Laser XLASE PLUS to zaawansowane technologiczne urządzenie, które wykorzystywane jest w zabiegach zamykania naczynek, leczenia trądziku, leczenia grzybicy paznokci, usuwaniu zbędnego owłosienia oraz zabiegach fotoodmładzania. Sprzęt wykorzystuje cząstkową fototermolizę. Krótki czas ekspozycji sprawia, że wykonane zabiegi są bezpieczne i nie uszkadzają okolicznych tkanek. Ten laser wyposażony jest w 4 głowice oraz technologię MOTION SPEED, która skraca czas trwania depilacji laserowej.
X-Lase znajduje zastosowanie w przypadku:
- trwałego usuwania owłosienia,
- zamykania naczyń,
- leczeniu trądziku, rumienia oraz trądziku różowatego,
- leczenia przebarwień
- fotoodmładzania – silnego ujędrniania skóry
- resurfacungu skóry,
- jako peeling laserowy,
- terapii grzybicy paznokci,
- usuwaniu tatuaży, makijażu permanentnego oraz trwałych zmian melaninowych.
Laser XLase Plus stworzony przez włoską firmę Biotec to najwyższa jakość i skuteczność procedur zabiegowych oraz gwarancja bezpieczeństwa. Zyskał on certyfikaty ISO 9001 i ISO 13485, które należą do najwyższej klasy ISO w kategorii medycznej. Aparat zdobył także notyfikację TUV Rheinland, która należy do ścisłej prestiżowej czołówki jednostek certyfikujących urządzenia medyczne dla Komisji Europejskiej.
Laser XLase Plus to cztery głowice laserowe:
- GŁOWICA Er-Yag
- GŁOWICA DIODOWA
- GŁOWICA Nd:Yag
- GŁOWICA Q-switched Nd:Yag
- GŁOWICA CPL
GŁOWICA Er-Yag:Laser frakcyjny Er-Yag 2940 nm to jedno z największych osiągnięć techniki laserowej w ostatnich latach i należy do najczęściej wykorzystywanych w medycynie i kosmetologii estetycznej. Głowica frakcyjna Er-Yag daje doskonałe rezultaty w odmładzaniu, usuwaniu blizn i rozstępów. Poprawia strukturę i koloryt skóry, zapewnia efekt liftingu twarzy, umożliwia też terapię szyi, dekoltu i ramion. Usuwa lub zmniejsza blizny potrądzikowe oraz skazy naskórka, a także redukuje rozszerzone pory. Przy minimalnym ryzyku i bez reakcji niepożądanych, laser ten usuwa zarówno powierzchniowe jak i głębokie linie czy blizny, w zależności od parametrów i ilości wykonanych zabiegów. Światło laserowe Er-Yag tworzy w skórze tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń przy nienaruszeniu tkanek otaczających, jednocześnie wspierając naturalny proces regeneracji skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a mało inwazyjna procedura daje rezultat świeżej, zdrowej i młodej skóry.
GŁOWICA DIODOWA:Laser XLase Plus to niezwykle zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala niezwykle skutecznie i precyzyjnie wykonać depilację laserową.
Laser ten, za sprawą przełomowych technologii jest nie tylko bezpieczny, ale również zapewnia pacjentowi wyjątkowy komfort w trakcie zabiegu. W urządzeniu tym zastosowano innowacyjną technologię diody o wysokiej mocy, która ekspresowo oraz nieinwazyjnie pozwala przeprowadzić odpowiednie procedury na skórze każdego rodzaju o fototypach I-VI.
Procedura MotionSpeed!To wyjątkowo szybki zabieg epilacji, który charakteryzuje się wyjątkowym komfortem dla pacjenta. Technologia ta polega na silnym chłodzeniu, które zostało połączone z ciągłą emisją impulsów laserowych. Wówczas nie powodujemy uszkodzeń oraz wyraźnie bardziej bezboleśnie doprowadzamy do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Metoda ta jest bezkonkurencyjna wobec pozostałych laserowych metod depilacji.
W związku z tym, że technika MotionSpeed to technika ciągłych ruchów, pozwala ona szybciej oraz z dużo większą skutecznością wykonać zabieg fotodepilacji.
Głowica Nd:YAG:Światło tej głowicy dociera wyłącznie do miejsc docelowych o odpowiedniej głębokości. Zaawansowana i innowacyjna głowica pozwala skutecznie przeprowadzać zabiegi. Czas trwania zabiegu oraz jego intensywność są ściśle kontrolowane. Impulsy wytwarzane przez głowicę Nd:YAG odmładzają skórę, usuwają blizny, trądzik oraz rumień, oraz zamykają drobne naczynia.
Znajduje zastosowanie przypadku:
- zamykania naczyń na nogach,
- zamykania drobnych naczyń na twarzy
- nieablacyjny resurfacturingu skóry
- usuwania punktów rubinowych,
- terapii grzybicy paznokci
- zabiegów odmładzających
- punktowej epilacji siwych i białych włosów metodą włos po włosie
Głowica Q-switched Nd:Yag:
Stosowana jest w usuwaniu niechcianych tatuaży lub zmian barwnikowych w postaci plam starczych, lub fotouszkodzeń. W zależności od tego, jak dostosujemy światło lasera, możemy działać na przebarwienia, ciemne i kolorowe tatuaże, wykonać zabieg resurfacingu (odbudowywania i odmładzania) skóry lub zniwelować przebarwienia i plamy soczewicowate.
Tatuaż usuwamy w kilka minut (zabieg należy wykonywać w serii), natomiast, aby pozbyć się zmiany barwnikowej, należy wykonać kilka zabiegów w odstępach minimum 3 tygodni pomiędzy sesjami.
Laser Q-switched sprawdzi się w:
- peelingu laserowego,
- usuwania tatuaży,
- zmian melaninowych,
Pozwala skutecznie pozbyć się niechcianych tatuaży, redukuje plamy posłoneczne i piegi oraz usuwa zrogowacenia łojotokowe, oraz dermatozy, a także poprawia kondycję skóry zniszczonej słońcem.
Głowica CPL (Kalibrowane światło pulsacyjne):Okazuje się, że innowacyjny oraz zaawansowany technologicznie zabieg CPL zapewnia nie tylko efektywne i proste działanie, ale także szerokie spektrum światła o różnej długości fal. W zależności od rodzaju niedoskonałości oraz kondycji skóry możemy wybrać odpowiednie rozwiązanie, by zapewnić pacjentowi rezultaty bez skutków ubocznych oraz rekonwalescencji.
Głowica CPL sprawdzi się w przypadku:
- rumienia,
- przebarwień,
- trądziku
- fotostarzenia,
- rozszerzonych porów,
- spadku jędrności skóry,