UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Jak usunąć przebarwienia na dłoniach?

Jakie są przyczyny plam na dłoniach?

 
Plamy starcze, bo o nich mowa są wynikiem zaburzeń produkcji melatoniny (składnik skóry odpowiedzialny za jej koloryt). Takie przebarwienia są najczęściej wynikiem starzenia się skóry, a także braku odpowiedniej pielęgnacji. Co przyczynia się do pogłębiania się ich stanu?
 
Są to m.in:
 
- nadmierna ekspozycja na słońce
- uwarunkowania genetyczne
- ciąża
- przyjmowane leki
- menopauza
- palenie tytoniu
- za mała ilość pitej wody
 

Jak się pozbyć plam na dłoniach?

Jeśli przebarwienia pojawiły się już na naszej skórze, to należy zastosować odpowiednie zabiegi, które pozwolą na zniwelowanie problemu. W przypadku plam na dłoniach mamy doczynienia z głębokimi zmianami, na które wymagają szczególnej uwagi. W Instytucie Salamandra Poznań znajdziemy zabieg likwidujący plamy na dłoniach za pomocą lasera X-LASE QSWITCH ND:YAG 1064 NM. Emituje on światło, które dociera do głęboko w warstwyskóry. Wiązka światła laserowego Q-Switch uderza bezpośrednio w źródło przebarwienia, powodując mechaniczne uszkodzenie pigmentu, który następnie usuwany jest w procesach immunologicznych. Laser ten jest również wykorzystywany do usuwania tatuażu oraz makijażu permanentnego.
 

zabieg na przebarwienia dłoni w Poznaniu


Efekty laserowego usuwania przebarwień na dłoniach

Laserowe usuwanie przebarwień w Instytucie Salamandra pozwala na leczenie głębokich zmian pigmentacyjnych w skórze. Efektem laserowego usuwania przebarwień jest znaczne rozjaśnienie lub całkowite usunięcie plam pigmentacyjnych.
 

Jak zapobiegać przebarwieniom na dłoniach?

Stosując kremy z filtrami UV zazwyczaj zapominamy o dłoniach- czas to zmienić i latem używać kremów blokujących promieniowanie również na dłonie. Dodatkowo należy dbać o odpowiednie nawilżenie dłoni - zawsze po myciu rąk, zmywaniu naczyń nakładaj odżywczy krem do rąk. Znaczenie ma również dieta, warto by była bogata w antyoksydanty - efekty zauważysz nie tylko na dłoniach ale na całej skórze!

POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE