UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserowa krok po kroku
 
Wiele osób pragnie wybrać się na zabieg depilacji laserowej, jednak mają pewne obawy. Postanowiliśmy je rozwiać, przygotowując opis zabiegu, który pokazuje, jak w praktyce wygląda depilacja laserowa.
 
 
Gdzie wykonać zabieg depilacji laserowej w Poznaniu?
Depilacja z wykorzystaniem lasera to zabieg dostępny w dobrych salonach medycyny estetycznej, który pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Metodę tą można wykorzystać do epilacji każdej części ciała na przykład w naszym Instytucie Zdrowia i Urody Salamandra, który mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 113 w Poznaniu.
 
 
Depilacja laserem – jakie partie ciała?
Zabieg laserowej depilacji można wykonać na brzuchu, klatce piersiowej, w okolicach bikini, skórze pach, łydkach, udach, plecach, przedramionach, nogach, brodzie, policzkach i twarzy. Poza depilacją podstawową istnieją także zabiegi uzupełniające oraz umożliwiające całościowe usuwanie owłosienia.
 
 
Urządzenia do depilacji laserowej?
W Instytucie Zdrowia i Urody Salamandra w Poznaniu zabiegi depilacji laserowej wykonujemy, używając najnowocześniejszego sprzętu w postaci lasera diodowego X-Lase włoskiej firmy BIOTEC. Wykorzystuje on laserowe głowice X-Lase, dzięki czemu naskórek w obszarach poddawanych zabiegowi depilacji pozostaje nienaruszony. Ponadto mamy także laser diodowy X-LASE ND:YAG 1064, który świetnie uzupełnia podstawową depilację laserową. Dzięki specjalistycznej głowicy Nd:Yag laser ten pozwala usunąć trudnodostępne oraz głęboko zlokalizowane włosy hormonalne.
 
 
Na czym polega laserowa depilacja skóry?
Każdy zabieg w naszym Instytucie, również zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją, w czasie której kosmetolog przeprowadza wywiad z klientem. Wszystko po to, aby zaproponować idealną metodę dostosowaną do oczekiwanych rezultatów.
 
Wybrany obszar ciała jest poddany małej wiązce światła lasera. Czasem pacjent odczuwa dyskomfort, który określany jest jako mrowienie, swędzenie lub kłucie czy ból. W przypadku, gdy te dolegliwości są intensywne, istnieje możliwość aplikacji żelu znieczulającego na skórę. Zależnie od obszaru poddanego depilacji laserowej zabieg może trwać od kilku minut w przypadku usuwania wąsika do nawet dwóch godzin w przypadku depilacji nóg na całej długości.
 
Po depilacji laserowej może pojawić się zaczerwienienie lub obrzęk i jest to normalny objaw. Zawsze uczulamy naszych pacjentów, aby po usuwaniu owłosienia za pomocą depilacji laserowej delikatnie pielęgnować skórę poddaną zabiegowi, a w przypadku depilacji pach lepiej zrezygnować z aplikacji dezodorantów.
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE