, a także pulsacyjny masaż próżniowy. W czasie wykonywania tego procesu przez działanie próżni zasysamy skórę do wnętrza odpowiednio zaprojektowanej głowicy. Równocześnie wysyłana jest fala radiowa, która powoduje obkurczenie oraz regulację włókien kolagenowych. W efekcie długoterminowym, poprzez głębokie ogrzewanie fibroblasty zostają aktywizowane do wytwarzania nowego kolagenu. Następuje remodeling skóry twarzy oraz ciała. W tym samym czasie mikroigły wykonują setki mikronakłuć w skórze, a poprzez to pobudzają produkcję nowych włókien kolagenowych, tworząc w skórze właściwej mikrouszkodzenia naczyń włosowatych. Takie mikrouszkodzenia są idealnym środowiskiem do wytwarzania nowej elastyny i kolagenu. Metoda ta znacznie i długotrwale poprawia jędrność ciała, liftinguje twarz, znacznie minimalizuje głębokość zmarszczek. Po wykonaniu tego zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne w postaci rumienia i obrzęku utrzymujące się około jednego dnia.

Procedura Mesoskin: elektroporacja (mezoterapia bezigłowa) połączona z infuzją tlenową.

Ostatnia faza zabiegu wykorzystuje zjawisko elektroporacji. W tym momencie otwierane są w kanały jonowe w komórkach przez które transportowane są odpowiednie rodzaje koktajlii zawierających skoncentrowane aminokwasy, witaminy orz mikro- i makroelementy. Wykorzystany tutaj aktywny tlen odżywia skórę, dotlenia ją, dzięki temu przyspiesza regenerację skóry. Po wykonaniu elektroporacji oraz infuzji tlenowej nakładamy maskę kojącą, a następnie krem ochronny z filtrami UV.

Po wykonaniu tego zabiegu mogą pojawić się skutki uboczne w postaci lekkiego dyskomfortu w trakcie leczenia oraz delikatnego rumienia.

Po wykonaniu zabiegu może pojawić się obrzęk oraz rumień, który trwa kilka godzin. Natomiast uczucie nadwrażliwości skóry może utrzymywać się do około 2 dni po zabiegu. Efekty zabiegu MesoTherm widoczne są niemal natychmiast po zabiegu, jednak maksymalne rezultaty osiąga się po wykonaniu serii 3 – 6 zabiegów.

 

Finansowanie zabiegów na raty
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE