UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ | +48 61 671 66 00

MENU

Menu

5 najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry

Jakie błędy popełniamy najczęściej w pielęgnacji skóry? Czego warto unikać w codziennej pielęgnacji? Złe nawyki często powtarzamy latami i robimy to całkowicie nieświadomie. Zobacz na co zwrócić uwagę!Zbyt częste złuszczanie skóry

Częstotliwość złuszczania należy dobrać do potrzeb i typu swojej skóry, jednak bardzo często wpadamy w pułapkę nadużywania tego rytuału pielęgnacyjnego! Niesamowity efekt wygładzenia, oczyszczenia porów i wyrównania kolorytu skóry jest uzależniający. Zbyt częste i silne złuszczanie może powodować nadreaktywność naczyń krwionośnych, uwrażliwienie skóry i pojawienie się przetrwałego rumienia. W wyniku częstego złuszczania, bez zachowania odpowiednich odstępów czasowych i braku odbudowywania naturalnej bariery skóry oraz bez stosowania później kremów z filtrem UV mogą pojawiać się również przebarwienia.
 
Źle wykonany demakijaż oczu

Silne tarcie, rozciąganie, a nawet szorowanie płatkiem kosmetycznym jest bezwzględnie zakazane! Skóra wokół oczu jest 5 razy cieńsza niż na pozostałej części twarzy i wymaga odpowiedniego traktowania. Wykonując demakijaż oczu wybieraj produkty na bazie olejku, który rozpuści resztki kosmetyków. Niezwykle ważnym punktem w demakijażu oczu jest przytrzymanie płatka kosmetycznego nasączonego płynem przez chwilę na rzęsach i powiekach, tak żeby rozpuścić formułę kosmetyków kolorowych - mówi Zuzanna Sobura, kosmetolog Instytutu Salamandra.
 
Brak tonizacji skóry

Czy wiesz, że po umyciu twarzy masz minutę na wyrównanie pH skóry? Woda, żele do mycia twarzy zaburzają naturalne pH naskórka. 3,5 - 5,5 tyle wynosi naturalne pH naskórka, które zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie. Tonik pomaga również w wchłanianiu składników aktywnych z aplikowanych serum i kremów.  Dodatkowo odświeża, łagodzi podrażnienia oraz doczyszcza pozostałości po demakijażu twarzy.
 
 
Zapominanie o szyi i dekolcie

Jednym z najczęściej pojawiających się grzechów w pielęgnacji jest zapominanie o szyi i dekolcie. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i delikatna, o małej ilości włókien kolagenowych. Jak wybrać odpowiedni kosmetyk do tych części ciała? Sięgaj po kremy z zawartością antyoksydantów i witamin, które doskonale odżywiają skórę (witaminy A,C,E). O odpowiednią pielęgnację cienkiej skóry szyi i dekoltu zadba również zawarty w kremie koenzym Q10 i kwas hialuronowy.  Wiosną i latem, gdy skóra szyi i dekoltu jest mocniej narażona na działanie promieni słonecznych pamiętajmy o kremach z filtrem UV. W ten sposób zabezpieczymy naszą skórę przed szkodliwym działaniem słońca i przebarwieniami - mówi Zuzanna Sobura, kosmetolog Instytutu Salamandra.
 
Używanie brudnego ręcznika

Mokry czy wilgotny ręcznik jest siedliskiem bakterii i drobnoustrojów, które później przenosimy na skórę twarzy. Często używamy też tego samego ręcznika do ciała, twarzy i rąk. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie jednorazowych chusteczek lub ręczników papierowych. Unikniemy wtedy przenoszenia i rozwoju się bakterii na powierzchni naszej skóry.
POPRZEDNI WPIS NASTĘPNY WPIS
icoone
mesotherm
xlase
STORZ MEDICAL
ACCENT PRIME
IntraJet
Coaxmed
EMS
facebook
Instagram
Unia Europejska
UE