UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Informacje podstawowe

Uporczywe zakażenie grzybicze paznokci, macierzy lub płytki to najczęstsze schorzenie paznokci występujące u osób dorosłych. Stanowi 1/3 wszystkich zakażeń grzybiczych skóry oraz do 50% wszystkich chorób paznokci. Ryzyko infekcji wzrasta wraz z wiekiem i może prowadzić do całkowitego zaniku paznokcia. 
Jak rozpoznać grzybicę paznokci? We wczesnym stadium płytka paznokcia oddziela się od łożyska. Paznokieć staje się nierówny, kruchy i łamliwy, zmieniając kolor na biały lub żółtawy. Zarażony paznokieć zniekształca się i pogrubia. Nieleczona grzybica paznokci łatwo rozprzestrzenia się na kolejne palce u stóp i może zarazić nawet dłonie. Dlatego w Instytucie Salamandra przeprowadzamy zaawansowany zabieg laserowego usuwania grzybicy paznokci urządzeniem X-LASE, który pozwala na całkowite wyleczenie zajętych chorobowo miejsc.

Szczegóły

Przed zabiegiem laserowego usuwania grzybicy paznokci niezbędne jest przedstawienie wyników badań lub odbycie testu mykologicznego, potwierdzającego obecność ognisk grzybicznych. Próbki paznokcia i zrogowaciałej skóry do badań pobierane są w naszym Instytucie. Pozytywny wynik badania jest jednoznacznym sygnałem do natychmiastowego rozpoczęcia kuracji. Zalecana seria zabiegów: 2-7 (co 4-6 tygodni), w zależności od skali problemu. 
Pamiętaj, by przed zabiegiem laserowego usuwania paznokci przez okres 3-4 tygodni nie stosować doustnych leków przeciwgrzybicznych i nie używać maści, kremów i innych preparatów o działaniu miejscowym. Paznokcie nie powinny być malowane lakierem/odżywką przez okres co najmniej 2 tygodni przed zabiegiem.

Cennik zabiegów
Pobranie materiału do badania mykologicznego + badanie120 zł
Laser X-LASE Nd-Yag 1064 - laserowe usuwanie grzybicy paznokci1 paznokieć - 150 zł
Laser X-LASE Nd-Yag 1064 - laserowe usuwanie grzybicy paznokci5 paznokci - 450 zł
Laser X-LASE Nd-Yag 1064 - laserowe usuwanie grzybicy paznokci10 paznokci - 800 zł
 
Umów się już dziś! +48 725 551 661
 

Finansowanie zabiegów na raty
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE