UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Na czym polega laserowe usuwanie tatuaży?

Tatuaże są widocznym wynikiem materiału egzogennego wszczepionego w skórze. W instytucie Salamandra wykorzystywany jest laser Q-Switch Nd:Yag o długości fali 1064 nm oraz KTP o długości fali 532 nm włoskiej marki Biotec. Laser Q-Switched Nd:yag jest najnowszym w nowej klasie technologii aparatury laserowej specjalnie zaprojektowanym do usuwania tatuażu. Procedura laserowego usuwania tatuażu wykorzystuje zjawisko selektywnego oddziaływania na pigment, a bardzo krótki czas trwania impulsu (nanoskekudy) o wysokiej energii ma kluczowe znaczenie w usuwaniu tatuaży. Wysoka energia dostarczana do pigmentu prowadzi do mechanicznego rozrobienia barwnika na mniejsze fragmenty, które następnie są usuwane przez komórki układu odpornościowego.

Jaki kolor tatuażu najłatwiej usunąć?

Za pomocą lasera stosowanego w naszym Instytucie Salamandra możemy usnąć zarówno tatuaże ciemne (czarne, grafitowe, szare) oraz kolorowe (głównie czerwone, niebieskie). Najłatwiej destrukcji ulegają barwniki stosowane w tatuażach różowych i czerwonych. Znacznie trudniej jest zdegradować duże cząsteczki tatuaży ciemnych oraz zawierających barwnik żółty i zielony – w przypadku tych pigmentów proces usuwania trwa znacznie dłużej.

Co decyduje o szybkości usuwania tatuażu?

Efekt rozjaśnienia tatuażu widoczny jest w ciągu 4 - 8 tygodni. Szybkość usuwania tatuażu zależy od metody jego wykonania: w przypadku tatuażu amatorskiego proces obejmuje zazwyczaj 4 zabiegi, około 8 zabiegów stosuje się w przypadku tatuażu profesjonalnego. W przypadku usuwania makijażu permanentnego brwi często wystarczy mniejsza ilość zabiegów a po pierwszym zabiegu widać już znaczną poprawę.

Ze względu na trudność przewidzenia w jakim stopniu dana osoba będzie reagować na leczenie, stosuje się 6 - 8 tygodniowe odstępy (w późniejszych zabiegach nawet 6 miesięczne), dzięki czemu skóra ma wystarczająco czasu na gojenie oraz usuwanie rozdrobnionego pigmentu.

Przeciwwskazania

Ten zabieg nie jest dla Ciebie, jeśli:
  • jesteś w ciąży;
  • stosujesz specyfiki światło uczulające (nagietek, dziurawiec);
  • chorujesz na cukrzycę;
  • cierpisz na zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • masz świeżą opaleniznę;
  • w obszarze tatuażu występują zmiany skórne.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg usuwania tatuażu wymaga odpowiedniego przygotowania. Co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać na słońcu ani w solarium. W okresie poprzedzającym zabieg nie powinno się spożywać alkoholu.

Przebieg zabiegu usuwania tatuażu

Usuwanie tatuaży odbywa się etapowo, podczas kilku zabiegów tatuaż ulega stopniowemu rozjaśnieniu. Zabieg poprzedza rozmowa z kosmetologiem, który układa harmonogram całościowej procedury oraz ocenia ewentualne przeciwwskazania. Następnie przeprowadzana jest próba laserowa, wykluczająca ewentualne reakcje alergiczne pacjenta. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Zwykle jest to procedura bezbolesna, jednakże w przypadku pojawienia się dyskomfortu, podawane jest miejscowe znieczulenie.

Objawy pozabiegowe

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zbielenie, obrzęk, zaczerwienie a po kilku dniach w miejscu zbielenia strupek.

Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu skórę należy smarować kremami kojącymi i przyspieszającymi gojenie. Należy unikać gorących kąpieli, wizyt w saunie i na basenie. Konieczne trzeba zachować przerwę w opalaniu na słońcu i w solarium. Ponadto powinno się wstrzymać od wysiłku fizycznego i masaży.

Cennik laserowego usuwania tatuażu

 
Laser X-LASE Qswitch/ Nd:Yag 1064/ KTP 532nm
Usunięcie makijażu permanentnego brwi300 zł
Usunięcie tatuażu 5x5cm250 zł
 
Umów się już dziś! +48 725 551 661


Finansowanie zabiegów na raty
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE