UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Jak usunąć makijaż permanentny?

Nieumiejętnie wykonany makijaż permanentny może powodować poczucie frustracji i braku pewności siebie. Najlepszą metodą przywracająca naturalny wygląd jest laserowe usuwanie makijażu permanentnego za pomocą lasera X-lase typu Q-Switch Nd:Yag. Urządzenie do laserowego usuwania makijażu permanentnego w Instytucie Salamandra powoduje mikrouszkodzenia trafiające bezpośrednio w barwnik, bez uszkodzeń skóry wokół. Wysoka energia dostarczana do pigmentu prowadzi do mechanicznego rozrobienia barwnika na mniejsze fragmenty, które następnie są usuwane przez komórki układu odpornościowego.

Co decyduje o szybkości usunięcia makijażu  permanentnego?

Pierwsze efekty rozjaśnienia trwałego makijażu możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu. Ponieważ na ilość potrzebnych zabiegów ma wpływ kolor barwnika oraz głębokość wprowadzonego pigmentu to rekomendowana ilość serii jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji z kosmetologiem Instytutu Salamandra. Odstępy pomiędzy zabiegami również z są ustalane indywidualnie – najczęściej jest to od 6 do 8 tygodni pomiędzy seriami.
 

Kiedy nie można usunąć makijażu permanentnego?
Zabiegowi laserowego usuwania makijażu nie będziemy mogli wykonać w przypadku gdy:
  • jesteś w ciąży
  • stosujesz specyfiki światło uczulające (nagietek, dziurawiec)
  • chorujesz na cukrzycę
  • cierpisz na zaburzenia krzepnięcia krwi
  • masz świeżą opaleniznę
  • w obszarze tatuażu występują zmiany skórne
Jak przygotować się do zabiegu? 

Zabieg usuwania tatuażu wymaga odpowiedniego przygotowania. Co najmniej 3 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać na słońcu ani w solarium. Natomiast w okresie poprzedzającym zabieg nie powinno się spożywać alkoholu.

Jak wygląda skóra po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego

Bezpośrednio po zabiegu występuje tzw. zbielenie, obrzęk i zaczerwienie, a po kilku dniach w miejscu zbielenia pojawia się strupek. Po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego skórę należy smarować kremami kojącymi i przyspieszającymi gojenie, które zaleci kosmetolog. Ponadto zaleca się unikanie gorących kąpieli, wizyt w saunie czy na basenie. Konieczne trzeba zachować przerwę w opalaniu na słońcu i w solarium. Nie jest wskazany również duży wysiłek fizyczny czy masaże.

Efekty przed i po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego w Instytucie Salamandra


POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE