UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Poznaj sposoby na rozszerzone pory

Rozszerzone pory – dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?
 
Każdy z nas rodzi się z określoną liczbą porów, której nie można zmienić. Skóra dorosłego człowieka charakteryzuje się porowatą fakturą, ponieważ pory stanowią niezwykle ważną funkcję detoksykacyjną oraz termoregulacyjną, więc nie powinno wydać się dziwnym, iż pory mogą ulegać rozszerzeniu w okresie letnim, wilgotnym środowisku czy podczas wysiłku fizycznego.
Rozszerzone pory to poszerzone ujścia gruczołów łojowych, które wyglądają jak nieestetyczne dziurki. W stanach patologicznych następuje zwiększona ilość wytwarzanego łoju i potu, co bezpośrednio przyczynia się do pojawienia się wgłębień.

Przyczyny powstawania rozszerzonych por
 
Problem rozszerzonych porów najczęściej wynika z łojotoku, czyli nadmiernego wydzielania łoju. Oprócz tego wysoko na liście znajdują się genetyka czy nadmierna keratynizacja. Również nieodpowiednia pielęgnacja, brak codziennej ochrony przeciesłonecznej, nadmierny stres czy zaburzenia gospodarki hormonalnej przyczyniają się do pogłębienia problemu. Rozszerzone pory powstają w wyniku nieodpowiedniej diety oraz zaburzeniu snu czy braku regeneracji.
 
Ważne przy rozszerzonych porach:
 • do oczyszczania skóry twarzy należy stosować indywidualnie dobranych preparatów
 • osuszać twarz jednorazową chusteczką (ręczniki są niestety najczęściej siedliskiem bakterii)
 • nie pomijać tonizacji skóry w codziennej pielęgnacji
 • każdego dnia stosować bezwzględna ochronę przeciwsłoneczną (spf50)
 • regularnie myć pędzle do makijażu
 • nie dotykać twarzy bez potrzeby
 • zmieniać regularnie poszewkę poduszki
 • korzystać z indywidualnych dobranych terapii zabiegowych
 
Jak powinna wyglądać pielęgnacja domowa skóry z rozszerzonymi porami?
Skuteczna pielęgnacja skóry wymaga specjalistycznej wiedzy. Na jej wygląd wpływa wiele czynników, a każdy z nas jest inny, dlatego produkty do pielęgnacji skóry powinny być dopierane indywidulanie do potrzeb. Schemat pielęgnacji powinien wyglądać następująco:
 
RANO: oczyszczanie, osuszanie, tonizacja, serum, krem pod oczy, krem do twarzy, krem z filtrem SPF50.
WIECZOREM: oczyszczanie, osuszanie, tonizacja, serum, krem pod oczy, krem do twarzy.
 
Najlepsze zabiegi na poszerzone pory
 
Zastosowanie indywidualnie opracowanych zabiegów, pomogą zredukować wielkość, a co za tym idzie widoczność porów. Odpowiednia pielęgnacja domowa i gabinetowa pomoże osiągnąć zmniejszenie nadmiernego wydzielania łoju, ilość zaskórników zamkniętych i otwartych.
 
Rozszerzone pory to problem, który na różnych etapach życia dotyka praktycznie każdego człowieka. Bagatelizowana i nieleczona nadreaktyność gruczołów łojowych sprawia, że pory staja się trwałe powiększone oraz uszkodzone, przez co skóra wydaje się być zaniedbana i zanieczyszczona. Zabiegi wykorzystujące zastosowanie fali radiowej czy mikronakłuć zapewnią realne efekty redukujące problem.
 • CPL w połączeniu z peelingiem węglowym
Technologia CPL zapewnia termiczne obkurczenie ujść gruczołów łojowych, niszczenie bakterii beztlenowych, z kolei peeling węglowy zapewni złuszczenie martwych komórek naskórka oraz oczyszczenie i detoksykację porów.
 • Mikronakłucia z falą radiową – Mesotherm i Intraject
Mikronakłucia stymulują skórę do przebudowy, zagęszczają jej strukturę przez co wpływają na pogrubienie warstwy rogowej. To w połączeniu z fala radiową (efekt podgrzania wody) daje realne efekty w postaci redukcji wielkości gruczołów łojowych oraz zmniejszonego wydzielania sebum.
 • Fala radiowa – Accent Prime i CoaxMed
Fala radiowa przepływając przez nasze tkanki, działa na zasadzie diatermii. Zjawisko polega na kontrolowanym podgrzaniu głębokich warstw skóry oraz wody, która znajduję się w przestrzeniach międzykomórkowych. Podgrzanie wody prowadzi do obkurczenia ujść gruczołów łojowych, działa sebostatycznie jednocześnie dając efekt zmniejszenia widoczności porów.
 
Wskazaniem do stosowania zabiegów na rozszerzone pory jest nadmierny, uciążliwy łojotok, znaczące zanieczyszczenie porów, zaskórniki otwarte jak i zamknięte, które mogą być bezpośrednią przyczyną występowania trądziku.
 
 
 
 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE