UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Laser frakcyjny - efekty, zalecenia, regeneracja skóry

Laser frakcyjny

1. Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym w Instytucie Salamandra:
Laser frakcyjny jest wykorzystywany w przypadku:
  • blizn potrądzikowych, pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych
  • poszerzonych porów,
  • fotouszkodzeń i fotostarzenia,
  • wygładzanie zmarszczek,
  • odmładzanie skóry z uszkodzeniami posłonecznymi.
2. Jak się przygotować do zabiegu laserem frakcyjnym

Przed zabiegiem laserem frakcyjnym niezbędna jest konsultacja z kosmetologiem Instytutu Salamandra w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań i kwalifikacji do zabiegu. Zabiegi z wykorzystaniem lasera wykonywane są wyłącznie w okresie jesienno-zimowym. W innym przypadku może dojść do przebarwień lub poparzenia skóry. Skóra poddana zabiegowi nie może być opalona oraz wystawiona na promieniowanie słoneczne. Przystępując do zabiegu laserowego, należy 28 dni przed zabiegiem odstawić zioła o charakterze fotouczulającym. Są to m.in: mięta, nagietek, skrzyp polny, dziurawiec, pokrzywa.

3. Jak przebiega zabieg - Laser frakcyjny Instytut Salamandra

Zabieg w Instytucie Salamandra rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia w kremie na obszar poddany zabiegowi. Kolejno kosmetolog rozpoczyna zabieg laserem frakcyjnym. Światło laserowe Er-Yag o charakterze kontrolowanej i warstwowej ablacji zapewnia bezpieczeństwo i regeneracje skóry. Zabieg jest w pełni bezpieczny, a mało inwazyjna procedura daje rezultat świeżej, zdrowej i młodej skóry. Laser tworzy w skórze tysiące kontrolowanych mikrouszkodzeń przy nienaruszeniu tkanek otaczających, jednocześnie wspierając naturalny proces regeneracji skóry.4. Jak wygląda skóra po zabiegu laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny wymaga okresu rekonwalescencji, który średnio trwa do około tygodnia. W pierwszych 2-3 dniach skóra jest zaczerwieniona, brązowieje. Kolejno następuje proces łuszczenia się. Łuszczenie to następuje w sposób drobno-płatkowy i utrzymuje się do ok 7-10 dnia od zabiegu. W ramach pielęgnacji po zabiegowej kosmetolog Instytutu Salamandra zaleca specjalne produkty mające na celu odpowiednią regenerację skóry. Przez pierwsze 3 dni po zabiegu skórę twarzy należy co 2-3h przemywać kompresem jałowym nasączonym zaleconym roztworem. Następnie suchym kompresem nałożyć ruchami wklepującymi maść Alantan Plus. Kolejno nakładać krem ochronny SPF. Od 3 do 7 doby czynność należy powtarzać co 4-6h. Proces regeneracji skóry u każdego będzie zachodził w innym tempie, średnio jest to czas ok 7 dni. W tym czasie należy zrezygnować z nakładania makijażu na skórę.

Przykładowy proces regeneracji skóry po zabiegu laserem frakcyjnym w Instytucie Salamandra:


 
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu laserem frakcyjnym w Instytucie Salamandra? Umów się na konsultacje z kosmetologiem:
 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE