UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

NOWY ROK - NOWA JA

Nowy rok, nowa ja
 
Ostatnie wydarzenia spowodowały wiele zmian w naszym życiu. Nauczyliśmy się funkcjonować w nowej rzeczywistości i zwracać jeszcze większą uwagę na zdrowie. Jednak czy przygotowując listę noworocznych postanowień pamiętasz o prawidłowej kondycji skóry twarzy i ciała? O tym, co możesz zrobić w kontekście zachowania młodego wyglądu, przeczytasz w poniższym artykule.
 
  1. PIELEGNACJA DOMOWA
Zacznij od podstaw czyli odpowiedniej pielęgnacji domowej. Odpowiedniej czyli jakiej? Indywidualnie dobranej. Wykonywanej systematycznie rano i wieczorem – mówi Katarzyna Mydlak- Jezierska, Kosmetolog Instytut Salamandra. Często kupujemy kosmetyki pod wpływem emocji  (ładne opakowania, chwytliwe hasła marketingowe, polecenia koleżanek i innych osób). Zapominamy jednak, że każda skóra wymaga innej pielęgnacji, innych składników aktywnych.
Przygotowując pielęgnacje domową skupiamy się na indywidualnych potrzebach skóry Klienta, podczas konsultacji przeprowadzamy szczegółowy wywiad i omawiamy dotychczas stosowane produkty. Pierwsza wizyta w Instytucie Salamandra, to ustalanie potrzeb skóry i celu jaki chcemy wspólnie z Klientką osiągnąć - podkreśla, Kosmetolog Instytut Salamandra

2. PIELĘGNACJA GABINETOWA

Zastanawiasz się co dają zabiegi w gabinecie? Nowoczesna technologia pomaga w niwelowaniu problemów skórnych, utrzymaniu zdrowej i młodej kondycji skóry na dłużej (bez użycia skalpela).  To dzięki niej mamy możliwość oddziaływania na głębsze warstwy skóry, pobudzać skórę do produkcji kolagenu i elastyny, działać na poprawę jędrności, poprawę faktury skóry (jej gładkości).
Problemy takie jak przebarwienia, zmarszczki, blizny i nierówności, rumień, rozszerzone pory wymagają odpowiednio dobranych zabiegów. Dlatego w Instytucie Salamandra przed rekomendacją zabiegów przeprowadzamy konsultację kosmetologiczną z wykorzystaniem urządzenia Visia Complexion. Urządzenie to pozwala zobaczyć m.in. lokalizację przebarwień posłonecznych czy przebarwień na podłożu hormonalnym, zaczerwienienia wywołanego ze względu na brak prawidłowego płaszcza hydro lipidowego czy rumienia tymczasowego bądź trwałego, blizn potrądzikowych i nierówności odpowiadających za strukturę skóry.
 

 
3.  CIERPLIWOŚĆ I SYSTEMATYCZNOŚĆ 

Pielęgnacja domowa i gabinetowa wymagają czasu oraz cierpliwości ze strony Klienta. Poprawa kondycji skóry a następnie utrzymanie jej na prawidłowym poziomie wymaga systematyczności oraz rzetelnego wypełnienia zaleceń. Proces przebudowy warstw naskórka zachodzi cyklicznie w ciągu 28 dni. Jest to czas przemieszczania się  keratynocytów  do górnej warstwy naskórka z głębszych warstw, po czym zmieniają się w płytki rogowe. Wykonując pielęgnację domową podczas procesu keratynizacji dochodzi do regulowania pracy gruczołów łojowych, odbudowy naturalnej warstwy lipidowej i wodnej naskórka oraz odżywienia naskórka. Zabiegi w gabinecie oddziałują na głębsze warstwy naskórka a w przypadku zabiegów stymulujących na komórki skóry właściwej. Decydując się za zabiegi z wykorzystaniem technologii wpływającej na poprawę jędrności należy pamiętać, że pierwsze efekty zauważamy po 28 dniach od zabiegu, o którym czasie dochodzi do syntezy nowego kolagenu wpływającego na poprawę kondycji skóry – podkreśla kosmetolog Instytutu Salamandra Katarzyna Mydlak- Jezierska.

Umów się na konsultacje z kosmetologami Instytutu Salamandra 

 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE