UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Redukcja zmarszczek – poznaj najlepsze sposoby!

Mówi się, że to największy wróg młodości i piękna. Gdy pojawiają się pierwsze zmarszczki na naszej skórze czujemy bezradność i zakłopotanie. Sięgamy wtedy po najróżniejsze zestawy kremów przeciwzmarszczkowych licząc, że szybko zniwelują one nasz problem.  Musimy jednak pamiętać starzenie się skóry to naturalny proces zachodzący w naszym organizmie. U każdego przebiega w innym tempie i w różny sposób.  Nie jesteśmy w stanie go zatrzymać, ale mamy wpływ na jego tempo i świadome go spowalniać. Dla utrzymania skóry w dobrej formie potrzebna jest jej regularna pielęgnacja z odpowiednio dobranymi składnikami oraz systematyczne zabiegi.
Czym są zmarszczki?
Zmarszczki są zagięciami wgłębieniami i deformacjami skóry, które pojawiają się wraz z wiekiem. Nasza tkanka podskórna jest coraz bardziej podatna na grawitacje, co powoduje jej osłabienie. Starzenie się to nie tylko zmiany dotyczące skóry, to też postawa, nasze kości, tkanka tłuszczowa oraz mięśniowa. Wraz z zanikiem podłoża kostnego, obniżeniem objętości mięśni oraz tkanki tłuszczowej, a także utrata jędrności powodują zmiany na naszej skórze w postaci zmarszczek.
Co powoduje zmarszczki ?
Pozycja spania, stres, palenie papierosów i przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, niewłaściwy sposób odżywiania i brak aktywności fizycznej to tylko niektóre czynniki wpływające na wygląd naszej skóry. Żeby spowolnić powstawanie zmarszczek, warto poznać ich rodzaje:
 • Mimiczne – powstają w wyniku ciągłej pracy mięśni najczęściej w okolicach ust, oczu czoła oraz brwi.
 • Senne - są skutkiem naszych nawyków sennych i tworzą się w wyniku ucisku na jedną ze stron twarzy.
 • Statyczne  - to pogłębione zmarszczki mimiczne i senne.
 • Fałdy grawitacyjne – są wynikiem utraty jędrności skóry, ubytkiem tkanek podskórnych i grawitacji.
 • Strukturalne – pojawiają się w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
 • Starcze – są wynikiem wielu czynników starzenia się skóry – zaniku kolagenu, zanikanie kości szczękowej, osłabienie oraz zanikanie tkanki mięśniowej. Najczęściej pojawiają się w okolicy naszych oczu.
 • Atroficzne – powstają nie tylko na twarzy, ale na całym ciele (ramionach, biodrach, tułowiu) i wynikają z naturalnego procesu starzenia się naszego ciała.
Na pytanie, z jakimi zmarszczkami mamy do czynienia najlepiej odpowie dam analiza skóry za pomocą  Visia Complexion, które w technice 3d przeanalizuje naszą twarz.  Kliknij, żeby przeczytać więcej o badaniu skóry.


Zmarszczki – jak się ich pozbyć?

Najbardziej skuteczna recepta na opóźnienie procesy starzenia się skóry są kompleksowe zabiegi dające spektakularne efekty. W dążeniu do pięknej cery nie możemy zapomnieć o regularności. Ma to istotny wpływ na redukcje zmarszczek. Nie bez powodu eksperci przypominają, że najlepsze efekty uzyskamy stosując całą serię zabiegów.

Poznaj top listę proponowanych zabiegów Instytutu Salamandra:
 • Odnowa tkanek, napięcie i ujędrnienie skóry, a przede wszystkim redukcja zmarszczek? Odpowiedzią jest zabieg Mesotherm. Poprzez emisje fali radiowej oraz jednoczesne działanie próżni prowadzi do obkurczania się i regeneracji włókien kolagenowych. Mikrouszkodzenia naczyń krwionośnych powodowane precyzyjnym nakłuwaniem skóry są najlepszym środowiskiem do produkcji kolagenu i elastyny. Zalecana seria to 4 - 10 zabiegów, efekty pojawiają się w zależności od wieku i kondycji skóry.
 • Laser X-LASE Nd:Yag 1064, czyli thermolifting z wykorzystaniem dwóch technologii: Nd:Yag 1064 i CPL. Ta zaawansowana technologia powstała z myślą dla osób oczekujących spektakularnych i długotrwałych efektów ujędrnienia, odmłodzenia i wymodelowania twarzy.  Głowica CPL nagrzewa i obkurcza luźne włókna kolagenowe odpowiedzialne za zwiotczenie skóry, a wiązki światła Nd:Yag powodujące mikrouszkodzenia w skórze właściwej (bez uszkodzeń naskórka) pobudzają ją do wzmożonej regeneracji i nadbudowywania zdrowej tkanki. Co ważne zabieg ten nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji i umożliwia natychmiastowy powrót do normalnego funkcjonowania. 
 • Infuzja tlenowa to nowatorska, nieinwazyjna metoda odmładzania skóry, która za pomocą technologii hiperbarycznego tlenu uzupełnia skoncentrowane składniki aktywne w skórze. Zabieg ten ekspresowo wygładza, odświeża i redukuje zmarszczki. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg ten jest przygotowywany przez specjalistę indywidualnie na zasadzie doboru odpowiedniej końcówki urządzenia. 
 • Zależy Ci na wyraźnym spłyceniu zmarszczek? W walce o młody wygląd skóry doskonale sprawdza się technologia diatermii oraz mikro nakłuć. Zabieg Intraject stymuluje głębokie warstwy skóry do naturalnych procesów regeneracji i produkcji kolagenu oraz elastyny. Ciepło pochodzące z plazmy działa miejscowo na zmarszczki mimiczne i strukturalne, odbudowując i napinając skórę. Efekt wzmocniony jest działaniem elektroporacji, która bezpośrednio dostarcza składniki aktywne do komórki.
 • Osłabiona pod wpływem czynników atmosferycznych, klimatyzowanych pomieszczeń, stresu czy złej pielęgnacji skóra wymaga szczególnej pielęgnacji z rozwiązaniem przychodzą zabiegi Diego Dalla Palma (nawilżający lub z witaminą C).  Ich celem jest natychmiastowa poprawa kondycji skóry. Zabieg ten spowalnia procesy starzenia, przywraca jej miękkość, komfort i elastyczność.

 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE