UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Intrajet i Mesotherm - co wyróżnia te zabiegi od innych mikronakłuć?

Intrajet i Mesotherm - co wyróżnia te zabiegi od innych mikronakłuć?
 
Z tego artykułu dowiesz się:
  • Co to mikronakłucia
  • Jakie korzyści przynoszą mikronakłucia
  • Dla kogo zabieg mikronakłuć Mesotherm i Intraject
  • Jak wygląda zabieg mikronakłuć
  • Jak wygląda skóra po zabiegu mikronakłuć
  • Jak dbać o skórę po zabiegu mikronakłuć
1. MIKRONAKŁUCIA = MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg wykorzystywany w celu biorewitalizacji skóry i dostarczenia składników aktywnych w głębsze warstwy naskórka. Mikronakłucia wykonywane są za pomocą cienkich igieł osadzonych na rolce. Ich długość  dobierana jest  indywidualnie do potrzeb oraz kondycji skóry.  Poprzez wytworzone mikrokanały składniki aktywne indywidualnie dobranej ampułki poddawane są głębszej penetracji. 
Zabieg mikronakłuć to zabieg całoroczny. Technologia nie wykazuje właściwości fotouczulających, co nie wpływa na ograniczenia do jego wykonywania

2. ​Na czym polega zabieg i jak wpływa na skórę?  

Technologia mikronakłuć polega na kontrolowanym mechanicznym uszkodzeniu naskórka. Celem zabiegu jest wykonanie jak największej liczby mikrouszkodzeń, doprowadzając do powstawania pojedynczych kropel krwi, które aktywują trombocyty do produkcji cytokin wpływających na proces regeneracji. Efektem jest odnowa skóry oraz synteza nowych tkanek.Rewitalizacja skóry podczas zabiegu mikronakłuć polega na wywołaniu stanu zapalnego podczas którego granulocyty obojętnochłonne tzw. neutrofile uwalniają czynniki wzrostu m.in. czynnik wzrostu naskórka EGF, która wpływa na aktywność procesu keratynizacji naskórka oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Czynnik wzrostu fibroblastów FGF  to podstawowy element procesu aniogenezy. Czynnik FGF jest odpowiedzialny za tworzenie nowych naczyń krwionośnych w nowo tworzącej się tkance łącznej. W konsekwencji wyżej wymienionych procesów następuje poprawa elastyczności i jędrności skóry ze względu na  wysoki wzrost poziomu kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. Procesy występujące podczas  oraz w pierwszych dniach po zabiegu wpływają za zwiększanie wytrzymałości skóry na czynniki zewnętrzne.
Wykorzystana dodatkowo monopolarna fala radiowa wpływa na wzmocnienie efektów zabiegu. Zjawisko diatermii wywołane zamkniętym obiegiem fali elektromagnetycznej i skumulowanie jej w skórze właściwej wpływa na natychmiastową zmianę postaci włókien kolagenowych oraz pobudzenie aktywności fibroblastów. Z wiekiem sprężystość włókien ulega zmniejszeniu. Monopolarna fala radiowa wywołuje ich obkurczenie. Wiotkość skory zostaje zredukowana.

3. Dla kogo zabieg mikronakłuć Mesotherm i Intraject? Jakie efekty przynosi?  

Zabieg Intraject i Mesotherm w Instytucie Salamandra zalecany jest w celu:
- działania przecwistarzeniowego
- odmłodzenia
- poprawy faktury i kolorytu skóry
- wypłycenia linii zmarszczek czy blizn
- poprawy zarysowania linii żuchwy
Zabiegi te warto wykonywać u osób borykających się z rumieniem czy nadmierną reaktywnością naczyń krwionośnych.
 

4. Mikronakłucia Intraject i Mesotherm – czy zabieg jest bolesny?

Odczucia podczas zabiegu mikronakłuć to kwestia indywidualna zależna od kilku czynników. Odczucia mogą być znikome lub bardziej wyczuwalne ze względu na indywidualną wrażliwość osoby poddawanej zabiegowi,  długości igieł, parametrów, głębokości iniekcji czy lokalizacji jakiej zostaje wykonywany zabieg.

5. Jak wygląda skóra po zabiegu mikronakłuć Intraject i Mesotherm?

Naskórek w miejscu poddawanym zabiegowi goi się w ciągu 3-4 dni po zabiegu zapewniając barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi  i  bezpieczny proces przebudowa skóry, który trwa kilka tygodni po zabiegu.
Po zakończonym zabiegu skóra poddawana zabiegowi mezoterapii mikroigłowej jest zaczerwieniona. Zaczerwienie skóry utrzymuje się do 2-3 dni po zabiegu. Dodatkowo występuje obrzęk, który występuje ok 24h po zabiegu. Osoby, które zostają poddane zabiegowi mikronakłuć odczuwają ciepło, pieczenie oraz delikatne podrażnienie skóry.
- Po zabiegu mikronakłuć przez 3 do 4 dni  podstawą jest stosowanie zaleconej przez kosmetologa pielęgnacji pozabiegowej. Skórę twarzy należy dokładnie oczyszczać w określonych odstępach czasu  oraz aplikować odpowiednie preparaty po zabiegu. Należy również pamiętać o ochronie przeciw naturalnemu oraz sztucznemu promieniowaniu w ciągu dnia.
- W dniu zabiegu nie należy wykonywać intensywnej aktywności fizycznej. W pierwszych 3 dobach po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu.
- Co ważne, w ciągu 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i solarium.
- Bezwzględnie nie wolno opalać skóry ani stosować samoopolaczy w ciągu serii zabiegowej oraz 4 tygodnie po zakończeniu.
 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE