UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Przygotuj ciało na lato


 
Wiosenna dieta
 
Wraz ze wzrostem temperatur dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na regularne spożywanie wody. Warto też jak najszybciej przejść na wiosenno-letni jadłospis, oparty na coraz łatwiej dostępnych sezonowych warzywach i owocach. Jeśli chcemy gwarancji, że nasza dieta będzie zdrowa i smaczna, możemy skorzystać z usług dietetyka, który pomoże nam stworzyć idealny plan żywieniowy, dopasowany do naszego rytmu dnia, preferencji smakowych i budżetu.
 
 
Aktywność fizyczna
 
Regularna aktywność fizyczna jest podstawą zdrowego trybu życia. Jeśli lubimy ćwiczyć w grupie, możemy zapisać się na zajęcia fitness lub pilates. Jeśli wolimy działać sami, warto rozważyć opcję treningu personalnego pod okiem wykwalifikowanego trenera, który stworzy odpowiedni dla nas plan treningowy. Co jednak, gdy nadmiar obowiązków nie pozwala na regularny sport lub po całym dniu w pracy wracamy zmęczeni i nie mamy już siły na aktywność fizyczną? Ciekawą opcją jest w takim przypadku trening personalny EMS – nowatorski trening modelujący sylwetkę i ujędrniający ciało, który trwa tylko 20 minut. Wykorzystuje on elektrostymulację każdej partii mięśni i daje rewelacyjne i szybkie efekty. Wzmacnia mięśnie, poprawia kondycję, zmniejsza cellulit, a także redukuje tkankę tłuszczową
 
 
Modelowanie sylwetki
 
Odpowiednia i dieta i aktywność fizyczna stanowią doskonałą bazę do tworzenia idealnej sylwetki,  jeśli jednak chcemy przyspieszyć i udoskonalić ten proces, warto spróbować zabiegów rozbijających tkankę tłuszczową. Najbardziej podstawowym z nich jest oczywiście masaż manualny, wykonywany w wybranych okolicach ciała, takich jak brzuch, boczki, pośladki, uda czy ramiona. Jego efektem jest dotlenienie i odżywienie skóry, przyspieszenie przemiany materii, ujędrnienie i uelastycznienie skóry oraz jej wygładzenie. Nieco bardziej zaawansowaną technologicznie opcją jest masaż podciśnieniowy, wykonywany przy pomocy takich urządzeń jak Icoon. Możemy też podjąć bardziej zdecydowane kroki, oddziałując na głębokie partie skóry. Najbardziej popularnym zabiegiem jest w tym wypadku liposukcja, warto jednak rozważyć alternatywne, mniej inwazyjne opcje. Jedną z nich jest kriolipoliza, polegająca na zamrażaniu komórek tłuszczowych.
 
 
Wygładzanie i ujędrnianie ciała
 
Ostatnim, choć nie najmniej ważnym, krokiem jest zadbanie o stan naszej skóry. Rozstępy, zwiotczała skóra czy cellulit to problemy, z którymi boryka się większość ludzi. Na szczęście jest wiele technologii poprawiających jędrność i sprężystość skóry. Za pomocą masażu próżniowego, wykonywanego na urządzeniu Coaxmed, czy masażu podciśnieniowego na urządzeniu Icoon, nie tylko pozbywamy się tkanki tłuszczowej, ale także ujędrniamy skórę i zapobiegamy tworzeniu się cellulitu w przyszłości. Dzieje się tak, gdyż pobudzają  one metabolizm komórkowy oraz przyczyniają się do powstawania nowych włókien kolagenowych. Stymulacja włókien kolagenowych, niezawodna w walce z rozstępami czy zwiotczałą skórą, może się odbyć także przy pomocy fal radiowych i urządzenia Coaxmed. Inną technologią pozwalającą na maksymalną aktywację i stymulację tkanek jest wielofunkcyjne urządzenie medyczne Intraject, łączące kilka zaawansowanych technologii i pozwalające na kompleksową walkę z problemem zwiotczenia skóry, blizn czy rozstępów.
 
 
 
 
Podsumowując, zbliżające się lato to doskonała okazja, aby skutecznie rozprawić się z  niedoskonałościami sylwetki i poczuć się świetnie we własnej skórze. Zaczynając od zmian w codziennym funkcjonowaniu, takich jak dieta i aktywność fizyczna, poprzez profesjonalne modelowanie sylwetki, aż po ujędrnianie skóry, możemy sprawić, że nasze ciało na długo pozostanie w doskonałej formie.
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE