UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

Cellulit – (anty)trend sezonu bikini


Tegoroczna wiosna nas rozpieszcza. Majowe temperatury sięgały trzydziestu stopni i o ile ciepłe dni i możliwość wymiany garderoby to powód do radości, tak wiosenne kolekcje w sklepach wiele kobiet omija szerokim łukiem. Co stoi na przeszkodzie? Cellulit, z którym w mniejszym lub większym stopniu zmaga się większość z nas. Odwiedzające Instytut Salamandra Klientki skarżą się, że pomimo zachowaniu zasad zdrowej diety, utracie paru kilogramów i stosowaniu profesjonalnych kosmetyków problem nie znika. Dlaczego? Wyjaśnijmy to sobie raz na zawsze!
 
Najpierw poznaj przyczynę, później walcz.
 
Cellulit to problem dotyczący szczególnie płci pięknej. U mężczyzn występuje sporadycznie i jest w większości przypadków spowodowany poważnymi zaburzeniami gospodarki hormonalnej. Skoro o hormonach już mowa – głównymi winowajcami są estrogeny. Obok wszystkich niezbędnych dla kobiecości funkcji mają taką, która jest najczęstszą przyczyną tworzenia się pomarańczowej skórki. Estron, estradiol i estrion odpowiadają za równowagę lipidową organizmu, a ich nadmiar powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, zmniejszenie ich elastyczności, a w efekcie – tworzenie się obrzęków. Obok estrogenów do odpowiedzialności za cellulit podciąga się często także insulinę i kortyzol. Są one ze sobą ściśle powiązane i (pisząc w ogromnym uproszczeniu) odpowiadają za powstawanie tkanki tłuszczowej, w tym skórki pomarańczowej. Inne wymieniane przyczyny powstawania tego kosmetycznego defektu skóry to geny, niewłaściwa dieta, nadwaga i siedzący tryb życia.
 
Cellulit – walkę rozpocznij w kuchni.
 
Rozwój cellulitu dzielimy na 4 etapy. Kobiety najczęściej idą z nim na wojnę dopiero wtedy, gdy zaczyna być widoczny gołym okiem. Taki cellulit osiągnął już drugie lub trzecie, przedostatnie stadium zaawansowania. Warto uzbroić się w cierpliwość i przygotować się na długą (ale nie skazaną na porażkę) walkę. Pierwszym krokiem zawsze powinna być modyfikacja diety, prowadząca do choćby minimalnej redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszenie ilości soli w potrawach i picie większej ilości wody mineralnej w ciągu dnia. Co ważne, produkty bogate w potas, kwasy omega i witaminę C wykazują korzystne działanie przeciwobrzękowe i zmniejszają widoczność cellulitu. Skutecznym reduktorem pomarańczowej skórki są także naprzemienne treningi i sportowa różnorodność.  Nie warto ograniczać się do jednej dyscypliny i trenować siłowo, interwałowo i aerobowo.
 
Antycellulitowe sekrety kosmetologów
 
Przez lata antycellulitowym numerem jeden była endermologia. Podciśnieniowy masaż tkanek pozwalał na skuteczne rozmasowywanie podskórnych zgrubień i obrzęków i delikatnie modelował sylwetkę. Jedynym minusem była cena i konieczność wykonywania dużej ilości zabiegów, a sama terapia ciągnęła się przez długi czas. Szukając wyposażenia do Instytutu Salamandra przetestowaliśmy dziesiątki urządzeń mających na celu skuteczną i długotrwałą walkę z cellulitem. Zależało nam na urządzeniu, które połączy działanie estetyczne z działaniem leczniczym i pozwoli szybciej niż endermologia osiągnąć pożądane efekty. Ostateczny wybór padł na ICOONE Laser, który spełnił wszystkie nasze oczekiwania. Sprzęt opiera się na opatentowanej technologii wykorzystującej podciśnienie, które wzmacniane jest wiązką lasera. Icoone jest urządzeniem medycznym, które oddziałuje na układ limfatyczny, krwionośny oraz mięśniowy. Jako jedyne urządzenie na rynku do masażu używa Multi Mikro Stymulacji, przez co w bardzo bezpieczny i skuteczny sposób oddziałuje na skórę. ICOONE to certyfikowane urządzenie medyczne, które oprócz modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej doskonale sprawdza się w leczeniu blizn, obrzęków, zaparć, sztywności mięśni oraz zespołów bólowych.
 
Pierwsze efekty zabiegów ICOONE Laser widać już po pięciu wizytach w gabinecie. Dla osiągnięcia długotrwałego i zachwycającego efektu naszym Klientkom polecamy serię min. 10 zabiegów ICOONE przeplecionych treningami EMS Miha BodyTec. Redukcja tkanki tłuszczowej, wymodelowanie sylwetki, usunięcie obrzęków i cellulitu i lepsze samopoczucie gwarantowane! Chcesz poznać efekty i szczegóły działania ICOONE LASER? Skontaktuj się z naszym kosmetologiem: 725 551 661
 
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE