UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Wieczorna pielęgnacja - przekonaj się, jak ją wykonać prawidłowo i zagwarantować sobie młody, świeży wygląd!

Wieczorny rytuał pielegnacyjny powinien składac się z dwóch etapów: demakijazu i pielęgnacji. Demakijaż to nie tylko zmywanie makijażu, który nosimy na twarzy przez kilka godzin najczęściej od rana do późnych godzin wieczornych. demakijaż to zmywanie sebum, zanieczyszczeń, które osiadają przez cały dzień na naszej skórze, dlatego też nawet gdy nie nakładamy makijażu oczyszczanie wieczorne należy wykonać. Kiedy skórka nie jest odpowiednio oczyszczona nie posiada zdolności przyjmowania składników aktywnych aplikowanych w kolejnych krokach  pielęgnacji.

Cera która nie jest prawidłowo oczyszczana szybciej się starzeje, staje się szara, ziemista, powstają na niej zmiany skórne, traci jędrność – mówi Katarzyna Jezierska, kosmetolog Instytutu Salamandra

Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?


Demakijaż oczu i ust
Demakijaż zaczynamy zawsze od oczyszczania oczu i ust. Do demakijażu oczu i ust zalecamy płyn dwufazowy lub mleczko. Warto pamiętać, że produktu do demakijażu oka należy nałożyć dużo na płatek kosmetyczny aby był on mokry, miękki , dobrze nawilżony aby nie pocierać rzęs bo możemy je uszkodzić oraz podrażnić skórę wokół oka. Gdy nałożymy odpowiednią ilość preparatu na płatek kosmetyczny oraz przytrzymamy płatki na oczach ok 10 – 15  sekund uzyskamy rozpuszczenie produktu kolorowego i nie nie będzie konieczności pocierania skóry tylko w delikatny sposób zostanie usunięty makijaż oka.

Demakijaż twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy zaczynamy od nałożenia preparatu w postaci mleczka, pianki żelu bądź jak w przypadku oczyszczania kilku etapowego - od produktu oleistego. Na filmie instruktarzowym zobaczycie krok po kroku wykonanie odpowiedniego demakijażu twarzy https://www.youtube.com/watch?v=aCPRLhaT-RI&t=106s 
Wszystkie produkty do oczyszczania twarzy takie jak mleczko, pianka bądź preparat olejowy możemy wykorzystać jako bazę poślizgową do krótkiego masażu twarzy. Taki masaż pobudzi krążenie i będzie działać przeciwstarzeniowo, uelastyczniając naszą skórę.

Osuszanie twarzy
Niezwykle istotnym etapem oczyszczania twarzy jest jej osuszanie! Ważne, żeby po zmyciu preparatu do oczyszczania skóry, osuszyć skórę jednorazową chusteczką higieniczną. Unikamy ręczników, które są siedliskiem bakterii.

Tonizacja skóry
Kolejnym krokiem oczyszczania skóry jest jej tonizacja w celu wyrównania naturalnego pH. Dlaczego warto wprowadzić ten krok do swojego domowego rytuału? Tonizacja poodnosi skuteczność wnikania aplikowanych w następnej kolejności substancji aktywnych. Tonik posiada właściwości łagodzące, ściągające oraz wyrównujące. Tonizacja kończy etap demakijażu, następne kroki to pielęgnacja.Jak powinna wyglądać wieczorna pielęgnacja skóry?
Właściwa pielęgnacja opiera się na doborze kosmetyków do potrzeb i kondycji skóry. W ustaleniu odpowiednich kosmetyków mogą pomóc kosmetolodzy Instytutu Salamandra podczas konsultacji gabinecie oraz w opcji wirtualnej (szczegóły tutaj)
Gdy mamy już indywidualnie dobraną pielęgnacje domową, to niezwykle ważnym elementem jest odpowiednia aplikacja!

Krok 1: Serum do twarzy
Wieczorny rytuał pielęgnacyjny zaczynamy od nałożenia serum. Dwie pompki serum nakładamy na dłonie, następnie rozprowadzamy w dłoniach i aplikujemy na twarz. Wykonujemy tą czynność delikatnymi płynnymi ruchami od nosa do zewnętrznych części twarzy, czoło do góry aby wygładzić tą skórę, wykonuje delikatny masaż i wklepuje aby produkt został na twarzy, a następnie  został wchłoniety. Serum aplikujemy również na dekolt i szyję.

Krok 2: Krem pod oczy
Kolejnym krokiem wieczornej pielęgnacji jest nałożenie kremu pod oczy.  Skóra wokół oczu charakteryzuje się najcieńszą oraz najbardziej delikatną fakturą. Brak pielęgnacji okolica oka wpływa na jej kondycje. Często skóra wokół oczy jest odwodniona, zmęczona. Pojawiają się obrzęki, wiotkość górnej powieki, cienie pod oczami, pierwsze drobne linie czy zmarszczki. Dlatego warto pamiętać o tym kroku pielęgnacyjnym . Jak prawidłowo aplikować krem pod oczy? Niewielką ilość produktu nakładamy na palec serdeczny następnie ocieplamy produkt między palcami i wklepuję go na okolice oczu od zewnętrznego kącika oka przez dolna powiekę w kierunku wewnętrznego kącika oka i pod brwią.

Krok 3: Krem do twarzy
Ostatnim etapem pielęgnacji jest nałożenie kremu do twarzy. Ponownie pamiętamy o odpowiedniej ilości produktu. Delikatnie, opuszkami palców wmasowujemy kosmetyk w twarz, zaczynając od czoła, przechodząc do środkowych partii, a następnie kierując się na zewnątrz. Pamiętaj także o nawilżeniu szyi oraz dekoltu. Wmasowuj kosmetyk ruchami od dołu do góry.Masz pytania dotyczące pieleganacji? Napisz do nas!

 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE