UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Sposoby redukcji tkanki tłuszczowej i poprawę jędrności skóry

Wiosna to idealny moment na przygotowanie ciała na lato. Co zrobić, kiedy po zimie (lub kwarantannie) zostały nadmierne kilogramy, oponka nie pozwala dopiąć ulubionych jeansów, a skóra na udach zaczęła przypominać skórkę pomarańczy? Na ratunek przychodzą kosmetolodzy Instytutu Salamandra. Dowiedz się jakie metody zabiegowe będą idealne dla ciebie.

Obecnie na rynku istnieje cały wachlarz metod, które są wykorzystywane przez kosmetologów w terapiach wyszczuplających i ujędrniających. Najlepiej sprawdzają się techniki łączone w odpowiednich odstępach i liczbie powtórzeń. Nie ma jednego, powtarzalnego schematu terapii, proces powinien być dopasowany indywidualnie, odpowiednio do stopnia nagromadzenia tkanki tłuszczowej i zaawansowania cellulitu – mówi Zuzanna Sobura, kosmetolog Instytutu Salamandra.
 
Jedną z metod w terapiach wyszczuplająco-ujędrniających jest masaż podciśnieniowy Icoone. Stanowi on bazę, silnie opracowuje tkankę łączną, drenuje, ale także przygotowuje ciało do efektywniejszego działania innych technologii. Połączenie trzech technologii w jednej głowicy - rolek drenujących, światła led oraz światła laserowego pozwala skuteczniej opracować ciało, radząc sobie z cellulitem, obrzękami i lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową. Dzięki zabiegom Icoone możemy zwiększyć produkcję włókien elastyny i kolagenu, przyspieszyć mikrokrążenie w tkankach, a tym samym silnie wyszczuplić i wymodelować ciało, pozbyć się wiotkiej skóry i obrzęków. Zabieg Icoone możemy wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Czas jego trwania to około 40-60 minut, w zależności od tego, które partie ciała opracowujemy. Najczęściej są to uda, pośladki, brzuch i ramiona, czyli miejsca, gdzie odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej u kobiet.

Zobacza ofertę: https://www.instytutsalamandra.pl/promocja-na-pakiety-icoone-laser

Technologia, która idealnie sprawdza się w terapii łączonej z zabiegiem Icoone to uwielbiane przez klientki ultradźwięki lub inaczej fale dźwiękowe o wysokich częstotliwościach. Oddziałują one na komórki tkanki tłuszczowej (adipocyty) poprzez podgrzanie, wprawiając je w ruch drgający powodujący pęknięcie ich błony komórkowej i usunięcie ich zawartości. Jest to metoda silnie wyszczuplająca, usuwa lokalnie nagromadzoną tkankę tłuszczową, która nie chce poddać się diecie czy ćwiczeniom fizycznym. Zabieg powtarzany jest co 2-4 tygodni, w zależności od sprzętu i zastosowanej dawki i częstotliwości. Dlaczego klientki uwielbiają to połączenie? Ponieważ stanowi całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny sposób na pozbycie się boczków, zmniejszenie brzuszka i wyszczuplenie ciała. Zabieg nie wymaga zachowania okresu rekonwalescencji, dzięki czemu tuż po zakończeniu procedury możemy wrócić do normalnej, codziennej aktywności.

Zobacz ofertę: https://www.instytutsalamandra.pl/narzedzia/coaxmed-rf-z-ultradzwiekami

Kolejna technologia często stosowana w połączeniu z innymi technologiami to fala radiowa lub inaczej radiofrekwencja. Wykorzystuje ona działanie termiczne fali radiowej, dzięki czemu pobudza komórki skóry (fibroblasty) do produkcji kolagenu i elastyny. Przyczynia się to do wzrostu elastyczności, gęstości i napięcia skóry. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych są niezwykle skutecznie przy problemie z luźną, wiotką skórą lub uzupełniają procedurę z użyciem ultradźwięków, idealnie sprawdzają się również po ciąży. Zabieg jest szybki, trwa maksymalnie do godziny, bezbolesny i niewymagający zachowania okresu rekonwalescencji. Podobnie jak w przypadku ultradźwięków, zaraz po zabiegu możemy wrócić do normalnych zajęć.

Kriolipoliza - technologia często stosowana samodzielnie, ale także w połączeniach jest następną nieinwazyjną, bezbolesną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Działa miejscowo, możemy poddać jej działaniu okolice brzucha, talii, ud, fałdu pod pośladkami i ramion. Polega ona na schłodzeniu wybranej partii ciała, co skutkuje trwałym zniszczeniem komórek tkanki tłuszczowej. Jednorazowo jesteśmy w stanie usunąć do 20% tkanki tłuszczowej, dlatego, aby osiągnąć najlepszy efekt, powtarzamy zabieg 3-krotnie na danej okolicy ciała. Seria zabiegów wpływa na wyraźną zmianę sylwetki, miejscowe wyszczuplenie i wymodelowanie ciała. Procedura trwa maksymalnie 1 godzinę, jest bezbolesna, powoduje jedynie chwilowy dyskomfort związany z zassaniem skóry przez głowice oraz jej schłodzeniem - ustaje po kilku minutach.

Zobacz ofertę: https://www.instytutsalamandra.pl/narzedzia/coaxmed-kriolipoliza-redukcja-miejscowej-otylosci


Wszystkie opisane procedury zabiegowe są skutecznie jedynie przy indywidualnym dobraniu technologii przez kosmetologa Instytutu Salamandra oraz przy zastosowaniu zbilansowanej, dobrze dobranej diety, zachowaniu optymalnej aktywności fizycznej oraz systematyczności w wykonywanych zabiegach.
 

Umów się już dziś! +48 725 551 661
 
 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE