UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Skuteczne metody walki z rozstępami

Skuteczne metody walki z rozstępami
 
Nieestetyczne linie, które wyglądem przypominają blizny na skórze są problemem wielu kobiet i mężczyzn. Rozstępy najczęściej pojawiają się na udach, pośladkach i brzuchu, czyli miejscach szczególnie narażonych na rozciąganie się skóry. Nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale są nieestetycznym elementem zmienionego wyglądu skóry.
 
Jak powstają rozstępy?
 
Najprościej o rozstępy w wyniku nieoczekiwanej utraty dużej ilości kilogramów lub gwałtownego przybrania na wadze. Narażone na powstawanie nieestetycznych linii są kobiety w ciąży, osoby przyjmujące leki sterydowe oraz z zaburzeniami hormonalnymi. Rozstępy mogą być wynikiem chorób endokrynologicznych, takich jak nadczynność nadnerczy oraz zespół i choroba Cushinga. Istotny wpływ na powstawanie rozstępów mają jednocześnie uwarunkowania genetyczne (mniejsza elastyczność skóry, podatna na powstawanie mikroblizn)
 
Jak pozbyć się rozstępów?
 
W walce z rozstępami wszystko zależy od stopnia zaawansowania ich występowania. Im rozstępy są starsze, tym trudniejsze do zlikwidowania.
Wyróżniamy dwie fazy tych zmian skórnych:
 
  • Faza zapalna (kolor sinoczerwony) – utrzymują się  do pół roku od powstania zmian. Jest to etap, w którym jesteśmy w stanie najskuteczniej pozbyć się rozstępów. W zależności od zabiegu możemy zobaczyć efekty już po pierwszym zabiegu.
 
  • Faza zanikowa (kolor biały, blady) – w tym etapie nasz organizm przestaje walczyć ze zmianami, rozstępy stają się zapadnięte i lekko pomarszczone. Takie zaawansowane zmiany wymagają większej ilości zabiegów.
 
Jakie zabiegi na rozstępy?
 
  • Intraject – zabieg niwelujący rozstępy – pozwala na maksymalną aktywację i stymulację tkanek. Dzięki synergistycznemu działaniu fali radiowej oraz nakłuć otrzymujemy efekt zagęszczenia skóry poprzez mechaniczną i termiczną stymulację kolagenu. W trakcie zabiegu tworzą się mikroskrzepy bogate w czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy regeneracji skóry. Natomiast proces elektroporacji pozwala na dostarczenie składników aktywnych bezpośrednio do komórki. Efektem zabiegu jest ujędrnienie, zagęszczenie skóry oraz znaczna redukcja rozstępów. Zaleca się serie zabiegów: 3-6 (w zależności od skali problemu i kondycji skóry)
  • Mesotherm – globalny zabieg restrukturyzacyjny – jesteś po znacznym wzroście/spadku wagi i borykasz się z rozstępami? Ten zabieg jest dla Ciebie. Mesotherm to urządzenie łączące aż 6 zaawansowanych technologii (mikrodermabrazja korundowa, laser biostymulacyjny, fala radiowa monopolarna, mezoterapia mikroigłowa, elektroporacja, drenaż limfatyczny). Zabieg ten pomaga stymulacji włókien kolagenowych, doprowadzając do ich obkurczania. Dzięki temu skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta, a rozstępy wygładzone i ujednolicone. 
 
  • Laserowy zabieg frakcyjny - Laser frakcyjny Er-Yag 2940 nm to jedno z największych osiągnięć techniki laserowej w ostatnich latach i należy do najczęściej wykorzystywanych w medycynie i kosmetologii estetycznej. Głowica frakcyjna Er-Yag daje doskonałe rezultaty w odmładzaniu, usuwaniu blizn i rozstępów. Przy minimalnym ryzyku i bez reakcji niepożądanych, laser ten usuwa zarówno powierzchniowe, jak i głębokie linie czy blizny, w zależności od parametrów i ilości wykonanych zabiegów. Światło laserowe Er-Yag tworzy w skórze tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń przy nienaruszeniu tkanek otaczających, jednocześnie wspierając naturalny proces regeneracji skóry.
 
 
Profilaktyka powstawania rozstępów
W walce z rozstępami warto pamiętać o podstawowych zasadach:
  • W miarę możliwości unikaniu wahań wagi.
  • Stosowaniu diety bogatej w proteiny i mikroelementy, witaminy: A, E, PP, B5.
  • Łączeniu aktywności fizycznej z masażami (masaż nadaje prawidłowy kierunek włóknom kolagenowym, dzięki czemu skóra jest bardziej elastyczna).
  • Odpowiednim nawilżaniu skóry, szczególnie w strefach problematycznych (brzuch, uda, pośladki, ramiona).
  • Unikaniu leków sterydowych oraz stresu. 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE