UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

W jaki sposób witamina C wpływa na naszą skórę?

 W JAKI SPOSÓB WITAMINA C WPŁYWA NA NASZĄ SKÓRĘ ?
 
Stosowanie zewnętrzne witaminy C w profesjonalnych zabiegach i domowej pielęgnacji kosmetycznej jest niezwykle istotne. Kwas askorbinowy jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy i pełni funkcję ochronną komórek przed stresem oksydacyjnym. Zwalcza wolne rodniki i usuwa negatywne skutki promieniowania ultrafioletowego, a także sprzyja procesom usuwania toksyn z organizmu – mówi Magdalena Rupa, kosmetolog Instytut Salamandra.
Poznaj 4 główne role witaminy C
 
  • Pełni rolę antyoksydacyjną.
Właściwości antyoksydacyjne witaminy C przyczyniają się do opóźniania starzenia się komórek skóry oraz uszczelniania naczyń krwionośnych. Działanie antyoksydacyjne kwasu askorbinowego, polega na jego zdolności oddawania elektronów wolnym rodnikom tlenowym, dzięki czemu „nie podkradają” one elektronów z białek podporowych skóry, chroniąc je tym samym przed zniszczeniem. Aby zoptymalizować ochronę skóry zaleca się łączenie filtrów przeciwsłonecznych z 10% witaminą C. Aby wzmocnić działanie antyoksydacyjne serum z kwasem askorbinowym, wzmacnia się je o takie składniki jak kwas ferulowy i witamina E.
  • Działanie depigmentacyjne i rozjaśniające
Witamina C blokuje enzym tyrozynazę, która bezpośrednio odpowiada za uwalnianie melaniny, czyli barwnika naszej skóry. Skutecznie ogranicza procesy powstawania melaniny, dlatego w kosmetologii znajduje zastosowanie w walce z przebarwieniami.
  • Działanie przeciwzapalne
Kwas askorbinowy wykazuje właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu stosowana i polecana jest dla skór z problemami naczyniowymi, trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym, atopowym zapaleniu skóry, czy też łuszczycy. Witamina C wpływa również na gojenie się ran i blizn. Zawdzięcza to zdolności hamowania białek, które biorą udział w aktywacji cytokin prozapalnych, wyciszając tym samym reakcję zapalną.
  • Bierze udział w syntezie kolagenu
Witamina c jest kluczowym elementem podczas procesu syntezy kolagenu w skórze. Pobudza enzymy, które umożliwiająjego prawidłowe usieciowanie oraz stabilizują cząsteczkę kolagenu. Kwas askorbinowy wpływa także na fibroblasty, pobudzając ich namnażanie. Stąd też w kosmetologii jest jednym ze składników przeciwstarzeniowych.
 
 
 
 
           
 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE