UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Depilacja laserowa – najczęściej zadawane pytania

Czy skóra może być opalona?

Skóra opalona to przeciwskazanie do zabiegu depilacji laserowej. Depilacji nie wykonuje się na świeżo opalonej skórze – przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania na okres co najmniej 28 dni. Przed każdym zabiegiem depilacji laserowej nie wolno korzystać również z solarium i stosować samoopalaczy.

Dlaczego depilacja laserem musi być przeprowadzana kilkukrotnie?

Ze względu na ogromną ilość mieszków włosowych na ciele człowieka oraz ich nieregularną fazę wzrostu włosa. Każdy mieszek włosowy ma swój cykl porostu.
Możemy wyróżnić trzy najważniejsze stadia wzrostu:
faza aktywnego wzrostu – anagen
faza przejściowa – katagen
faza spoczynku – telogen

Ile zabiegów jest potrzebnych, żeby depilacja laserowa była skuteczna?

Ilość zabiegów depilacji laserowej to kwestia indywidualna. Na ilość serii zabiegowej wpływ ma m.in. kolor cebulki włosa, grubość włosa, fototyp, lokalizacja, faza wzrostu włosa, indywidualna reakcja na zabieg, gospodarka hormonalna i ogólny stan zdrowia Klienta. Podczas pierwszej wizyty w instytucie Salamandra dobieramy ilośc sesji. 

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

Odczucia podczas zabiegu depilacji laserowej zależą od indywidualnego progu bólu Klienta. Światło lasera wywołuje termiczne uszkodzenie melaniny włosa w brodawce włosa, która jest silnie unerwiona, dlatego zabieg depilacji laserowej zawsze jest odczuwalny.
 

Jakie powinny być odstępy między zabiegami depilacji laserowej?


KOŃCZYNY GÓRNE I DOLNE: (NOGI, RĘCE) 6 – 8 – 10 TYGODNI
POZOSTAŁE (BIKINI, PACHY, TWARZ) 4 – 6 TYGODNI.

Decydując się na zabiegi depilacji laserowej, należy pamiętać o serii zabiegowej wykonywanej w określonych, systematycznych częstotliwościach, co również wpływa na skuteczność zabiegów.
 

Jak wygląda pierwsza wizyta depilacji laserowej?


Przed pierwszą depilacją laserową przeprowadzana jest konsultacja. Kosmetolog Instytutu Salamandra przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwskazań, ocenia fototypu skóry, grubości włosa, koloru włosa. Ilość zabiegów oraz parametry ustalane indywidualnie przez kosmetologa, co daje nam zarówno bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu.


 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE