UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Jak można przewidzieć przyszłość skóry.

Przewidzieć przyszłość skóry.

Najlepsza metoda analizy skóry twarzy w Instytucie Salamandra!


Geny, tryb życia, dieta, pielęgnacja domowa, zabiegi kosmetologiczne, kosmetyki kolorowe, których używasz w codziennym makijażu - czynniki, które zdecydują o wyglądzie Twojej skóry w przyszłości można wymieniać bez końca. Cera to nasza „wizytówka” i najbardziej czuły wskaźnik upływu lat. Jak papierek lakmusowy chłonie złe nawyki, nieodpowiednio dobrany krem, stres, zmiany hormonalne charakterystyczne dla poszczególnych etapów życia i odstępstwa od zdrowej diety. Z chwilowymi zmianami skórnymi i innymi „niespodziankami” poradzi sobie dobry kosmetolog, ale jak uchronić się przed konsekwencjami, które uwidocznią się dopiero w przyszłości?

Czy możemy tego uniknąć?
 
Jeszcze kilka lat temu jedyną szczerą odpowiedzią na postawione pytanie byłoby „nie”. Potrzebnych byłoby sporo wyrzeczeń lub utopijna rzeczywistość, w której bezstresowa i przewidywalna codzienność pozwoliłaby nam czekać na zwycięstwo dobrych genów nad upływem lat. Współczesna kosmetologia daje nam jednak duże pole do popisu, jeśli chodzi o przewidywanie przyszłości naszej skóry. Możliwości zaawansowanych urządzeń do analizy cery (w połączeniu z wiedzą doświadczonych kosmetologów) pozwalają obecnie na wykrycie, zdiagnozowanie lub zniwelowanie zmian skórnych, które uwidocznią się wraz z upływem lat. Jedno z nich znajdziesz w Instytucie Salamandra! https://www.instytutsalamandra.pl/narzedzia/konsultacja-kosmetologiczna-polaczona-z-diagnoza-skory-visia-complexion
 
Visia Complexion to wysokospecjalistyczne urządzenie kosmetologiczne działające w technice 3d. Obsługiwane przez doświadczonego kosmetologa, pozwala na „prześwietlenie” skóry w celu ustalenia typu cery, wykrycia zmian pigmentacyjnych, odnalezienia skupisk porfiryn (mogących powodować trądzik), zauważenie i analizę nawet niewidocznych gołym okiem linii i zmarszczek. Na potrzeby tego artykułu analizie Visia poddaliśmy 3 kobiety w wieku 30, 40 i 50+. Wydruki z urządzenia pozwoliły naszym kosmetologom precyzyjnie ocenić potrzeby cer trzech Pań, zaplanować zabiegi niwelujące najbardziej alarmujące obszary i ustalić sposoby na udaną pielęgnację domową. Wyniki poniżej:


Trzy przypadki badania wyglądu skóry:Małgosia, 30+
skóra w wieku 30+Warto zwrócić uwagę na dość rozległy obszar plam UV. Powstałe w wyniki ekspozycji słonecznej, pogłębiają swoją barwę wraz z upływem lat sprawiając, że skóra wydaje się zmęczona, niejednolita i pozbawiona blasku. Nos i jego okolice mogą sprawiać wiele problemów, jeśli chodzi o zanieczyszczenia, przetłuszczanie i powstawanie wyprysków i zmian. Miejsce najbardziej narażone na utratę jędrności i głębokie zmarszczki to czoło i nos.

Wnioski po konsultacji z kosmetologiem:

zmiana pielęgnacji domowej na odpowiednią dla skóry mieszanej; inwestycja w wysokie, pielęgnujące filtry UV z Diego dalla Palma (do stosowania nawet zimą!); wprowadzenie regularnych zabiegów mikrodermabrazji, pomagającej usunąć zanieczyszczenia i niwelować na bieżąco małe przebarwienia, do których skóra ma wyraźną skłonność; rozplanowanie zabiegów zagęszczających wiotką skórę w okolicach oczu i na czole;Anna, 40+
skóra w wieku 40+
Skóra klientki jest reaktywna, ze skłonnością do zaczerwieniania i pękających naczyń. Problematyczne obszary pod względem zanieczyszczenia porów i wzmożonej pracy gruczołów łojowych to okolice nosa i policzków. Skóra o jasnej karnacji, na której łatwo powstają przebarwienia posłoneczne i plamy spowodowane upływem lat.

Wnioski po konsultacji z kosmetologiem:

Anna wie, jakich kosmetyków i zabiegów powinna unikać przy skórze skłonnej do pękających naczynek i czerwienienia; terapia dobrana przez kosmetologa pomoże wzmocnić ściany naczyń krwionośnych, zahamować powstawanie nieestetycznych „pajączków” i ujednolicić koloryt cery; delikatne zabiegi oczyszczające pomogą przywrócić problematycznym obszarom równowagę i uspokoić gruczoły łojowe; seria zabiegów wykonanych urządzeniem CPL oraz seria zabiegów wykorzystujących kosmetykach Environ .

Hanna, 50+
skóra w wieku 50+
Dojrzała skóra Hanny ma się całkiem dobrze; Hanna jest stałą klientką Instytutu Salamandra i przeszła już kilka serii zabiegów regenerujących Mesotherm, co widać po zniwelowanej ilości zmarszczek; troski wymagają obszary ze skłonnością do rozszerzonych naczynek i zmian pigmentacyjnych, a także obszary nierówności mogące być przyczyną bruzd i zmian podskórnych.

Wnioski po konsultacji z kosmetologiem:

Hanna będzie kontynuować zabiegi zaplanowane razem ze swoim kosmetologiem w Projekcie Piękno. Zmieniono ilość zabiegów ujędrniających, zastępując je seriami zabiegów silnie regenerujących.
Chcesz dowiedzieć się więcej o swojej skórze lub upewnić się, czy właściwie ją pielęgnujesz? Zrób sobie prezent i przyjdź na analizę Visia Complexion! Po analizie urządzeniem Visia  spotka się z Tobą jedną z naszych kosmetolożek i wyczerpująco przedyskutuje wszystkie zagrożenia skóry. Zapraszamy do Instytutu Salamandra!
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE