UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Jak skutecznie zadbać o szyję, dekolt?

Pielęgnacja szyi i dekoltu

W codziennej pielęgnacji domowej czy korzystając z profesjonalnych zabiegów w gabinecie, zwracamy szczególną uwagę na aplikację produktów, czy działanie określonej technologii w okolicy twarzy, ale często niestety zapominamy o szyi i dekolcie, gdzie zmiany starzenia się zachodzą zdecydowanie szybciej ze względu na cieńszą warstwę tkanki podskórnej - mówi Kasia, kosmetolog Instytutu Salamandra

Dodatkowo pielęgnacja domowa czy gabinetowa wykonywana tylko i wyłącznie od czoła do okolicy żuchwy nie wpływa na poprawę kondycji linii żuchwy czy redukcję podwójnego podbródka. Mimo zwiększonej jędrności skóry twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolicy ust, policzków, okolicy oczu i czoła brak działania na okolicę szyi i dekoltu będzie skutkował nieestetycznym, odbiegającym znaczącą obrazem skóry takim jak ziemisty koloryt czy zmarszczki.
 

Jak skutecznie zadbać o szyję, dekolt?

Podstawową zasadą pielęgnacji prewencyjnej przed wczesnym procesem starzenia się skóry i utrzymania prawidłowej kondycji skóry jest dbanie o twarz, szyję oraz dekolt. Jak to zrobić? Fundamentem działania prewencyjnego przeciw starzeniu się skóry jest odpowiednie nawodnienie organizmu (min 2 – 2,5 litra wody dziennie), zdrowa zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu oraz codzienna aktywność fizyczna (intensywny spacer lub rower min 40 – 60 min dziennie).Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu w domu?

Pielęgnacja domowa

Pielęgnacja wspomagająca utrzymanie prawidłowej kondycji skóry szyi i dekoltu powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb skóry przez specjalistę. Kosmetolog Instytutu Salamandra po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu oraz dodatkowo badaniu palpacyjnym będzie w stanie odpowiedzieć na pytania oraz dobrać odpowiednią postać składnika aktywnego i jego stężenia.
Podstawową zasadą w  codziennej porannej pielęgnacji domowej jest stosowanie fotoprotekcii szyję i dekolt przez 365 dni w roku. W okresach intensywnego nasłonecznienia należy wykonywać reaplikację kremem z filtrem lub mgiełką ochronną co 2 – 3h w celu zapobiegania fotostarzenia charakteryzującego się przyspieszonym rozkładem włókien kolagenowych czy uszkodzeniem melanocytów. Konsekwencją procesu fotostarzenia jest szybsze  występowanie zmarszczek i przebarwień. Dodatkowo warto wzbogacić pielęgnację poranną o  antyoksydanty zabezpieczające skórę przed szkodliwością wolnych rodników tlenowych oraz wykazujące działanie rozjaśniające. Do przeciwutleniaczy należy witamina C, witamina E, kwas ferulowy, koenzym Q10, floretyna.
Wieczorna pielęgnacja domowa powinna bazować na produktach nawilżających, odbudowujących i utrzymujących prawidłową barierę hydrolipidową w celu zapobiegania suchości skóry szyi i dekoltu.
Warto szukać składników aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, mocznik, trójglicerydy, ceramidy czy skwalan. Produkty posiadające w swoim składzie witaminę A i jej pochodne, czynnik DMEA, peptydy czy kwas glikolowy będą bardzo dobrym uzupełnieniem pielęgnacji przeciwstarzeniowej.
Warto również pamiętać o regularnym stosowaniu masek odżywczych na szyję oraz dekolt. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kierunek aplikacji produktów. Nakładanie serum, kremu czy maski należy wykonywać ku górze, przeciwnie do kierunku grawitacji oraz od środka szyi czy mostka do boku szyi, czy dekoltu.
 

Jakie zabiegi na szyje i dekolt?

Pielęgnacja gabinetowa

Kosmetologia obecnie oferuje szereg zabiegów poprawiających kondycję szyi i dekoltu. Wyróżniamy zabiegi bezinwazyjne, niewymagające okresu rekonwalescencji wywołujące pobudzenia mikrokrążenia, nawodnienie czy dotlenienie skóry. To zabiegi Icoone, Storz medical, Infuzja tlenowa. 

Icoone masaż próżniowy, podciśnieniowy wykorzystujący we wstępnym oraz kończącym etapie zabiegu technologię ROBODERM polegająca za pracy zmechanizowanych rolek i mikrootworów pobudzających procesy odnowy komórek, pobudzenie mikrokrążenia oraz dotlenie skóry. Właściwy etap masażu wykonywanego różną wielkością głowic pozwala na dokładne opracowanie każdej partii poddawanej zabiegowi. Zabieg Icoone wykonywany jest na twarz, szyję, dekolt ponieważ jest to masaż drenujący, którego zakończenie zabiegu polega na odprowadzeniu limfy do punktów limfatycznych, czego efektem dodatkowym na skórze jest zmniejszenie obrzęków.

Storz Medical wykorzystuje mechaniczną falę uderzeniową rozchodzącą się promieniście w skórze, nie uszkadzając naczyń ani otaczających tkanek. Zabieg bezpieczny dla skór płytko unaczynionych. Podczas zabiegu występuje zjawisko mechanotransdukcji charakteryzujące się przekształceniem czynnika mechanicznego w aktywność chemiczno – biologiczną. Efektem zabiegu jest stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, pobudzenie mikrokrążenia, odżywienie skóry, redukcja obrzęków oraz lepsza penetracja składników aktywnych aplikowanych po zabiegu.

Infuzja tlenowa polega na aplikacji czystego tlenu (tlenu hiperbarycznego) bezpośrednio na skórę. W trakcie działania tlenu hiperbarycznego podawana jest równocześnie wcześniej dobrana indywidualnie  ampułka. Zabieg wpływa na odbudowę lub utrzymanie prawidłowego płaszcza ochronnego, niweluje uczucie ściągnięcia skóry czy nadmiernej suchości skóry. Bezpośrednio po zejściu z fotela klient odczuwa efekt nawodnienia skóry, uniesienie policzków dodatkowo wizualnie zauważa poprawę kolorytu skóry oraz wypłycenie drobnych linii i zmarszczek.
 Kolejną grupą zabiegów są zabiegi stymulujące, działających w głębszych warstwach skóry, w skórze właściwej czy tkance podskórnej.W przypadku poprawy jędrności skóry szyi i dekoltu należy wykonać zabiegi z wykorzystaniem fali radiowej. Oferuje to urządzenie Coxmed czy Alma Accent Prime. Jeśli dodatkowo chcemy popracować nad poprawą faktury skóry należy wykonać zabieg mikronakłuć taki jak Intraject czy Mesotherm. 

Coaxmed czy Alma Accent Prime to technologie oparte na działaniu fali elektromagnetycznej. Fala elektromagnetyczna w korelacji z wodą znajdującą się w skórze wpływa na podgrzanie warstw skóry właściwej i ujędrnienie skóry. Efekt liftingu jest wywołany natychmiastowym obkurczeniem włokien kolagenowych i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien. Do 4 – 6 h po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry. Zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji.
Alma Accent Prime oferuje również możliwość redukcji podwójnego podbródka dzięki wykorzystaniu ultradźwięków wywołujących proces miejscowej lipolizy. Lipoliza to rozkład trójglicerydów do kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, które ulegają następnie naturalnemu procesowi usunięcia z organizmu, czego efektem jest zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych i podkreślenie linii żuchwy.Intraject oraz Mesotherm to urządzenia HI TECH charakteryzujące się technologią opartą na mikronakłuaciach. Mikronakłucia wywołują kontrolowane uszkodzenie naskórka wpływające na wygładzenie skóry, proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), zmniejszenie widoczności zmarszczek i bruzd oraz rozjaśnienie kolorytu skóry. Dodatkowo w obu urządzeniach znajdziemy monopolarną falą radiową. Ciepło docierające do warstwy skóry właściwej, wywołujące obkurczenie istniejących włókien kolagenowych oraz pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien białkowych. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Do 3 – 4 po zabiegu zalecany jest okres rekonwalescencji polegający na właściwej pielęgnacji po zabiegu.


W celu doboru odpowiedniego zabiegu w celu poprawy kondycji skóry szyi i dekoltu zalecana jest konsultacja oraz analiza kondycji skóry z Kosmetologiem.
 


 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE