UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Zaostrzenie zmian trądzikowych, co je może powodować?

Zaostrzenie zmian trądzikowych, co je może powodować? 
    
Poznaj powody, które mogą odpowiadać za zmiany trądzikowe u Ciebie.
 
  • Nadmierne złuszczanie skóry - stosowanie peelingów drobnoziarnistych, enzymatycznych dwa razy w tygodniu lub częściej, to kluczowy błąd w pielęgnacji skóry problematycznej. Nadmierne złuszczanie powoduje podrażnienie skóry i  zaburzenie płaszcza hydro-lipidowego, czego konsekwencją jest pogłębienie problemu. Skórę należy oczyszczać, a nie nadmiernie złuszczać. 
 
  • Nieodpowiednia dieta - cukier, produkty przetworzone i te o wysokim indeksie glikemicznym wywołują wzrost poziomu glukozy, co wpływa na wzmożoną aktywność gruczołów łojowych, czego konsekwencją jest powstawanie zmian trądzikowych.Jeśli borykamy się z trądzikiem, warto wprowadzić dietę o niskim ładunku glikemicznym, zwiększyć ilość spożywanych ryb, niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych i produktów bogatych w cynk.
 
  • Stres-  jest często podłożem powstawania problemów skórnych. Pod wpływem wzmożonego stresu nasz organizm wytwarza .kortykosteroidy - substancje odpowiedzialna za wydzielanie sebum. Nadmierne wydzielanie sebum prowadzi do zatykania ujść gruczołów łojowych i kolejno powstania trądziku, zmian trądzikowych. 
 
  • Hormony- za występowanie trądziku odpowiedzialne są głównie androgeny (męskie hormony płciowe). Najczęściej mają one postać dużych bolesnych grudek zlokalizowanych na żuchwie, brodzie, szyi i plecach. Wyróżnia się również trądzik estrogenny (trądzik różowaty). Na początku objawiający się rumieniem, zaczerwienieniem skóry, a przy nasileniu się problemu przyjmuje postać czerwonych grudek i krostek zlokalizowanych na czole, nosie, policzkach i brodzie.
 
  • Źle dobrana pielęgnacja domowa - częste zmiany dotyczące produktów do pielęgnacji w domu, nadmierne złuszczanie, kosmetyki na bazie alkoholu. Lista błędów jakie, popełniamy w naszej pielęgnacji domowej, może być naprawde długa. Często jesteśmy nieświadomi, że dany składnik w naszym kremie szkodzi naszej skórze. Dlatego tak ważna jest konsultacja z kosmetologiem, który dobierze produkty i zabiegi do indywidualnych potrzeb skóry.
 
Trądzik to bardzo złożony problem, dlatego tak ważne jest holistyczne podejście. Poznanie podłoża problemu, odpowiednia pielęgnacja gabinetowa, domowa i codzienne nawyki to klucz do sukcesu. 
W Instytucie Salamandra każdą terapię trądziku rozpoczynamy od konsultacji kosmetologicznej połączonej z analizą urządzeniem Visia.  Konsultacja kosmetologiczna to wywiad przeprowadzony przez kosmetologa, uwzględniający wiek, dietę, tryb życia, alergie, sposób pielęgnacji i dotychczasowe problemy ze skórą. Pozwoli on na wstępną analizę potrzeb Twojej cery.Przy wykupieniu zabiegu lub serii zabiegów na twarz (o wartości min. 450 zł) konsultację i diagnozę skóry otrzymasz w pakiecie!

 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE