UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Depilacja laserowa - przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej
 
Aktualnie jedną z najchętniej wybieranych przez nasze klientki metod usuwania owłosienia jest depilacja laserowa. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej? Przedstawiamy je w poniższym poście.
 
 
Kiedy lepiej zrezygnować z depilacji laserowej? Przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserowej jest ciąża oraz okres karmienia piersią.


                                                            
 
Depilacja laserowa a choroby i dolegliwości
Z tej metody usuwania niechcianego owłosienia powinny zrezygnować osoby chorujące na łuszczycę, bielactwo czy rybią łuskę. Wśród czynników utrudniających ten rodzaj depilacji wylicza się także infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Ograniczeniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej są choroby nowotworowe, wszczepiony rozrusznik serca. Również w przypadku epilepsji, nieleczonej cukrzycy oraz zaburzeń krzepliwości krwi lepiej zrezygnować z usuwania owłosienia za pomocą lasera.
 
Wiele osób pyta, czy leczenie hormonalne jest przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej. Okazuje się, że tak, zarówno w przypadku leczenia niepłodności, leczenia chorób tarczycy oraz indywidualnej terapii hormonalnej, zaleca się nie korzystać z zabiegów depilacji laserem.
 
 
Depilacja laserowa a opalenizna
Także osoby posiadające opaleniznę, bez względu na to, czy powstała w wyniku naturalnego opalania, w solarium, czy też kosmetyków samoopalających i brązujących, powinny zrezygnować z tej formy depilacji.
 
 
Depilacja laserowa a zioła i antybiotyki
Czy stosowanie antybiotyków jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej? Niestety tak, dlatego przynajmniej dwa tygodnie przed umówionym zabiegiem warto zakończyć stosowanie leków oraz ziół światłouczulających takich jak skrzyp, bratek, dziurawiec, nagietek czy szałwia.
 
 
Depilacja laserowa a kosmetyki
Przed wykonaniem depilacji laserowej należy przestać stosować kosmetyki z kwasami owocowymi, kremy z retinolem oraz witaminami A, C i E oraz odstawić peelingi i preparaty o działaniu złuszczającym.
 
 
Depilacja laserowa okolic twarzy przeciwwskazania
Pewną przeszkodę w zabiegu depilacji za pomocą lasera może stanowić także posiadanie aparatu ortodontycznego.
 
 
Depilacja laserowa po innych metodach depilacji
Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej wylicza się także usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą depilatora, wosku czy pęsety. Należy zaprzestać wykonywania depilacji za pomocą tych metod około 1-2 miesiące przed planowanym zabiegiem.
 
 
Depilacja laserowa pach przeciwwskazania
Jeśli zdecydujemy się na zabieg depilacji laserowej pach, wówczas przeciwwskazaniem jest stosowanie preparatów takich jak Antidral czy Etiaxil.
 
 
Depilacja bikini – przeciwwskazania
Ponadto w przypadku depilacji brazylijskiej okolic bikini, ze względu na uczucie komfortu, lepiej nie umawiać się na zabieg w czasie miesiączki.
 
 
 
Depilacja laserowa to zabieg trwałego usuwania włosków dedykowany szczególnie osobom z problemem wrastających włosów oraz powstawania stanów zapalnych i podrażnień po domowych sposobach usuwania niechcianego owłosienia. Dodatkowo zabieg ten sprawia, że skóra staje się gładka i miękka. Zapraszamy do Instytutu Salamandra w Poznaniu na zabiegi depilacji laserowej.
 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE